Najnowszy post

Odwilż przyszła szybciej niż się spodziewaliśmy

No i po wielkich mrozach. Dwudniowa przygoda z prawdziwa zimą zakończyła się poranną odwilżą. Jeszcze wczoraj dzień kończył się 10-stopniowym mrozem, a rankiem termometry pokazywały już 1 stopień na plusie. Do końca tygodnia minusowa temperatura może nawiedzać nas tylko w nocy, co może powodować liczne problemy, bo topniejący śnieg będzie ponownie zamarzać. Dzieciaki miały choć trochę frajdy. Śnieg spadł akurat na końcówkę (ostatni weekend) ferii. Dobre i to. Poniżej zdjęcia ze Strug oraz Antonina. 

III sesja Rady Gminy Przygodzice - relacja

Ustalenie opłat i dofinansowania do opłat ze strony Gminy Przygodzice za wodę i ścieki, zmiany w budżecie na rok 2010 oraz sprawozdanie z działalności wójta gminy Przygodzice - to jedne z wielu aspektów, jakie poruszono na III Sesji Rady Gminy Przygodzice. Była to ostatnia sesja w 2010 roku. Warto przypomnieć, że dwa miesiące temu owa rada się dopiero ukonstytuowała a to za sprawą wyborów samorządowych 2010. Poznamy też datę wyborów sołtysów w Gminie. Szczegóły poniżej. 


Trzecia sesja Rady Gminy Przygodzice rozpoczęła się tradycyjnie powitaniem Przewodniczącego Rady Andrzeja Baraniaka (KWW Kaźmierczaka). Zjawiło się 15 radnych, co stanowiło kworum do podejmowania uchwał. Radni na początku przyjęli protokoły z dwóch pierwszych sesji. Wójt Krzysztof Rasiak przedstawił sprawozdanie z działalności pomiędzy sesjami. Poznaliśmy także ceny, które mieszkańcy Gminy Przygodzice będą musili zapłacić za wodę i ścieki od 1 lutego 2011 roku. Oto szczegóły:Zmiana cen za wodę i ścieki podyktowana jest zmianą stawki VAT z 7 na 8 procent. Dobrą informację podał na sesji zaproszony Andrzej Strykowski z Miejskiego Zakładu Oczyszczania w Ostrowie. W 2011 roku stawki za wywóz opadów stałych będę obniżone.

Na III sesji dowiedzieliśmy się także, że od od 12 stycznia do 18 lutego 2011 r. powinny odbyć się wybory sołtysów w danych wsiach gminnych.

Po III sesji rady radni oraz zaproszeni goście zjedli razem obiad w pobliskiej restauracji. Była to ostatnia sesja rady Gminy Przygodzice w 2010 roku.

Fotorelacja z III sesji autorstwa Darka Piechowiaka:

Sołtysi poszczególny sołectw. Już wiadomo kiedy mieszkańcy będą wybierać nowych. Szczegóły w informacji na ten temat powyżej.


od lewej: Andrzej Strykowski z MZO w Ostrowie Wlkp., w środku ....., od prawej: Piotr Walkowski, poseł na Sejm RP (PSL)


Radni dyskutują nad uchwałamiPracownicy jednostek podległych Gminie Przygodzice.Prezydium Rady Gminy Przygodzice, wojt Krzysztof Rasiak, sekretarz Dariusz KryśPrzemówienie posła Piotra Walkowskiego.A tutaj tradycyjnie przedstawiamy nagranie całej sesji Rady Gminy Przygodzice:

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie