Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Kratery na Jankowskiej. "Samochody się zawieszają".

Po informacji na temat ulicy Jankowskiej w Wysocku Małym, którą otrzymaliśmy od jednego z naszych czytelników, postanowiliśmy tam pojechać i sprawdzić relację pana R. Okazało się, że jest nawet gorzej niż pisał nasz czytelnik. Ulica Jankowska miejscami przypomina raczej jakieś pobojowisko, pole usłane kraterami, w których (według naszego informatora) zniszczono już niejedno zawieszenie. W dodatku powiatówka wygląda jakby była zupełnie zapomniana przez drogowców....Od wczoraj tj. 26.12 droga na najbardziej newralgicznym odcinku jest wyłączona z ruchu.  Dziś pojawiła się informacja w TV Proart, która rozwiała wiele wątpliwości jeśli chodzi o to, kto powinien tę drogę odśnieżać. Szczegóły poniżej. 


Ulica Jankowska, to droga powiatowa. Pozwala na szybkie przemieszczanie się z Wysocka Małego do krajowej "11". Stanowi także niezły skrót, ktorym można szybko przejechać z Wysocka w kierunku Jankowa Przygodzkiego i dalej Odolanowa. Niestety teraz "szybką" jazdą tego nazwać nie można. Przejazd na tej drodze wymaga miejscami zwolnienia do 10km/h. 

"Najwidoczniej całkowicie zapomnieli o niej drogowcy" - mówi jeden z naszych czytelników pan R. 

"Jeszcze w okresie intensywnych opadów śniegu widać było, że pługo-piaskarki przejeżdżały tam najwyżej raz dziennie. Mało tego utworzyły się koryta, coś na kształt lodowych kolein. Jedna z nich przebiegała w środku jezdni.  Wpadłeś w taką i jeśli ktoś jechał z przeciwka mogłeś łatwo urwać lusterko, bo w trakcie jazdy wydostanie się z niej graniczyło z cudem" - dodaje R. 


Nastała odwilż, ale sytuacja wcale się nie poprawiła. Wręcz przeciwnie. Naszym oczom ukazał się w pewnym miejscu gigantyczny krater, oczywiście pełen wody. Wpadasz w taki i zawieszenie do wymiany. 

Napisał do nas pan R. z prośbą o jakąkolwiek interwencję w tej sprawie, choć pokazanie jak to wygląda, może wtedy coniektórym otworzą się oczy....Pojechaliśmy i zobaczyliśmy drogowe pole, ulicę przypominającą raczej szwajcarski ser a nie powiatówke.....

Oto filmik, który najlepiej zobrazuje to jak wielka jest ta dziura na powiatówce!
Aktualizacja 27.12.2010


Dziś w serwisie informacyjnym "Wydarzenia" TV Proart Anna Woźnica dowiedziała się, że odśnieżenie tej drogi należy do obowiązków Gminy Przygodzice na podstawie umowy zawartej z zarządcą drogi - powiatem ostrowskim. Wypowiadał się nawet wojt Krzysztof Rasiak. Oto materiał filmowy, w którym znajdziecie informację kto bezprośrednio odpowiada za fatalny stan dróg w Wysocku:


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie