Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Przygodzickie "Oskary" po raz 7. - relacja z uroczystej gali [FOTO+WIDEO]

W sobotę 5 lutego już po raz 7. wręczono najważniejsze społeczne wyróżnienie za zaangażowanie na rzecz rozwoju Gminy Przygodzie za 2010 rok. Co cieszy, tak zwane "Przygodzickie Oskary" na stałe wpisały się w kalendarz kulturalny i społeczny naszej gminy. Statuetki rozdano aż w 8 kategoriach: działalność społeczna, kulturalna, sportowa oświata, ochrona zdrowia i OSP, stowarzyszenia i organizacje społeczne, firmy oraz Koła Gospodyń Wiejskich. Podczas tegorocznej edycji "Oskarów" wyróżniono też osobę, która od 55 lat czynnie uczestniczyła w życiu naszej gminy. Statuetkę wójta Krzysztofa Rasiaka otrzymał doktor Jan Stekiel. Kto był nominowany i do kogo powędrowały statuetki? Wszystkie informacje znajdziecie poniżej. 

Podczas tegorocznej edycji popularnych w naszej gminie "Oskarów" nastąpiło kilka zmian. Po pierwsze prowadzenie gali powierzono parze: Barbara Duczmal - dyr. GZEAS i Dariusz Kryś - sekretarz Urzędu Gminy Przygodzice. Przez ostatnie kilka lat o ile dobrze pamiętam galę prowadzili Bogumiła Kołacka wraz z Józefem Sikorą.
 

Zaproszonych gości przywitał nowy wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak. Wśród nich znalazł się m.in. jeden z lokalnych posłów na Sejm RP oraz wicestarosta ostrowski Tomasz Ławniczak. Włodarz gminy Krzysztof Rasiak postarał się także o kompilację najważniejszych wydarzeń w mijającym roku. Przypomniał o katastrofie smoleńskiej ale i o wyborach samorządowych czy intensyfikacji zadań inwestycyjnych w gminie Przygodzice. Krzysztof Rasiak stwierdził, że na 2011 rok przypada szczyt realizacji zadań inwestycyjnych a wśród nich: kanalizacja, szkolnictwo, drogi czy obiekty sportowe. Wójt Gminy na koniec życzył wszystkim dobrej zabawy. 

W tym roku kapituła liczyła 8 osób i jak twierdzi jej przewodniczący Kazimierz Niziołek - nie miała łatwego zadania. - Z każdym rokiem członkowie kapituły mają do wyboru kilkadziesiąt osób, których wkład w rozwój gminy jest praktycznie jednakowy - dodał. 

Po kilku minutach przemówień rozpoczęła się właściwa część sobotniej gali. Po kolei prezentowano kategorie, w jakich nominowano mieszkańców naszej gminy. Oto wszystkie nominacje. Czerwonym kolorem zaznaczone zostały osoby, które otrzymały statuetki. 

Działalność społeczna 
Stanisław Janota 
Bogusława Kraska 
Alojzy Niedbał 
Krystian Piasecki 
Przemysław Kaźmierczak 

Kategoria "Działalność społeczna: Od lewej - Bogusława Kraska, Stanisław Janota, Przemysław Kaźmierczak (ze statuetką), Alojzy Niedbał, wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, Przewodniczący Rady Gminy Przygodzice Andrzej Baraniak.

Ochrona Zdrowia i OSP 
Sławomir Piec 
Ferdynand Magdański 
Dorota Dąbek 
Tomasz Ziąbka 
Zdzisław Kubiak 
Zdziław Grabowski 
Stowarzyszenia i organizacje społeczne 
Rada Sołecka Przygodzice 
Jerzy Kątny 
Kazimierz Walotka 
Marian Gąsiorek 
Paweł Chudy 
Stowarzyszenie Rozwoju Wsi dla Wysocka Małego i Smardowa 

Działalność Sportowa 
Martyna Świerczyk 
LKS Barycz Janków Przygodzki 
Zespół Młodziczek - siatkówka dziewczyn Janków Przygodzki 
Halina Pawlak 
Katarzyna Pawłowska Działalność Kulturalna 
Waldemar Blaźniak 
Małgorzata Grobelna 
Miłosz Musieł 
Dorota Szmaj 
Kazimierz Pietralczyk 
Robert Kaczmarek Oświata 
Przedszkole Janków Przygodzki 
Barbara Szymanowska 
Przedszkole Przygodzice 
Halina Gąsiorek Firmy 
AGRO-SPA Chynowa 
Narcyz Perz 
Hurtownia Maria 
Justyna i Zdzisław Serafin 
Zbigniew Guździoł 
Arkadiusz Grzelczak 


KGW 
Stanisława Szymanowska 
Maria Pietrzak 
Genowefa Piwowarska 
Bożena Radajewska 
Ewa Turek 
Barbara Kuroszczyk 
KGW Bogufałów 


Statuetkę specjalną wójta Gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka odebrał doktor Jan Stekiel - kierownik Ośrodka Zdrowia w Czarnymlesie. Zasłużony mówił długo o swoich przygodach z pacjentami. Statuetki symboliczne otrzymali także goście z francuskiego Luitre, którzy gościli przez kilka ostatnich dni w gminie Przygodzice. Jospeh Tondeux - koordynator ds. współpracy z naszą gminą, mówił nawet po polsku :) Resztę tłumaczył z francuskiego Andrzej Firganek. 

Pomiędzy poszczególnymi kategoriami występowali: Kapela Boćki, wokalistki Marta Strzelińska i Natalia Kopras oraz dziewczynki z Zespołu Szkół w Czarnymlesie. Wystąpił także dobrze znany czarodziej Jacek "Morano" Morawski. Po uroczystej gali zaproszeni goście jedli i pili przy wspólnym stole.

Co tu będziemy opowiadać - zobaczcie sami co działo się 5 lutego w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Oto filmik 23 minutowy filmik z całej imprezy. Przepraszamy za niedogodności, ale to serwis YouTube narzuca nam kodek H.264 co może powodować pewne niedogodności.
Oto relacja z gali w Wydarzeniach Tv Proart:

Komentarze

  1. Nie rozumiem dlaczego organizuje sie takie imprezy, czemu one maja służyć ? Wyrzucane pieniędzy w błoto i nic więcej.

    Najważniejsze społeczne wyróżnienie za zaangażowanie na rzecz rozwoju Gminy Przygodzie za 2010 rok- co takiego uczynił Pan F. Magdański dla rozwoju Gminy-przyjmowanie pacjentów pod wpływem, to rzeczywiście wyróźniające.....Przemysław Kaźmierczak- działalnośc społeczna??? Chyba chodziło o "prywatę", która pan P.Kaźmierczak tak ochoczo uprawiał będąc wójtem. Proponuje nast. razem wydatkować publiczne pieniądze na cos pozytecznego.

    OdpowiedzUsuń
  2. Gratuluje Robert!

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie