Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

II etap obwodnicy Ostrowa w tym roku? To już praktycznie niemożliwe.

II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego nie będzie! Przynajmniej na razie. Wczoraj Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad Oddział w Poznaniu podpisała stosowne dokumenty, które raz na zawsze ucinają wszystkie spekulacje dotyczące budowy drugiego odcinka drogi ekspresowej w ciągu drogi krajowej nr 11. Były to wszystkie propozycje firm, które chciały wziąć udział w przetargu. Tym samym przetarg wczoraj anulowano. Powód? Nie ma pieniędzy w budżecie państwa, choć wielokrotnie zapewniano, że w istocie kasa na obwodnicę już dawno leży bezpiecznie i czeka na wydanie. Nie pomoże nawet fakt, iż pierwszy etap drogi ekspresowej w ciągu drogi krajowej nr 11 niczego nie rozwiązuje. Nieoficjalnie mówi się, że w sprawie obwodnicy Ostrowa mają interweniować władze miasta i powiatu. Co z tej interwencji wyniknie? Przekonamy się już za moment. Plany budowy II etapu obwodnicy Ostrowa Wielkopolskiego legły w gruzach na początku roku. Wówczas to Minister Infrastruktury, Cezary Grabarczyk, opublikował listę najważniejszych (priorytetowych) inwestycji w kraju. Obwodnica Ostrowa Wielkopolskiego znalazła się na dalekim, 22 miejscu.....listy nr 2. Jej budowa ma rozpocząć się przed 2013 rokiem. II etap zaczynałby się w Ostrowie i prowadziłby przez Wtórek, Wysocko Wielkie, Smardów, Wysocko Małe, Przygodzice i wychodził na Strugach, gdzie spotkałby się z drogą krajową nr 11. Popatrzmy sobie na obwodnicę choć wirtualnie, bo na razie prawdziwej długo nie będzie nam dane zobaczyć.....
Komentarze

  1. Na razie szybko obwodnicy nie będzie tiry z zachodu zaopatrujące sieci marketów jeżdżą na czas więc po co

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie