Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Jest pierwsze jajo w Przygodzicach!

www.bociany.ec.pl
Jak informuje nas Paweł T. Dolata - opiekun projektu "Blisko bocianów" - jest już pierwsze jajo w bocianim gnieździe w Przygodzicach! Jako pierwsi dojrzeli je uczestnicy forum "Bociany z Przygodzic". Pojawiło się wczoraj około godziny 23:00. Jak piszą forumowicze po skutecznych "pieszczotach samca - Agresora". Teraz wszyscy z utęsknieniem czekają na kolejne, a potem oczywiście na małe boćki. Jak pisze Paweł T. Dolata na stronie PwG OTOP kolejnych jaj można się spodziewać za 44-50 godzin. W ubiegłym roku było ich aż 5! Zapraszamy na stronę: www.bociany.ec.pl oraz www.bocianyzprzygodzic.pun.pl. Znając życie o pierwszym jajku rozpiszą się ogólnopolskie media. Szczegóły, zdjęcia i filmiki po rozwinięciu tej wiadomości. 


Miło nam poinformować, że od wczoraj od godziny 22:52(53) w bocianim gnieździe w Przygodzicach są już nie tylko same bociany, ale i coś jeszcze. Jajko :) Jest to prawdopodobnie efekt pierwszej kopulacji boćków z dnia, w którym przyleciały do gniazda (przypomnę, że było to 31 marca). Choć oczywiście to tylko nasze spekulacje. Tak czy inaczej jajko jest :)

Jako pierwsi dojrzeli je uczestnicy forum "Bociany z Przygodzic". Pierwsza była "Justyna", potem "Eva Stets". O jajku poinformowała też "paniusia", a o skutecznych pieszczotach samca i pierwszym jajku napisała "joanna1515". Znany nam dobrze właściciel konta na YouTube "Storkslover" zamieścił na tym serwisie internetowym filmik, na którym widać jak pojawia się pierwsze jajko. 


Dziś z samego rana potwierdzamy :) Jajko leży przy jednym z bocianów :)

www.bociany.ec.pl

Na temat pierwszego jajka poczytacie oczywiście na stronie www.pwg.otop.org.pl oraz na bocianim forum internetowym "Bociany z Przygodzic". A my tradycyjnie zapraszamy na stronę www.bociany.ec.pl by tam podglądać życie sympatycznej parki :)

To wydarzenie oczywiście trafia do naszego "Bocianiego Kalendarium", które można znaleźć pod tym adresem:

http://www.gminaprzygodzice.info/p/bocki-sezon-2011.htmlKomentarze

Jesteśmy też na Instagramie