Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Wyniki konkursu fotograficznego "Gmina Przygodzice w wiosennej scenerii"

I miejsce w konkursie
Dziś tj. 10 maja 2011 obradowało jury konkursu „Gmina Przygodzice w wiosennej scenerii”. W jego skład weszli: wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, Barbara Duczmal dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Gminie Przygodzice, Robert Kaczmarek radny Rady Gminy Przygodzice oraz administratorzy i redaktorzy organizatora konkursu - serwisu www.gminaprzygodzice.info Grzegorz Kowalski oraz Tomasz Wojciechowski. Jury oceniło w sumie 17 prac nadesłanych na konkurs. Pod uwagę braliśmy trzy kryteria: nawiązanie do tematu konkursu, kompozycja obrazu oraz subiektywna ocena pracy, za które zdjęcia otrzymywały w każdym z tych kryteriów od 0 do 5 punktów. Po ponad dwugodzinnej konstruktywnej debacie jurorzy postanowili przyznać trzy nagrody główne: za pierwsze, drugie i trzecie miejsce w konkursie. Ponadto 7 osób zostało wyróżnionych. Oto szczegółowe wyniki konkursu. 

Trzeba to przyznać - mieliśmy twardy orzech do zgryzienia, ale udało się. Jury obradowało w czteroosobowym składzie. Jeden z jurorów na bieżąco przekazywał nam informacje za pomocą Internetu. Najpierw wybraliśmy jedno najładniejsze zdjęcie spośród wielu nadesłanych przez jednego użytkownika. Było ich kilku. Pracowaliśmy dosłownie w pocie czoła prawie 2,5 godziny. Trzeba przyznać, że najmniej surowy w ocenach był pan wójt Krzysztof Rasiak :) 

Jury bacznie przygląda się każdej z 17 prac nadesłanych na konkurs. 


Ścisła czołówka konkursu.

Jury po obradach
Oto wyniki konkursu : 


I miejsce – Kinga Biegańska, Janków Przygodzki (52 punkty)
(Nagrody: statyw do aparatu, książka-poradnik, pendrive 4GB, puchar wójta Gminy 
Przygodzice Krzysztofa Rasiaka)Praca, która z pewnością promuję Gminę Przygodzice i już na pewno została zrobiona na terenie gminy. Autorka zagrała głębią ostrości, zostawiając pierwszy plan nieostry, wyostrzając natomiast plan drugi. Kadr przyzwoity. Szkoda, że nie ma jakiegoś sugestywnego opisu. 


II miejsce – Zuzanna Garbaciak, Przygodzice (51 punktów +)
(Nagrody: Książka-poradnik, pendrive 4GB)

Ta praca urzekła wszystkich jurorów. Piękne kolory oraz niesamowita "moc" obiektu w makro. Jedyne, do czego można się przyczepić to nawiązanie do tematu konkursu. Jury jednak uwierzyło autorce, że praca została wykonana własnie w Gminie Przygodzice. 

III miejsce – Kaja Janoś , Przygodzice (51 punktów)
(Nagrody: pendrive 4GB, etui do aparatu)

Praca z genialną kolrystyką - można powiedzieć, że zrobiona o lekkim zachodzie słońca. Przyzwoita głębia ostrości, kadr lekko do poprawienia. Zasłużona czołówka. 

Jak widać po wynikach nie było zdecydowanie najlepszej pracy. Walka o podium była zacięta. Przyznaliśmy także 7 wyróżnień:


4. Bartek Włodarczyk (48 punktów)

Autor tej pracy miał wygraną w kieszeni, gdyby wysłał zdjęcie z mleczami, lecz bez kompozycji. Bardzo ładna praca. 

5. Maria Cal (48 punktów)
Subtelne rozwijające się pąki drzewa owocowego. Czysta wiosna. 

6. Klaudia Walas (48 punktów)
Świetna praca, kompozycyjnie nic do zarzucenia, tyle że żaby można spotkać właściwie o każdej porze roku.

7. Asia Andrzejewska (47 punktów)
Plus za tytuł : Migdałowiec na start. Zdjęcie poprawne. 

8. Paweł Piechocki (46 punktów)
Bardzo ładna kompozycja fotografii. Owad w kielichu niestety nieostry. 

9. Natalia Gruchot (43 punkty)
Ładnie zagrana głębia ostrości. Niestety zdjęcie odrobine za ciemne. 

10. Marta Stachowiak (38 punktów)
Tak się powinno podpisywać zdjęcia. Brawo!

Oficjalne ogłoszenie wyników oraz wręczenie nagród

Kiedy?: 2 czerwca o godzinie 17:00 

Gdzie?: Sali Sesyjna Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach. 


Zapraszamy wszystkich uczestników do wzięcią udziału w tym spotkaniu. Będzie okazja porozmawiać z prawdziwymi fotografami i dowiedzieć się więcej na temat fotografowania natury oraz zwierząt. 

UWAGA !!! 


Pojawiają się pytania, czy nagrody można odebrać przed oficjalnym ogłoszeniem 2 czerwca. Jak najbardziej, ale specjalnie dla Was zorganizowaliśmy spotkanie z doświadczonymi fotografami, by pokazać Wam coś więcej na temat pstrykania fotek w "tak pięknych okolicznościach przyrody". Naprawdę warto przyjść 2 czerwca do GOK-u. 

Organizatorem konkursu i fundatorem nagród był serwis www.gminaprzygodzice.info. Puchar ufundował wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak. 

Komentarze

 1. Łabędź nie jest zwiastunem wiosny. Rosa to nie koniecznie wiosna. Ale cóż, wnuczka byłego wójta, więc co się dziwić. Tulipan??! To jest maj!! Jury nie zna się na fotografii, ani tematyce, zebrało się aby zabalangować, i to widocznie dość ostro. Do oceniania zdjęć powinien być zaproszony fotograf profesjonalny. Prace są nudne i nieciekawe. Nie ukazują prawdziwej wiosny. Dajcie spokój sobie z czymś na czym się kompletnie nie znacie. No cóż, bez znajomości, ani rusz!!

  OdpowiedzUsuń
 2. Ma prawo Pan/Pani tak sądzić. Zapewnia to konwencja praw człowieka i jej odpowiedni artykuł.

  Jury nie ma zwyczaju komentować czyichś komentarzy, zwłaszcza jeśli pochodzą wiadomo z której strony.

  Pozdrawiam
  admin

  OdpowiedzUsuń
 3. Mając do wyboru dwa konkursy, wybrałam gminny. Zawiodłam, się szczególnie na jury. Bardzo mi przykro, że zdjęcia nie zostały ocenione profesjonalnie. Cóż, nie miałam znajomości wśród obradujących...

  OdpowiedzUsuń
 4. Zapraszamy za rok. Może wtedy się uda :)

  Pozdrawiam
  admin

  OdpowiedzUsuń
 5. Zawsze w takich sprawach będzie ktoś zadowolony i ktoś, kto będzie "psioczyć" na jurorów. Wybór jest taki, jaki jest i swoimi komentarzami nic nie zmienicie.

  Pozdrawiam
  admin

  OdpowiedzUsuń
 6. Za rok na pewno nie wystartuję. Chyba, że do jury będzie zaproszony chociaż jeden profesjonalista.

  OdpowiedzUsuń
 7. Powodzenia w kolejnych konkursach.

  Pozdrawiamy
  redakcja serwisu
  www.gmianprzygodzice.info

  OdpowiedzUsuń
 8. Osoba, która napisała komentarz, że Jury jest do...nie ma wogóle o niczym pojęcia. Wiem też kim jest. Oceniając prace nie sprawdzano kto z jakiej rodziny pochodzi i gdzie mieszka. Admin ma rację. Pozostawmy to bez komentarza bo nie warto!

  OdpowiedzUsuń
 9. Język polska trudny jest...

  OdpowiedzUsuń
 10. Jeżeli ktoś się zawiódł na jury ten sie myli, oni wybierali takie zdjęcia jakie się im podobały, a jeżeli byliby to profesjonaliści to konkurs nie byłby dla amatorów lecz dla profesjonalistów.

  OdpowiedzUsuń
 11. a wiadomo w jakiej sali odbedzie się to spotkanie?

  OdpowiedzUsuń
 12. pawel piechocki12 maja 2011 16:41

  nagrody można odebrać wcześniej???

  OdpowiedzUsuń
 13. Wszystko nagrody zostaną rozdanie dopiero 2 czerwca w Sali Sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach.

  Przygotowaliśmy dla Was spotkanie z fotografami, opowiedzą oni o technikach robienia dobrych fotografii. Warto więc tam przyjść.

  Pozdrawiam
  admin

  OdpowiedzUsuń
 14. czy można nogrody wcześniej odebrać

  OdpowiedzUsuń
 15. W jakiej sali odbędzie się wręczenie nagród i dyplomów?

  OdpowiedzUsuń
 16. Nawet w życiu zawsze są wygrani i przegrani..Wszystkie zdjęcia były piękne..Moi drodzy po co tyle w was złośliwości -to był konkurs dla dzieci!a polityka dorosłych i złośliwości nie są tutaj potrzebne!!Pamiętajcie ,że te komentarze również czytają dzieci.Gratulacje dla wszystkich dzieci.
  pozdrawiam .
  Mama jednego z uczestników.

  OdpowiedzUsuń
 17. Rozdanie nagród w sali sesyjnej GOK. Wszystkie info w informacji powyżej.


  Pozdrawiam
  admin

  OdpowiedzUsuń
 18. Szanowna Mamo jednego z uczestników,

  ta złośilwość towarzyszy naszym inicjatywom od samego początku. To "starsi" buntują się, że młodzież chce coś w gminie Przygodzice zrobić.

  Dziękujemy za poparcie naszych działań i w pełni zgadzamy się z Pani zdaniem, że wszystkie prace były piękne.

  Pozdrawiamy
  www.gminaprzygodzice.info

  OdpowiedzUsuń
 19. Szanowni Państwo
  Dziękuje za odpowiedź.Nam dorosłym powinno zależeć ,żeby nasze dzieci rozwijały się intelektualnie, emocjonalnie i twórczo a także uczyły cieszyć się zarówno z wygranej jak i radzić sobie z przegraną.Takie jak i podobne rywalizacje są w pewnym sensie przygotowaniem do życia w dorosłości.To również jest "edukacja".A więc gratuluję organizatorom
  Pozdrawiam
  Mama jednego z uczestników.

  OdpowiedzUsuń
 20. Paweł Piechocki16 maja 2011 15:15

  dziękuje za odpowiedź bo moi rodzice mówili,że nagrody będą do odebrania tylko 2 czerwca

  OdpowiedzUsuń
 21. Nagrody lada dzień będą do rozdania. Być może już jutro a już najpóźniej w piątek - niestety kurier zawiódł.

  W razie pytań proszę o kontakt za pomocą komentarzy bądź maila:

  przygodziceblogspot@gmail.com

  Pozdrawiam
  admin

  OdpowiedzUsuń
 22. A czy coś otrzymają oprócz dyplomów wyróżnieni??

  OdpowiedzUsuń
 23. mażna odebrać nagrode w inny dzień bo akurat w ten nie moge

  OdpowiedzUsuń
 24. Nagrody do odebrania, po uprzednim kontakcie z administratorami strony:

  przygodzieblogspot@gmail.com

  Pozdrawiamy i zapraszamy jutro!
  adminy :D

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie