Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Tłumy Przygodziczan na spotkaniu z KWW Krzysztofa Rasiaka

Ponad 100 osób przyszło w sobotni wieczór 13 listopada do Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach na spotkanie przedwyborcze z Komitetem Wyborczym Wyborców Krzysztofa Rasiaka. Duże zainteresowanie Przygodziczan znalazło odzwierciedlenie w długości trwania spotkania. Przemówienia kandydata na wójta Krzysztofa Rasiaka, kandydatów na radnych – Kazimierza Niziołka, Zygmunta Paszkowskiego i Bogusława Lipińskiego –  oraz rozmowy z mieszkańcami Przygodzic trwały ponad trzy godziny. Na spotkaniu pojawił się również poseł na Sejm RP Piotr Walkowski, który zachęcał zgromadzonych do oddania głosu, w nadchodzących wyborach samorządowych, na wyżej wymienione osoby.Już na kilka minut przed godziną 19-tą sala w GOKu była wypełniona po brzegi. Samo spotkanie rozpoczęło się z kilkunastominutowym opóźnieniem. Podzielone zostało na trzy części.
W pierwszej głos zabrał Krzysztof Rasiak, który dokonał autoprezentacji oraz przedstawił plan działania dla gminy Przygodzice na następne lata.
Podsumowując ostatnie lata swojej pracy stwierdził, że był to czas współpracy z Samorządami Gminnymi, Sejmikiem Województwa Wielkopolskiego, dyrektorami jednostek powiatowych i różnych jednostek organizacyjnych, również tych gminnych. Kandydat na wójta wspomniał o kooperacji samorządu powiatowego z gminnymi w zakresie inwestycji chodnikowo-drogowych. Zanim przeszedł do omawiania swojego programu wyborczego zwrócił uwagę na fakt, że następna kadencja wójta będzie strategiczna dla rozwoju gminy Przygodzice. Na ostatniej sesji Rady Gminy Przygodzice Rada podjęła bowiem decyzję o uruchomieniu procedury przygotowania planu przestrzennego zagospodarowania na terenach, które są własnością powiatu ostrowskiego. Chodzi o bardzo duży obszar – ponad 100 hektarowy. „Przygotowanie działek pod przyszłe inwestycje musi być poparte profesjonalnym nadzorem nad sporządzeniem tego projektu. Ze strony gminy i powiatu musi być pełne współdziałanie, aby błędów nie popełnić.” – powiedział Krzysztof Rasiak. „Nie będzie później czasu na poprawki. Równolegle z planem przestrzennego zagospodarowania trzeba bowiem przygotowywać projekt o wsparcie środkami unijnymi na uzbrojenie tego terenu” – dodał.
Podczas omawiania programu wyborczego Krzysztof Rasiak mówił o założeniach, jakie są w nim zawarte m.in. o: pomaganiu przy tworzeniu nowych miejsc pracy i organizacji pozarządowych pożytku publicznego; usprawnieniu komunikacji pomiędzy Urzędem Gminy a mieszkańcami; budownictwie mieszkaniowym; perspektywie rozwoju pomocy specjalnej; wprowadzenie programu „Bezpieczna Gmina”; odbudowie znaczenia Ośrodka Sportu i Rekreacji „Lido” w Antoninie . Wybiegając poza program przyznał, że był przeciwnikiem lokalizacji kompleksu „Orlik” przy Gminnym Ośrodku Kultury. Jako rodzic i mieszkaniec Przygodzic optował za powstaniem „Orlika” przy szkole podstawowej.
W części drugiej zaprezentowali się kandydaci na radnych z KWW Krzysztofa Rasiaka - Kazimierz Niziołek, Zygmunt Paszkowski i Bogusław Lipiński. Ich w miarę krótkie wystąpienia nawiązywały do informacji zamieszczonych w ulotkach wyborczych poszczególnych kandydatów, o których już wcześniej na łamach naszego serwisu pisaliśmy.  
Ostatnia tercja spotkania poświęcona została na dyskusje z mieszkańcami Przygodzic. Rozmowy dotyczyły aktualnych problemów nurtujących Przygodziczan.

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie