Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Pożar warsztatu samochodowego w Przygodzicach

Serwis internetowy Ostrow24.tv zamieścił obszernę relację z pożaru jednego z warsztatów samochodowych w Przygodzicach. W informacji czytamy, że do zapalenia się budynku gospodarczego doszło prawdopodobnie 25 stycznia ok. południa. Warsztat, który społonał należało do jednego z mieszkańców Przygodzic. Naprawiał w nim auta, trudnił się także sprzedażą części zamiennych (raczej starych aut). Złomował także auta. W informacji na temat pożaru czytamy:

Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody, jeden na palący się samochód oraz drugi do wnętrza warsztatu. Wewnątrz budynku znajdowała się butla propan – butan, którą strażacy najpierw schłodzili, a następnie wyciągnęli na zewnątrz obiektu. Ze względu na bardzo duże zadymienie (płonące opony, tworzywa plastyczne) strażacy musieli również oddymić pomieszczenie za pomocą specjalnego wentylatora.
zdjęcie: www.ostrow24.tv

Straty oszacowano na mniej więcej 150 tys. złotych. Przyczyna pożaru? Według Ostrow24.tv był to nieostrożny demontaż zbiornika paliwowego.

Oto oficjalna informacja zamieszczona na stronie Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Ostrowie Wielkopolskim.

W dniu 25 stycznia 2011 roku o godzinie 1228 dyżurny operacyjny Powiatowego Stanowiska Kierowania Komendy Powiatowej PSP w Ostrowie Wlkp. otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku gospodarczego w miejscowości Przygodzice. Po przybyciu o godzinie 1240 na miejsce pożaru pierwszego zastępu Państwowej Straży Pożarnej i przeprowadzeniu rozpoznania strażacy stwierdzili pożar budynku gospodarczego zaadaptowanego na warsztat demontażu samochodów. Ogniem objęty był parter budynku, ale ogień rozprzestrzeniał się na górną część obiektu. Przed warsztatem znajdował się samochód osobowy marki Renault 19, który również płonął. Działania strażaków polegały na podaniu dwóch prądów wody, jeden na palący się samochód oraz drugi do wnętrza warsztatu. Wewnątrz budynku znajdowała się butla propan - butan, którą strażacy najpierw schłodzili, a następnie wyciągnęli na zewnątrz obiektu. Ze względu na bardzo duże zadymienie (płonące opony, tworzywa plastyczne) strażacy musieli również oddymić pomieszczenie za pomocą specjalnego wentylatora. W czasie pożaru jeden z pracowników zakładu doznał oparzenia ręki, a strażacy udzielili mu pierwszej pomocy przedmedycznej. Na skutek pożaru zniszczeniu lub spaleniu uległo: wnętrze warsztatu, opony, alternatory, rozruszniki, radia, fortepian, okna, drzwi, samochód marki Renault 19; wewnątrz obiektu spadł tynk ze ściany, zniszczeniu uległ częściowo dach, popękały ściany budynku na piętrze. Wstępnie straty zostały oszacowane na 150 tysięcy złotych. Prawdopodobnie pożar powstał na skutek nieostrożnego demontażu zbiornika paliwowego. W trwającej ponad 4 godziny akcji udział brały 3 zastępy PSP oraz 1 zastęp OSP Przygodzice (KSRG). Na miejsce zdarzenia dotarły również Policja oraz Szpitalny Oddział Ratunkowy.
źródło:
http://www.ostrow.psp.wlkp.pl/index.php?option=com_content&task=view&id=167&Itemid=1

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie