Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Uczniowie ZSP CKU lecą do Portugalii!

16 uczniów Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach leci do Portugalii. Spędzą tam 10 dni w ramach wymiany ze szkołą partnerską w Lousado w Portugalii w rejonie Braga. Wszystko to dzięki projektowi „Europa – tak daleko, tak blisko”, który jest w całości finansowany przez unijny program Comenius. Za pobyt w Portugalii uczniowie nie zapłacą ani złotówki! Szczegóły poniżej.  
14 marca b.r. grupa 16 uczniów liceum wojskowego oraz zarządzania kryzysowego w Przygodzicach wyjeżdża na 10-dniową wymianę do szkoły partnerskiej w Lousado w Portugalii w rejonie Braga. Wymiana młodzieży odbywa się w ramach projektu „Europa – tak daleko, tak blisko”, który jest w całości finansowany przez unijny program Comenius, dzięki czemu wyjazd będzie całkowicie bezpłatny dla uczniów. Portugalska szkoła zorganizowała bardzo ciekawy program pobytu: polscy uczniowie będą brać udział w zajęciach szkolnych, poznawać podstawy j. portugalskiego, uczestniczyć w warsztatach kulturoznawczych, zajęciach sportowo-rekreacyjnych oraz zwiedzać zabytki i atrakcje turystyczne tego pięknego kraju. Uczniowie z Przygodzic będą zakwaterowani u rodzin ich portugalskich rówieśników, dzięki czemu bliżej poznają kulturę, obyczaje oraz styl życia Portugalczyków. Będą również szlifować swój angielski - język roboczy projektu. W ubiegłym roku grupa uczniów portugalskich spędziła 10 dni w Przygodzicach. Jest to już czwarta wymiana zagraniczna ZSP CKU w Przygodzicach. Uczniowie tej szkoły byli już dwukrotnie we Francji, Włoszech i Niemczech. 

Warto zaznaczyć, że Zespół Szkół w Przygodzicach jest obecnie jedyną placówką w Polsce, która zdobyła dofinansowanie na realizację aż dwóch projektów wymian młodzieży – drugi projekt pt. „Przez sport do zdrowia” realizowany jest z drugą szkołą partnerską we Włoszech. Łącznie, na realizację obu projektów szkoła otrzymała prawie 160.000 zł. Jednak nie było łatwo - na 169 wniosków w skali kraju tylko 26 szkół w Polsce otrzymało dotację programu Comenius, w tym jedynie 5 szkół w Wielkopolsce!

źródło tekstu: ZSP CKU w Przygodzicach

Komentarze

 1. ~roztropny www.100km.ch@gazeta.pl


  Z uczniami z CKU nie tylko dla dorosłych pragnę współpracować głównie z imiennikami 6-literowymi z pominięciem 1-samogłosek "o" chętnie dzielących się znajomością języków : niemieckim, angielskim, itd .
  Jest mega szansa w europie zachodniej - obecnie wykorzystywana maksimum w 10 %, dotyczy pracy i wielu innych dziedzin kulturalno-społecznych.
  Byłem inicjatorem i koordynatorem głównym rajdu rowerowego DUNAJ 1996-2003 traktowanego w sposób szczególny przez tubylców.
  Na starcie muszę odwiedzić z kimś z Was pewnie miejsce we Wiedniu.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie