Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Delegacja z Francji w Przygodzicach - spotkanie robocze

W piątek 3 lutego w Ośrodku Kultury i Sportu w Przygodzicach odbyło się robocze spotkanie w ramach pierwszej tegorocznej wizyty delegacji z partnerskiej gminy Luitre we Francji. Przedstawiciele gminy Przygodzice dyskutowali wspólnie z Francuzami na temat planu pracy partnerskiej na najbliższy rok. Udało się m.in, ustalić termin wyjazdu delegacji polsko-ukraińskiej na jesienne targi rolno-ogrodnicze do Francji. Szczegóły spotkania poniżej.
Około 20 osób uczestniczyło w piątkowym, roboczym spotkaniu w ramach pierwszej w tym roku wizyty gości z partnerskiej gminy Luitre we Francji. Gości z zachodu przywitał nowy wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, który na początku zaprezentował przedstawicieli naszego samorządu. W spotkaniu uczestniczyli m.in. rolnicy z terenu gminy Przygodzice: Krzysztof Nyklewicz, Juliusz Bartosz, Krzysztof Pawelec oraz Jan Pacyna, a także przedstawiciele lokalnych przedsiębiorców: Wojciech Kończewski - właściciel Wytwórni Cukierków "Karmelek" z Przygodzic oraz Zbigniew Pilarczyk - prezes Gminnej Spółdzielni „Samopomoc Chłopska” w Przygodzicach (warto dodać, że pączki, którym raczyli się uczestnicy spotkania pochodziły właśnie z przygodzickiego GS-U). Ze strony władz (oprócz wójta Rasiaka) gminę Przygodzice reprezentowali: Przewodniczący Rady Gminy Andrzej Baraniak, v-ce Przewodniczący Krystian Piasecki oraz Franciszek Błaszczuk. Przy stole zasiedli także Przewodniczący Komisji Stałych w osobach: Kazimierza Niziołka, Janiny Wojtasiak, Roberta Kaczmarka, Danuty Golińskiej oraz Jana Gąsiorka, a także Bogumiła Wczesna (UG Przygodzice), dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach - Zenon Walczak oraz koordynator ds. wspólpracy Edmund Radziszewski (Chata Regionalna).

wójt Krzysztof Rasiak przedstawia przedstawicieli z gminy Przygodzice

Delegację z Francji przedstawił Joseph Tondoux - prezes komitetu ds. partnerstwa. Wśród gości z zagranicy pojawili się m.in. v-ce meir gminy Luitre Jean-Claude Angenard oraz trzech radnych, sekretarka i skarbnik komitetu wspólpracy z gminą Przygodzice. Joseph podziękował za miłe i serdeczne przyjęcie ze strony reprezentantów gminy Przygodzice, wyraził także chęć sprecyzowania kierunków współpracy z tym samorządem. 

Delegacja z Francji w Przygodzicachwójt Gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak
Wójt Gminy Krzysztof Rasiak wręczył Francuzom upominki w postaci folderów Gminy Przygodzice oraz zestawu filiżanek. Włodarz gminy miał nadzieję, że będą one przypominać o naszym samorządzie za każdym razem, kiedy radni będą pili z nich kawę czy herbatę. - Wkład Gminy Luitre w rozwój naszej gminy jest niepodważalny - mówił na wczoraszym spotkaniu wójt Krzysztof Rasiak. 
Po części oficjalnej delegacje przeszły do przedyskutowania pewnych kwestii merytorycznych. Głos zabrał Przewodniczący Rady Gminy Przygodzice Andrzej Baraniak.


W spotkaniu uczestniczyło około 20 osób.


- Ta współpraca jest precedensowa na skalę naszego regionu - mówił. - Mam nadzieję, że ta dyskusja pozwoli wypracować jeszcze lepszą formę naszej współpracy - dodał Baraniak. 

Podczas piątkowego spotkania roboczego omówiono m.in. kwestię planowanego wyjazdu delegacji z Gminy Przygodzice i delegacji ukraińskiej do Francji. Wizyta ta ma się odbyć dokładnie od 13 do 19 września br. Do Francji pojedzie reprezentacja rolników z Gminy Przygodzice. Wyjazd ma być połączony z uczestnictwem w targach rolno-ogrodniczych w bretońskm Brennes. Ustalono także, że delegacje z Polski i Ukrainy pojadą do Francji autokarem. 

Delegacja z Francji uczestniczyła w sobotnim rozdaniu wyróżnień za zaangażowanie na rzecz rozwoju Gminy Przygodzice. Współpraca Gminy Przygodzice z francuską Gmina Luitre przełomu XXI wieku. 

Pełna fotorelacja ze spotkania:

Komentarze

  1. "koordynator ds. wspólpracy Edmund Radziszewski" - a Claudia Schiffer burmistrzem Odolanowa

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie