Najnowszy post

Ulica Ceglana w Przygodzicach do remontu

Gmina Przygodzice poinformowała o możliwych utrudnieniach dla mieszkańców oraz korzystających z ulicy Ceglanej w Przygodzicach. Od 28 sierpnia oficjalnie rozpoczyna się remont tej drogi. Tak długo wyczekiwany przez mieszkańców, ale także wędkarzy oraz turystów, którzy chcą się dostać do popularnej "Glinianki".

Market "Dino" w miejsce starej Gorzelni

Niedawno informowaliśmy o sprzedaży Gorzelni w Przygodzicach. Już od dawna wiadomo kto ten obiekt kupił i co ma tam zamiar wybudować. To sieć marketów "Dino" chce tam otworzyć swój kolejny punkt. Najpierw musi jednak przejść jeszcze przez żmudny proces adaptacji tego terenu. Pojawił się podstawowy problem - budynek jest pod nadzorem konserwatora zabytków i wszystkie czynności związane z jego przebudową muszą być z nim konsultowane. Pojawia się więc pytanie czy i jak zburzuć wielki komin starej gorzelni? To wszystko sprawia, że wizja Marketu "Dino" na miejscu starej Gorzelni jest jeszcze odległa. Małym problemem jest też dojazd do ewentualnego sklepu. Idealnym rozwiązaniem byłby bezpośredni znajd z drogi krajowej nr 11. Poprzedni wójt gminy Przygodzice Przemysław Kaźmierczak na takie rozwiązanie się jednak nie godził. Faktycznie krajowa "11" wiedzie tam z górki, mogłoby to powodować liczne wypadki. Zjazd do marketu w miejscu, gdzie teraz wjeżdża się do Technikum Rolniczego jest relatywnie bezpieczny i tam prawdopodobnie będzie się wjeżdżać do marketu. 


Sprostowanie dotyczące fragmentów tej informacji na wyraźny wniosek Pana Przemysława Kaźmierczaka, byłego wójta gminy Przygodzice znajduje się na stronie:


http://www.gminaprzygodzice.info/2011/03/sprostowanie.html

Komentarze

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie