Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Spotkanie z Arturem Homanem - autorem filmu przyrodniczego "Rytmy natury. W Dolinie Baryczy"

Już w najbliższą środę odbędzie się spotkanie z fotografem i wielkim pasjonatem przyrody Arturem Homanem z Ostrowa Wielkopolskiego. Pretekstem do tego spotkania jest film przyrodniczy jego autorstwa  pt. "Rytmy natury. W Dolinie Baryczy". Jest to niezywkle barwna opowieść o stawach milickich, gdzie rozgrywa się fabuła produkcji. Artur Homan przez dobre kilka miesięcy, jak nie lat, siedział gdzieś cicho i obserwował szepty natury. To, co widział za każdym razem obserwowała także jego kamera. Film jego autorstwa pokazuje przyrodę Doliny Baryczy na przestrzeni kilku miesięcy. Przyrodnik wzbogacił go zdjęciami interwałowymi, które doskonale pokazują upływ czasu. W całość idealnie wkomponowany jest głos natury, czyli Krystyna Czubówna. My ten film już widzieliśmy i naprawdę zrobił na nas ogromne wrażenie. Wy macie okazję go zobaczyć w najbliższą środę, godzina 17:00  na dużym ekranie w kinie Ostrowskiego Centrum Kultury przy ulicy Wolności w Ostrowie Wielkopolskim.
- Najważniejszym założeniem filmu jest przedstawienie widzowi wielkiej różnorodności biologicznej Doliny Baryczy. Film przybliży życie dużej liczby gatunków ptaków i innych zwierząt, pokazując ich biologię i ciekawe zachowania. Uzmysłowi widzowi związek między wymagającymi ochrony siedliskami, a zamieszkującymi je zwierzętami. Wyjaśni potrzebę ochrony zarówno tego unikalnego terenu, jak i poszczególnych gatunków zwierząt i roślin. Film zachęci do zwiedzania Doliny Baryczy nie tylko latem, ale również w innych porach roku  - czytamy na stronie Fundacji EkoRozwoju.

Zdjęcia do filmu robione były z trzech perspektyw: z ukrycia (gdzieś zakamuflowany w krzakach), z wody (pewnie łódka) oraz z balonu. Te ostatnie robią wielkie wrażenie, zwłaszcza motywy biegnących zwierząt gdzieś po mokrych terenach milickich stawów.

- Dolina Baryczy zachęca do obserwacji i wsłuchania się w jej rytm. Przyrodnicze skarby doliny rozwinęły się dzięki różnorodności i przenikaniu się światów człowieka i natury. Z każdym dniem i pora roku Dolina Baryczy pulsuje śpiewem ptaków oraz drogocenną mozaiką stawów, lasów i pastwisk. Wsłuchajmy się w jej puls. Pomóżmy ochronić jej naturalne piękno. Film powstaje dzięki przyrodzie. Przez ponad dwa lata w porach roku oraz dnia i nocy, w czasie rozkwitu i dorastania, w codziennym misterium życia i śmierci, na lądzie, wodzie, bagnie i w powietrzu towarzyszy jej Artur Homan".

Polacamy także wywiad, którego Artur Homan udzielił PwG OTOP na stronie:

Wywiad z Arturem Homanem dla PwG OTOP

Komentarze

  1. Przegapiłam pokaz :(( Gdzie/kiedy będzie można jescze obejrzec film?

    OdpowiedzUsuń
  2. Na razie niestety nie. Film na płycie jest praktycznie nie do zdobycia. Artur zapewnił mnie jednak, że będzie promował swój produkt w gminnych bibliotekach, więc i prawdopodobnie do bibliotek gminy Przygodzice zawita wraz z tym pięknym obrazem.

    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie