Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

"Ta inwestycja budzi spore emocje" - media o boisku w Przygodzicach

Radio Centrum z Kalisza zamieściło wczoraj na swojej stronie internetowej artykuł na temat budowanego właśnie boiska wielofunkcyjnego przy ZSP CKU w Przygodzicach. Jak napisała w lidzie artykułu redaktor A. Zeidler " "Ta inwestycja budzi spore emocje". Chodzi o fakt, że wielofunkcyjne boisko za około 300 000 zł ma powstać nieopodal zbudowanego w tamtym roku "Orlika" za około 1 milion złotych. By zadania tych obiektów się nie dublowały, powiat ostrowski - inwestor-  postanowił zmienić koncepcję jego budowy.  O zmianie planów mówiła też w dzisiejszych "Wydarzeniach" TV Proart. Rolę boiska na terenie ZSP CKU dla mieszkańców gminy Przygodzice przedstawił wójt Krzysztof Rasiak. Zapytany, czy gmina pomoże w budowie obiektu? - Odpowiedział, że tak. 

Ma powstać więcej mniejszych boisk - do piłki ręcznej, koszykówki a także bieżnia czy tor przeszkód dla strażaków. Te poprawki w projekcie mają przynieść oszczędności rzędu 1 miliona złotych. Teraz obiekty sportowe mają kosztować około 2 milionów złotych. Koniec prac przewidziano jeszcze w tym roku. 


Dziś w Wydarzeniach TV Proart wypowiadał się wójt gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak. Stwierdził, że gmina pomoże finansowo w budowie, ale tak jak mówił na spotkaniu podczas wyboru sołtysa w Przygodzicach, boisko ma być także dostępne dla mieszkańców. I tak podobno będzie. Wkrótce. Oto link do Wydarzeń TV Proart z 21.03.2011 roku. 

źródła informacji:
http://tvproart.pl/aktualnosc/9950/Zmiana_planow_
http://rc.fm/polityczne/potrzebne-boiska-za-miliony.html

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie