Najnowszy post

Ostrzeżenie meteorologiczne 3. stopnia

Trzeci, najwyższy stopień zagrożenia burzami, które mogę powodować realne zagrożenie dla naszego zdrowia oraz życia wydano dla naszego regionu. Miejscami może padać grad oraz mogą powstawać trąby powietrzne. Uważajcie na siebie od godziny 15:00 do północy.   

Zderzenie dwóch TIRów na górce w Przygodzicach (02.03.2011)

Dziś około godziny 22:00 na górce nieopodal Posterunku Policji w Przygodzicach, na drodze krajowej nr "11" doszlo do groźnego zderzenia dwóch Tirów. Jedna osoba trafiła do szpitala. Krajowa "11" była przez około dwie godziny kompletnie zablokowana. Policja zorganizowała objazdy. Szersza relacja z wypadku po rozwinięciu tego posta. 

Było około godziny 22:00. Osobówka skręcała w lewo koło Policji. Jadący od strony Ostrowa Wielkopolskiego kierowca Tira zorientował się, że zdoła wyhamować przed poprzedzającymi go pojazdami- przynajmniej tak całe zajście tłumaczył Policji. Droga wiedzie tamtędy z górki. By uniknąć tragedii kierowca zjechał na przeciwległy pas ruchu i uderzył w jadącego od strony Antonina innego Tira.

Samochody zderzyły się prawą stroną, czyli stroną pasażera. Oba pojazdy były w tamtej części kompletnie zmiażdżone. Gdyby ktoś siedział tego dnia na miejscu pasażera - miałby nikłe szanse na przeżycie. Tak samo zresztą byłoby w przypadku osoby idącej chodnikiem...

Na miejscu wypadku w miarę szybko zjawili się strażacy oraz policja. Przyjechała też karetka pogotowia, która zabrała jednego poszkodowanego do szpitala. To w zasadzie jedyna osoba, która ucierpiała w tym wypadku. 

Z samochodów wyleciały płyny eksploatacyjne. Prawdopodobnie też ropa. Płynęły potokiem drogą, straż pożarna sypała więc na jezdnie specjalny środek, który miał maksymalnie zneutralizować skutki tego wycieku. 

Co najważniejsze droga w tamtym miejscu była praktycznie zablokowana. Tiry stały w gigantycznym korku. Krajowa "11" i "25" była w Przygodzicach zupełnie sparaliżowana. Gdy Policja zorganizowała objazd przez Janków Przygodzki droga była praktycznie pusta. 

Oto filmik i fotografie z miejsca zdarzenia:


Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie