Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Z Przygodzic do Ostrowa chodnikiem?

Już wkrótce mają się rozpocząć prace przy budowie chodnika w lasku na granicy Przygodzic z Ostrowem Wielkopolskim. Trakt rowerowo-pieszy będzie miał dokładnie 660 metrów długości. Dotychczas odcinek krajowej "11" w tzw. borku był zmorą dla rowerzystów: wąska droga, duże natężenie ruchu, strome pobocza. Warto nadmienić, że oprócz tego kilkusetmetrowego odcinka przez borek, cała droga rowerowa z Ostrowa Wielkopolskiego aż do samego Górecznika wiedzie relatywnie bezpiecznymi chodnikami. Jak zapewnia prezydent Ostrowa Wielkopolskiego Jarosław Urbaniak - prace mają się zakończyć jeszcze przed tymi wakacjami. Wszystko wskazuje zatem na to, że jeszcze w tym roku spokojnie i bez obawy o swoje życie rowerzyści będą mogli jeździć do Ostrowa bezpieczniej. Wcześniej inwestycja nie mogła dojść do skutku ponieważ lasek, w którym ma powstać 660 metrów chodnika należał do kilku Nadleśnictw. Miasto Ostrów w porozumieniu z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad uzyskało pozwolenia na budowę traktu rowerowo-pieszego. Chodnik będzie kosztować 250 tys. złotych. 

O tym, że ten odcinek drogi dla rowerów był przeprawą przez dżunglę, chyba nikogo kto tamtędy kiedykolwiek jechał, przekonywać nie muszę. Ruchliwa "11", tiry, "osobówki" no i przede wszystkim zero pobocza dla rowerów - pobocza dodajmy nadającego się do jeżdżenia. A ulicą jechać to tak jak zaglądać diabłu w oczy :)
To dobra informacja przede wszystkim dla rowerzystów. Po pierwsze tych, którzy codziennie dojeżdżają w ten sposób do pracy do Ostrowa (i odwrotnie, bo i takich nie brakuje). Po drugie rowerzystów-turystów, którzy w weekend wsiadają na jednoślady. Teraz praktycznie bez przeszkód dotrą chodnikiem aż do Górecznika - przypomnijmy, że z Przygodzic aż na sam Górecznik także można dojechać bezpiecznie chodnikiem. Już dziś w lasku postawiono pachołki. Wygląda na to, że droga będzie baaardzo kręta. 


Oto zdjęcie satelitarne miejsca, w którym powstanie nowy chodnik przez las.


Wyświetl większą mapę

źródło informacji:


Urząd Miasta Ostrowa Wielkopolskiego

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie