Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Kazimierz Niziołek ponownie sołtysem wsi Przygodzice [FOTO+WIDEO]

Wczoraj w Ośrodku Kultury i Sportu odbyło się zebranie wiejskie, na którym wybrano sołtysa wsi Przygodzice na kolejną kadencję 2011-2015. Po raz kolejny został nim Kazimierz Niziołek - radny Rady Gminy Przygodzice. Nowy sołtys w głosowaniu nie miał konkurenta, gdyż jedyny zgloszony kontrkandydat nie wyraził zgody na umieszczenie jego nazwiska na liście kandydatów (był nim Czesław Grzeszczyk). Podczas dzisiejszego zebrania wybrano także 7 osobową radę sołecką. K. Niziołek to już 5 sołtys, który dotychczas został wybrany ponownie w tegorocznych wyborach sołeckich. Szczegóły poniżej. 

Dzisiejsze spotkanie wiejskie w Ośrodku Kultury i Sportu okazało się ważnym dla mieszkańców Przygodzic a najlepiej świadczy o tym frekwencja. Sala w GOK-u była prawie pełna, wszystkie miejsca siedzące praktycznie zarezerwowane. Spotkanie miało się rozpocząć o godzinie 15:00, lecz prowadzący radny Bogusław Lipiński poinformował, że musi przenieść jego początek o 15:00 minut z uwagi na brak quorum (liczby mieszkańców potrzebnej do wyboru sołtysa i rady sołeckiej zgodnie z prawem). Dokładnie o 15:15 rozpoczęto drugie spotkanie, na którym liczba quorum już nie obowiązywała. Doliczono się prawie 170 mieszkańców Przygodzic. Władze gminy reprezentowali: wójt Krzysztof Rasiak, sekretarz UG Dariusz Kryś, radni z Przygodzic: Bogusław Lipiński, Robert Kaczmarek oraz Kazimierz Niziołek, który występował także w roli ustępującego sołtysa. Zebranie protokułowała Donata Bartkowiak z obsługi Rady Gminy Przygodzice. Prowadzący spotkanie zaproponował porządek obrad:


Na zebranie wiejskie przyszła spora grupka Przygodziczan1. Otwarcie zebrania.
2. Przedstawienie przepisów dot. zebrania wyborczego.
3. Uchwalenie porządku obrad.
4. Sprawozdanie sołtysa z działalności samorządu wiejskiego w okresie kadencji.
5. Powołanie komisji skrutacyjnej.
6. Zgłaszanie kandydatów i głosowanie w wyborach na sołtysa.
7. Ustalenie liczby członków rady sołeckiej.
8. Zgłaszanie kandydatów i głosowanie w sprawie wyboru członków rady sołeckiej.
9. Wybór zastęcpy sołtysa.
10. Wolne glosy i wnioski.
11. Zamknięcie zebrania.


Przepisy dotyczące zebrania wyborczego na początku przedstawił sekretarz Urzędu Gminy w Przygodzicach Dariusz Kryś.
Dotychczasowy sołtys Kazimierz Niziołek zaprezentował sprawozdanie z działalności sołectwa wsi Przygodzice z ostatniej kadencji (styczeń 2007 - styczeń 2011).Sprawozdanie z działalności rady sołeckiej wsi Przygodzice przedstawił dotychczasowy sołtys Kazimierz Niziołek. 

Po przedstawieniu sprawozdania z działalności rady sołeckiej wsi Przygodzice z ostatniej kadencji prowadzący spotkanie wyborcze Bogusław Lipiński zarządził zwołanie członków komisji skrutacyjnej. Po kilku minutach zasiedli w niej: Andrzej Pichet, Stefan Celmer, Danuta Kowalska (Przewodnicząca) oraz Maciej Misiek.

Komisja skrutacyjna obraduje w czteroosobowym składzie


Podczas zgłaszania kandydatów na sołtysa wsi Przygodzice pojawiła się jedna zdecydowana kandydatura. Przedstawił ją lekarz Ferdynand Magdański. Osobą desygnowaną przez niego był dotychczasowy sołtys wsi Przygodzice Kazimierz Niziołek, który propozycję przyjął. Do mównicy podszedł po chwili Wacław Kieremkampt, który starał się uświadomić zgromadzonych, że mandat radnego i stanowisko sołtysa może niekorzystnie wpływać na działalność sołectwa. Były Przewodniczący rady Rady Gminy po odejściu z mównicy zaproponował kandydaturę Czesława Grzeszczyka na sołtysa wsi Przygodzice. Ten jednak odmówił. Więcej kandydatur już nie przedstawiono. Komisja wyborcza ustaliła więc, że na karcie głosowania obok nazwiska jedynego kandydata pojawi się opcja: TAK lub NIE. Wydrukowano karty i rozdano je dokładnie 169 osobom wpisanym na listę.

Karta do głosowania w sprawie wyboru sołtysa wsi Przygodzice.


Wyniki głosowania:

Oddano 163 ważnych głosów.

Za 142, przeciw 21.

Sołtysem został więc ponownie Kazimierz Niziołek.Kolejny punkt dzisiejszego spotkanie wyborczego to wybór rady sołeckiej. Ustalono, że będzie ona się składała z 6 osób + sołtys = 7 osób w radzie sołeckiej.

Do rady sołeckiej zgłoszono aż 14 kandydatów. Oto oni (w kolejności ich zgłaszania).

1.Balcer Piotr
2. Garbaciak Tadeusz
3. Gawrońska Elżebieta
4. Grzeszczyk Czesław
5. Kaczmarek Robert
6. Kędzia Ireneusz
7. Kieliba Beata
8. Kozłowska Halina
9. Mikołajczyk Stanisław
10. Musieł Roman
11. Radziszewski Edmund
12. Ratajczak Bogdan
13. Sobkowiak Aldona
14. Szkudlarz Eugeniusz

Po przeprowadzeniu głosowania wyniki były następujące:


1. Balcer Piotr 75
2. Garbaciak Tadeusz 46
3. Gawrońska Elżebieta 41
4. Grzeszczyk Czesław 88
5. Kaczmarek Robert 66
6. Kędzia Ireneusz 89
7. Kieliba Beata 21
8. Kozłowska Halina 49
9. Mikołajczyk Stanisław 50
10. Musieł Roman 21
11. Radziszewski Edmund 66
12. Ratajczak Bogdan 26
13. Sobkowiak Aldona 71
14. Szkudlarz Eugeniusz 72

Taką samą liczbę głosów po 66 otrzymali: Robert Kaczmarek oraz Edmund Radziszewski. Prowadzący spotkanie Bogusław Lipiński zaproponował, by zwiększyć liczbę członków rady sołeckiej do 7 i tym samym oszczędzić kolejnego wyboru. Oto skład ostateczny rady sołeckiej wsi Przygodzice.

1. Balcer Piotr
2. Grzeszczyk Czesław
3. Kaczmarek Robert 
4. Kędzia Ireneusz
5.  Radziszewski Edmund
6. Sobkowiak Aldona
7. Szkudlarz Eugeniusz

Zastępcą sołtysa został Czesław Grzeszczyk a sekretarzem Aldona Sobkowiak. Kazimierz Niziołek jest piątym sołtysem wybranym ponownie na to stanowisko.

Komentarze

  1. Serdecznie dziękuję za gratulacje,ponieważ jestem emerytem czasu mam dużo,wiem że obowiązków przybyło ale myślę że sobie dam radę . Pozdrawiam Kazimierz

    OdpowiedzUsuń
  2. Sołtys sołtysem, ale moim skromnym zdaniem osoba będąca Radnym nie powinna sprawować dwóch funkcji. Przygodzice nie mają teraz "przedstawiciela", nie mamy kogo rozliczać z jego "poczynań". Popatrzmy kilka lat wstecz; p. Sikora będąc Sołtysem został Radnym a p. Niziołek wskoczył na miejsce Sołtysa. Obecnie historia jest podobna - Sołtys jest Radnym.
    Każdy powinien odwołać się do własnego sumienia - jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kase (skromne kilka % od podatku to ładna sumka).

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie