Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

"Ta inwestycja budzi spore emocje" - media o boisku w Przygodzicach

Radio Centrum z Kalisza zamieściło wczoraj na swojej stronie internetowej artykuł na temat budowanego właśnie boiska wielofunkcyjnego przy ZSP CKU w Przygodzicach. Jak napisała w lidzie artykułu redaktor A. Zeidler " "Ta inwestycja budzi spore emocje". Chodzi o fakt, że wielofunkcyjne boisko za około 300 000 zł ma powstać nieopodal zbudowanego w tamtym roku "Orlika" za około 1 milion złotych. By zadania tych obiektów się nie dublowały, powiat ostrowski - inwestor-  postanowił zmienić koncepcję jego budowy.  O zmianie planów mówiła też w dzisiejszych "Wydarzeniach" TV Proart. Rolę boiska na terenie ZSP CKU dla mieszkańców gminy Przygodzice przedstawił wójt Krzysztof Rasiak. Zapytany, czy gmina pomoże w budowie obiektu? - Odpowiedział, że tak. 

Ma powstać więcej mniejszych boisk - do piłki ręcznej, koszykówki a także bieżnia czy tor przeszkód dla strażaków. Te poprawki w projekcie mają przynieść oszczędności rzędu 1 miliona złotych. Teraz obiekty sportowe mają kosztować około 2 milionów złotych. Koniec prac przewidziano jeszcze w tym roku. 


Dziś w Wydarzeniach TV Proart wypowiadał się wójt gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak. Stwierdził, że gmina pomoże finansowo w budowie, ale tak jak mówił na spotkaniu podczas wyboru sołtysa w Przygodzicach, boisko ma być także dostępne dla mieszkańców. I tak podobno będzie. Wkrótce. Oto link do Wydarzeń TV Proart z 21.03.2011 roku. 

źródła informacji:
http://tvproart.pl/aktualnosc/9950/Zmiana_planow_
http://rc.fm/polityczne/potrzebne-boiska-za-miliony.html

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie