Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

Kratery na Jankowskiej. "Samochody się zawieszają".

Po informacji na temat ulicy Jankowskiej w Wysocku Małym, którą otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników, postanowiliśmy tam pojechać i sprawdzić relację pana R. Okazało się, że jest nawet gorzej niż pisał nasz czytelnik. Ulica Jankowska miejscami przypomina raczej jakieś pobojowisko, pole usłane kraterami, w których (według naszego informatora) zniszczono już niejedno zawieszenie. W dodatku powiatówka wygląda jakby była zupełnie zapomniana przez drogowców....Od wczoraj tj. 26.12 droga na najbardziej newralgicznym odcinku jest wyłączona z ruchu.  Dziś pojawiła się informacja w TV Proart, która rozwiała wiele wątpliwości jeśli chodzi o to, kto powinien tę drogę odśnieżać. Szczegóły poniżej. 


Ulica Jankowska, to droga powiatowa. Pozwala na szybkie przemieszczanie się z Wysocka Małego do krajowej "11". Stanowi także niezły skrót, ktorym można szybko przejechać z Wysocka w kierunku Jankowa Przygodzkiego i dalej Odolanowa. Niestety teraz "szybką" jazdą tego nazwać nie można. Przejazd na tej drodze wymaga miejscami zwolnienia do 10km/h. 

"Najwidoczniej całkowicie zapomnieli o niej drogowcy" - mówi jeden z naszych czytelników pan R. 

"Jeszcze w okresie intensywnych opadów śniegu widać było, że pługo-piaskarki przejeżdżały tam najwyżej raz dziennie. Mało tego utworzyły się koryta, coś na kształt lodowych kolein. Jedna z nich przebiegała w środku jezdni.  Wpadłeś w taką i jeśli ktoś jechał z przeciwka mogłeś łatwo urwać lusterko, bo w trakcie jazdy wydostanie się z niej graniczyło z cudem" - dodaje R. 


Nastała odwilż, ale sytuacja wcale się nie poprawiła. Wręcz przeciwnie. Naszym oczom ukazał się w pewnym miejscu gigantyczny krater, oczywiście pełen wody. Wpadasz w taki i zawieszenie do wymiany. 

Napisał do nas pan R. z prośbą o jakąkolwiek interwencję w tej sprawie, choć pokazanie jak to wygląda, może wtedy coniektórym otworzą się oczy....Pojechaliśmy i zobaczyliśmy drogowe pole, ulicę przypominającą raczej szwajcarski ser a nie powiatówke.....

Oto filmik, który najlepiej zobrazuje to jak wielka jest ta dziura na powiatówce!
Aktualizacja 27.12.2010


Dziś w serwisie informacyjnym "Wydarzenia" TV Proart Anna Woźnica dowiedziała się, że odśnieżenie tej drogi należy do obowiązków Gminy Przygodzice na podstawie umowy zawartej z zarządcą drogi - powiatem ostrowskim. Wypowiadał się nawet wojt Krzysztof Rasiak. Oto materiał filmowy, w którym znajdziecie informację kto bezprośrednio odpowiada za fatalny stan dróg w Wysocku:


Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie