Najnowszy post

Biedronka prawie gotowa

Przejeżdżając wczoraj wieczorem obok nowo budowanej Biedronki w Przygodzicach zauważyłem, że na frontowej ścianie budynku pojawił się już szyld sklepu. To wyraźny sygnał, że prace przy budowie marketu są na ukończeniu. Cala inwestycja ma się zakończyć jeszcze przed świętami i spoglądając na imponujące tempo prac będzie to możliwe. Czy będziecie robili w tym sklepie zakupy? A może jesteście wierni swoim ziomalom z małych punktów? Co sądzicie? 

Rada jest. Przewodniczącego nie ma. Pat na sesji

Solidarny pat na dzisiejszej sesji Rady Gminy Przygodzice. 15 radnych, a właściwie 14, miało wybrać swojego Przewodniczącego. Zgłoszono jednego kandydata - Andrzeja Baraniaka (KWW Kaźmierczaka). Po zliczeniu głosów okazało się jednak, że wyboru nie dokonano. 7 radnych było za kandydaturą Baraniaka, tyle samo przeciwko. Sesja została przerwana i będzie wznowiona w poniedziałek.


Dzisiejsza sesja rady gminy Przygodzice była pierwszą w 6. kadencji (2010-2014). Poprzedziło ją wręczenie nominacja na radnego, czyli otrzymanie zaświadczeń o wyborze przez mieszkańców. Pełny skład rady Gminy Przygodzice podawaliśmy już wcześniej -----> zobacz skład rady.

Następnie nowo wybrani radni przeszli do właściwych obrad w sali sesyjnej Ośrodka Kultury i Sportu w Przygodzicach. Sesję poprowadził, zgodnie ze zwyczajem, senior rady, w tym przypadku wybór padł na Franciszka Błaszczuka (KWW Kaźmierczaka). 

Najważniejsze zadanie, które stanęło przed radnymi na dzisiejszej sesji to wyłonienie spośród piętnastki swojego przewodniczącego. Obóz byłego wójta Przemysława Kaźmierczaka zaproponował kandydaturę Andrzeja Baraniaka. Radni z ramienia Krzysztofa Rasiaka nie zgłosili swojego kandydata. Powołano komisję skrutacyjną w składzie Jarosław Binkowski - członek, Kazimierz Niziołek - członek oraz Mariusz Grzesiek - przewodniczący. Ten ostatni przedstawił radnym zasady głosowania na przewodniczącego rady. Najważniejsza z nich to fakt, że osoba kandydująca na to stanowisko nie może głosować. Andrzej Baraniak był więc wyłączony z głosowania. 

Doszło do głosowania. Po zliczeniu głosów okazało sie, że na 14 radnych 7 było za kandydaturą Andrzeja Baraniaka, i tyle samo przeciwko. Zrobił się solidarny pat. 

Rada Gminy Przygodzice 6. kadencji 2010-2014

Obecny przewodniczący - senior rady Franciszek Błaszczuk był zatem zmuszony przerwać obrady i wznowić je w poniedziałek 6 grudnia o godzinie 16:00. Wtedy prawdopodobnie poznamy nazwisko nowego przewodniczącego.

Warto przypomnieć, że w poprzedniej radzie 5. kadencji (2006-2010) przewodniczącym rady gminy był Wacław Kieremkampt. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie