Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Sondaże wyborcze tylko w Przygodzicach

W związku z notorycznymi odmowami udziału w sondażu telefonicznym, a co gorsza bardzo częstym obrażeniem członków naszej redakcji, przerywamy przeprowadzanie sondażu dotyczącego wyboru wójta gminy Przygodzice wśród mieszkańców gminy za wyjątkiem osób zamieszkujących Przygodzice. W tej miejscowości bowiem sondaż  odbywa się innym sposobem dotarcia do respondentów - poprzez indywidualny wywiad osobisty w ich miejscach zamieszkania (po wypełnieniu ankiet, których wzory są dostępne na naszej stronie, prawie wszyscy wytypowani chętnie wrzucają je do urny). Przygodziczanie odpowiadają również na pytanie na których z kandydatów na radnych Przygodzic zamierzają zagłosować. Również ten sondaż jest niezagrożony.  Jest już na półmetku, a wyniki wraz z przedstawieniem wniosków z badań przedstawione zostaną we wcześniej podanym przez nas terminie, czyli 15 listopada.  


 


Niestety, ale większość respondentów w sondażu telefonicznym dotyczącym wyboru wójta alergicznie reagowała na nazwiska: Kaźmierczak i Rasiak. Z reguły w tym momencie osoby prowadzące sondaż bądź słyszały dźwięk oznaczający rozłączenie rozmowy bądź  obrzucane zostały stekiem wyzwisk. Dziwi to tym bardziej, bo już prawie na  samym początku respondent zgadzał się na udział w sondażu. Postanowiliśmy na to zareagować zmieniając formułę wstępną na dłuższą i wyjaśniającą mieszkańcom o co chodzi w badaniu. Brzmiała ona mniej więcej tak:
„Dzień dobry. Nazywam się …. Dzwonię z redakcji portalu internetowego http://www.gminaprzygodzice.blogspot.com/ Czy rozmawiam z osobą pełnoletnią z miejscowości…? (Po słownym zapewnieniu słuchacza kontynuowaliśmy wywiad. Jeśli nie była to osoba pełnoletnia prosiliśmy kogoś dorosłego. Jeśli nie było takowej dziękowaliśmy za poświęcony czas kończąc rozmowę – przyp. autora). Redakcja strony poświęconej gminie Przygodzice wychodząc naprzeciw oczekiwaniom jej mieszkańców przeprowadza między 11 a 14 listopada sondaż przedwyborczy. Zanim zadam pytanie chciałem tylko poinformować, że sondaż jest anonimowy, redakcja jest bezstronna i nie popiera żadnego z kandydatów na wójta gminy Przygodzice. Czy weźmie Pani udział w sondażu (po potwierdzeniu kontynuowaliśmy. Z reguły jednak już tutaj pojawiały się pierwsze problemy- przyp. autora) W imieniu redakcji chciałem się zapytać, czy będzie Pan/i brał/a udział w wyborach samorządowych 21 listopada? (Jeśli osoba ankietowana odpowiadała „tak” zadawaliśmy kolejne pytanie– przyp. autora). Na którego z kandydatów na wójta Pan/i zagłosuje:
a)      na Przemysława Kaźmierczaka
b)      na Krzysztofa Rasiaka
(i tu zaczynały się „dantejskie sceny”, obrażanie i rozłączanie.  Jeśli jednak osoba biorąca udział w sondażu udzieliła odpowiedzi to dokańczaliśmy formułkę- przyp. autora). Dziękuję bardzo za wzięcie udziału w sondażu. Wyniki wraz z przedstawieniem wniosków z badań umieszczone zostaną na stronie internetowej http://www.gminaprzygodzice.blogspot.com/ 15 listopada. W imieniu redakcji zapraszam do jej odwiedzenia. Do widzenia!”
Niestety nic to nie pomogło, kolejne zmiany również nie przynosiły pożądanych rezultatów. W tym momencie chcieliśmy jednak podziękować tym osobom, które udzieliły odpowiedzi na pytania. Byli to mieszkańcy z Antonina, Bogufałowa i Chynowej (bo tylko do tych dzwoniliśmy dopóki nie postanowiliśmy przerwać sondażu).
Przepraszamy wszystkich za zaistniałą sytuację. Uznaliśmy jednak w pewnym momencie, że w związku z w/w problemami kontynuowanie sondażu telefonicznego nie ma sensu. Ani nie udałoby się nam go przeprowadzić na czas (byłaby w tej sytuacji bardzo mała próba losowa) ani nie byłby on wiarygodny.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie