Najnowszy post

Ulica Ceglana w Przygodzicach do remontu

Gmina Przygodzice poinformowała o możliwych utrudnieniach dla mieszkańców oraz korzystających z ulicy Ceglanej w Przygodzicach. Od 28 sierpnia oficjalnie rozpoczyna się remont tej drogi. Tak długo wyczekiwany przez mieszkańców, ale także wędkarzy oraz turystów, którzy chcą się dostać do popularnej "Glinianki".

Zaklejasz plakat wyborczy? Możesz posiedzieć...

Dla tych, którzy nie zdają sobie sprawy z wagi tego czynu przypominamy, że zaklejanie, zrywanie plakatów lub umyślne ich niszczenie może rodzić z sobą poważne konsekwencje. Warto chociażby tutaj przytoczyć artykuł:


Art. 67. Kodeksu wykroczeń
§ 1. Kto umyślnie uszkadza lub usuwa ogłoszenie wystawione publicznie
przez instytucję państwową, samorządową albo organizację społeczną lub 
też w inny sposób umyślnie uniemożliwia zaznajomienie się z takim 
ogłoszeniem, podlega karze aresztu lub grzywny.


Do takich incydentów niestety dochodzi także w Gminie Przygodzice.Niszczenie i zrywanie plakatów wyborczych - grozi za nie kara od 50 do 250 złotych. Niestety w Gminie Przygodzice zdarzył się już jeden taki przypadek. Osoba złapana na gorącym uczynku przyznała się podobno do winy, a strona pokrzywdzona nie wniosła oskarżenia. Ze swojej strony pragniemy jedynie zauważyć, że zaklejanie plakatów wyborczych jest przejawem niezdrowej konkurencji. Do tego typu incydentu doszło niedawno a ofiarą padł kandydat na radnego Rady Gminy Przygodzice. Oto dowody:

To aktualny widok tablicy

A tak perfidnie ktoś zakleił plakat kandydata na Radnego.Widać, że ktoś zrobił to z premedytacją - plakat umieszczono dokładnie w miejscu poprzedniego afiszu kanydata na radnego. Na szczęście dla poszkodowanego łatwo dojść do tego kto zalepił ów plakat i dzięki tym zdjęciom można skutecznie egzekwować swoje prawa.

Komentarze

  1. no i co dalej zrobiono w tej sprawie - tylko strachy na lachy . dziecinada

    OdpowiedzUsuń
  2. No przepis czysto z innej epoki. Zresztą podobno byłej. Ale tylko podobno.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie