Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

Ukradł paliwo z ciężarówek. Teraz słono za to zapłaci!

Policjanci z Przygodzic, wspólnie z ostrowską Policją doprowadzili do ujawnienia sprawcy kradzieży paliwa z ciężarówek. Olej napędowy skradziono prawdopodbnie z jednego z Tirów na przygodzickim Shellu w ubiegłym roku. Kłamstwo miało i w tym przypadku krótkie nogi - sprawca kradzieży paliwa jest już w rękach Policji. To 22-letni mieszkaniec powiatu ostrowskiego. Teraz odpowie przed sądem. Oto oficjalny komunikat rzecznika prasowego ostrowskiej Policji komisarza Krzysztofa Kuli:Do pierwszej z kradzieży doszło w czerwcu ubiegłego roku, kiedy to w nocy, nieznany sprawca, na terenie jednej z posesji, ze zbiorników paliwa trzech samochodów ciężarowych, skradł łącznie ponad 600 litrów oleju napędowego, wartości 2.600 złotych i zbiegł.

Policjanci z przygodzickiego posterunku wspomagani przez ostrowskich kryminalnych rozpoczęli ustalanie amatora paliwa.

W międzyczasie, w sierpniową noc ubiegłego roku, w tym samym miejscu, doszło do ponownej kradzieży paliwa. Tym razem złodziej, który spuścił z samochodowych baków ponad 350 litrów oleju napędowego spowodował straty prawie 1.600 złotych.

Praca policjantów, którzy pomimo upływającego czasu nie odłożyli sprawy na bok przyniosła pozytywne wyniki w ubiegłym tygodniu, kiedy to zatrzymano 22-letniego mieszkańca naszego powiatu podejrzewanego o te kradzieże.

Młody człowiek odpowie teraz za kradzież łącznej ilości 850 litrów paliwa wartości ponad 4.200 złotych. Grozi mu do 5 lat więzienia.


źródło zdjęcia: http://tiry.arbiter.pl/zdjecie/13768.Zbiornik.paliwa

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie