Najnowszy post

Tomasz Sobczak na kanale 63-421

Nie wiem czy wiecie, ale w Jankowie Przygodzkim w stodole pasjonat trzyma odrestaurowanego wojskowego MIGa. Tym pasjonatem jest Tomasz Sobczak. W 9. odcinku Marcin Biegański będzie pytać go o chorobę zwaną pasją. Pasjonat zdobył samolot myśliwski LIM 5P i rozpoczął prace nad jego renowacją. Na jakim jest etapie? Jak wiele wolnego czasu poświęca na prace renowacyjne? Zobaczcie koniecznie. Link do odcinka poniżej. 

Ukradł paliwo z ciężarówek. Teraz słono za to zapłaci!

Policjanci z Przygodzic, wspólnie z ostrowską Policją doprowadzili do ujawnienia sprawcy kradzieży paliwa z ciężarówek. Olej napędowy skradziono prawdopodbnie z jednego z Tirów na przygodzickim Shellu w ubiegłym roku. Kłamstwo miało i w tym przypadku krótkie nogi - sprawca kradzieży paliwa jest już w rękach Policji. To 22-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Teraz odpowie przed sądem. Oto oficjalny komunikat rzecznika prasowego ostrowskiej Policji komisarza Krzysztofa Kuli:Do pierwszej z kradzieży doszło w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to w nocy, nieznany sprawca, na terenie jednej z posesji, ze zbiorników paliwa trzech samochodów ciężarowych, skradł łącznie ponad 600 litrów oleju napędowego, wartości 2.600 złotych i zbiegł.

Policjanci z przygodzickiego posterunku wspomagani przez ostrowskich kryminalnych rozpoczęli ustalanie amatora paliwa.

W międzyczasie, w sierpniową noc ubiegłego roku, w tym samym miejscu, doszło do ponownej kradzieży paliwa. Tym razem złodziej, który spuścił z samochodowych baków ponad 350 litrów oleju napędowego spowodował straty prawie 1.600 złotych.

Praca policjantów, którzy pomimo upływającego czasu nie odłożyli sprawy na bok przyniosła pozytywne wyniki w ubiegłym tygodniu, kiedy to zatrzymano 22-letniego mieszkańca naszego powiatu podejrzewanego o te kradzieże.

Młody człowiek odpowie teraz za kradzież łącznej ilości 850 litrów paliwa wartości ponad 4.200 złotych. Grozi mu do 5 lat więzienia.


źródło zdjęcia: http://tiry.arbiter.pl/zdjecie/13768.Zbiornik.paliwa

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie