Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Jest pierwsze jajo w Przygodzicach!

www.bociany.ec.pl
Jak informuje nas Paweł T. Dolata - opiekun projektu "Blisko bocianów" - jest już pierwsze jajo w bocianim gnieździe w Przygodzicach! Jako pierwsi dojrzeli je uczestnicy forum "Bociany z Przygodzic". Pojawiło się wczoraj około godziny 23:00. Jak piszą forumowicze po skutecznych "pieszczotach samca - Agresora". Teraz wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejne, a potem oczywiście na małe boćki. Jak pisze Paweł T. Dolata na stronie PwG OTOP kolejnych jaj można się spodziewać za 44-50 godzin. W ubiegłym roku było ich aż 5! Zapraszamy na stronę: www.bociany.ec.pl oraz www.bocianyzprzygodzic.pun.pl. Znając życie o pierwszym jajku rozpiszą się ogólnopolskie media. Szczegóły, zdjęcia i filmiki po rozwinięciu tej wiadomości. 


Miło nam poinformować, że od wczoraj od godziny 22:52(53) w bocianim gnieździe w Przygodzicach są już nie tylko same bociany, ale i coś jeszcze. Jajko :) Jest to prawdopodobnie efekt pierwszej kopulacji boćków z dnia, w którym przyleciały do gniazda (przypomnę, że było to 31 marca). Choć oczywiście to tylko nasze spekulacje. Tak czy inaczej jajko jest :)

Jako pierwsi dojrzeli je uczestnicy forum "Bociany z Przygodzic". Pierwsza była "Justyna", potem "Eva Stets". O jajku poinformowała też "paniusia", a o skutecznych pieszczotach samca i pierwszym jajku napisała "joanna1515". Znany nam dobrze właściciel konta na YouTube "Storkslover" zamieścił na tym serwisie internetowym filmik, na którym widać jak pojawia się pierwsze jajko. 


Dziś z samego rana potwierdzamy :) Jajko leży przy jednym z bocianów :)

www.bociany.ec.pl

Na temat pierwszego jajka poczytacie oczywiście na stronie www.pwg.otop.org.pl oraz na bocianim forum internetowym "Bociany z Przygodzic". A my tradycyjnie zapraszamy na stronę www.bociany.ec.pl by tam podglądać życie sympatycznej parki :)

To wydarzenie oczywiście trafia do naszego "Bocianiego Kalendarium", które można znaleźć pod tym adresem:

http://www.gminaprzygodzice.info/p/bocki-sezon-2011.htmlKomentarze

Jesteśmy też na Instagramie