Najnowszy post

Jak do tej pory mamy mokry i zimny rok 2023 w Gminie Przygodzice

Mamy już prawie koniec maja, a prawdziwej wiosny jak nie widać, tak nie widać.  Maj w tym roku jest wyjątkowo zimny i stosunkowo mokry, przynajmniej w porównaniu z ostatnim dziesięcioleciem. Pamiętam, że bywały już jednak takie maje w przeszłości i to w cale nie zwiastowało niczego złego. Ale trochę narzekamy, że powinno być ciepło, a nie jest. Cieszą się natomiast właściciele niektórych upraw: mokry maj może oznaczać dobre zbiory. Zadowoleni są też leśnicy: po raz pierwszy od wielu lat zapełniły się leśne akweny m.in.  staw Piec Dolny w okolicach miejscowości Strugi pomiędzy Przygodzicami a Antoninem.

Zderzenie dwóch TIRów na górce w Przygodzicach (02.03.2011)

Dziś około godziny 22:00 na górce nieopodal Posterunku Policji w Przygodzicach, na drodze krajowej nr "11" doszlo do groźnego zderzenia dwóch Tirów. Jedna osoba trafiła do szpitala. Krajowa "11" była przez około dwie godziny kompletnie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Szersza relacja z wypadku po rozwinięciu tego posta. 

Było około godziny 22:00. Osobówka skręcała w lewo koło Policji. Jadący od strony Ostrowa Wielkopolskiego kierowca Tira zorientował się, że zdoła wyhamować przed poprzedzającymi go pojazdami- przynajmniej tak całe zajście tłumaczył Policji. Droga wiedzie tamtędy z górki. By uniknąć tragedii kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego od strony Antonina innego Tira.

Samochody zderzyły się prawą stroną, czyli stroną pasażera. Oba pojazdy były w tamtej części kompletnie zmiażdżone. Gdyby ktoś siedział tego dnia na miejscu pasażera - miałby nikłe szanse na przeżycie. Tak samo zresztą byłoby w przypadku osoby idącej chodnikiem...

Na miejscu wypadku w miarę szybko zjawili się strażacy oraz policja. Przyjechała też karetka pogotowia, która zabrała jednego poszkodowanego do szpitala. To w zasadzie jedyna osoba, która ucierpiała w tym wypadku. 

Z samochodów wyleciały płyny eksploatacyjne. Prawdopodobnie też ropa. Płynęły potokiem drogą, straż pożarna sypała więc na jezdnie specjalny środek, który miał maksymalnie zneutralizować skutki tego wycieku. 

Co najważniejsze droga w tamtym miejscu była praktycznie zablokowana. Tiry stały w gigantycznym korku. Krajowa "11" i "25" była w Przygodzicach zupełnie sparaliżowana. Gdy Policja zorganizowała objazd przez Janków Przygodzki droga była praktycznie pusta. 

Oto filmik i fotografie z miejsca zdarzenia:


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie