Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Siedziby obwodowych komisji wyborczych

Na łamach naszego serwisu podaliśmy numery i granice okręgów wraz z informacją o ilości mandatów przypadających na poszczególne okręgi wyborcze. Nie napisaliśmy jednak dotychczas gdzie 21 listopada (między godziną 8 a 22) wyborcy mogą oddać swój głos. Odpowiadamy więc spiesznie na pytanie gdzie znajdują się siedziby obwodowych komisji wyborczych wraz z numerami i granicami obwodów głosowania. Jak widać poniżej granice obwodów głosowania nie są zawsze równoznaczne z granicami okręgów, które wcześniej podaliśmy (Topola-Osiedle, Topola Wielka), nie mówiąc już o ich numeracji. Listę siedzib przedstawiamy poniżej:

Obwód głosowania nr 1 (Chynowa, Bogufałów, Przygodziczki). 
Siedziba: Zespół Szkół, Chynowa 70 A. Lokal dostosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

Obwód głosowania nr 2 (Czarnylas, Hetmanów)
Siedziba: Zespół Szkół, Czarnylas 150

Obwód głosowania nr 3 (Dębnica)
Siedziba: Dom Ludowy , ul. Ostrowska 9, Dębnica. Lokal dostosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

Obwód głosowania nr 4 (Janków Przygodzki, Trzcieliny, Pardalin, Osiedla 40-lecia PRL)
Siedziba: Zespół Szkół, ul. Szkolna 4, Janków Przygodzki.

Obwód głosowania nr 5 (Przygodzice, Antonin-Strugi, Stacja PKP)
Siedziba: Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Wrocławska 52, Przygodzice. Lokal dostosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

Obwód głosowania nr 6 (Wysocko Małe, Smardów)
Siedziba: Zespół Szkół, ul. Kościelna 22, Wysocko Małe.

Obwód głosowania nr 7 (Antonin, Ludwików) 
Siedziba: Nadleśnictwo, ul. Wrocławska 11, Antonin

Obwód głosowania nr 8 (Topola Wielka, Topola-Osiedle)
Siedziba: Sala wiejska, ul. Długa 64, Topola WielkaJak widać powyżej siedziby w obwodach nr 1, 3 i 5 dostosowane są do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne, będące mieszkańcami gminy Przygodzice, składając wniosek w Urzędzie Gminy Przygodzice do 16 listopada 2010 r., będą dopisani do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania dostosowanym do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Wzór wniosku nie został podany w obwieszczeniu Wójta Gminy Przygodzice z dnia 28 października 2010 r. Zamiast tego padło określenie „wyborca niepełnosprawny, na swój wniosek” co pozwala zakładać, że osoba niepełnosprawna uprawniona do głosowania może sama sporządzić taki dokument.

Żródło: BIP Urzędu Gminy Przygodzice (Obwieszczenie Wójta Gminy Przygodzice z dnia 28 października 2010  r.)

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie