Najnowszy post

Ulica Ceglana w Przygodzicach do remontu

Gmina Przygodzice poinformowała o możliwych utrudnieniach dla mieszkańców oraz korzystających z ulicy Ceglanej w Przygodzicach. Od 28 sierpnia oficjalnie rozpoczyna się remont tej drogi. Tak długo wyczekiwany przez mieszkańców, ale także wędkarzy oraz turystów, którzy chcą się dostać do popularnej "Glinianki".

Siedziby obwodowych komisji wyborczych

Na łamach naszego serwisu podaliśmy numery i granice okręgów wraz z informacją o ilości mandatów przypadających na poszczególne okręgi wyborcze. Nie napisaliśmy jednak dotychczas gdzie 21 listopada (między godziną 8 a 22) wyborcy mogą oddać swój głos. Odpowiadamy więc spiesznie na pytanie gdzie znajdują się siedziby obwodowych komisji wyborczych wraz z numerami i granicami obwodów głosowania. Jak widać poniżej granice obwodów głosowania nie są zawsze równoznaczne z granicami okręgów, które wcześniej podaliśmy (Topola-Osiedle, Topola Wielka), nie mówiąc już o ich numeracji. Listę siedzib przedstawiamy poniżej:

Obwód głosowania nr 1 (Chynowa, Bogufałów, Przygodziczki). 
Siedziba: Zespół Szkół, Chynowa 70 A. Lokal dostosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

Obwód głosowania nr 2 (Czarnylas, Hetmanów)
Siedziba: Zespół Szkół, Czarnylas 150

Obwód głosowania nr 3 (Dębnica)
Siedziba: Dom Ludowy , ul. Ostrowska 9, Dębnica. Lokal dostosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

Obwód głosowania nr 4 (Janków Przygodzki, Trzcieliny, Pardalin, Osiedla 40-lecia PRL)
Siedziba: Zespół Szkół, ul. Szkolna 4, Janków Przygodzki.

Obwód głosowania nr 5 (Przygodzice, Antonin-Strugi, Stacja PKP)
Siedziba: Ośrodek Kultury i Sportu, ul. Wrocławska 52, Przygodzice. Lokal dostosowany jest do potrzeb wyborców niepełnosprawnych.

Obwód głosowania nr 6 (Wysocko Małe, Smardów)
Siedziba: Zespół Szkół, ul. Kościelna 22, Wysocko Małe.

Obwód głosowania nr 7 (Antonin, Ludwików) 
Siedziba: Nadleśnictwo, ul. Wrocławska 11, Antonin

Obwód głosowania nr 8 (Topola Wielka, Topola-Osiedle)
Siedziba: Sala wiejska, ul. Długa 64, Topola WielkaJak widać powyżej siedziby w obwodach nr 1, 3 i 5 dostosowane są do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Osoby niepełnosprawne, będące mieszkańcami gminy Przygodzice, składając wniosek w Urzędzie Gminy Przygodzice do 16 listopada 2010 r., będą dopisani do spisu wyborców w wybranym obwodzie głosowania dostosowanym do potrzeb wyborców niepełnosprawnych. Wzór wniosku nie został podany w obwieszczeniu Wójta Gminy Przygodzice z dnia 28 października 2010 r. Zamiast tego padło określenie „wyborca niepełnosprawny, na swój wniosek” co pozwala zakładać, że osoba niepełnosprawna uprawniona do głosowania może sama sporządzić taki dokument.

Żródło: BIP Urzędu Gminy Przygodzice (Obwieszczenie Wójta Gminy Przygodzice z dnia 28 października 2010  r.)

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie