Najnowszy post

Kulturalne podsumowania roku 2020 w gminie Przygodzice. Wywiad z Robertem Karczmarkiem dyrektorem GOK

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wiele branż nie może normalnie funkcjonować. W mediach najwięcej mówi się o podmiotach działających w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Mniej i tak trochę po macoszemu mówi się o szeroko rozumianej kulturze. Tymczasem wiele instytucji kultury od dłuższego czasu jest zamkniętych, niektóre przeniosły swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Jak w tych trudnych warunkach radzi sobie Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach? O problemach, z jakimi borykał się GOK w 2020 roku, o podjętych środkach zaradczych oraz o wyzwaniach jakie postawił sobie w 2021 roku z jego dyrektorem Robertem Kaczmarkiem rozmawiał Grzegorz Kowalski.

Damian pobity na śmierć przez 3 mężczyzn

Damian - 17-letni mieszkaniec naszej gminy a konkretnie Topoli Wielkiej został wczoraj pobity na śmierć. Szedł wraz z dziewczyną nieopodal dworca kolejowego w Nowych Skalmierzycach. Podeszło do niego 3 mężczyzn. Zaczęli go bić i kopać, bo podobno nie spodobało im się, że jest z innej miejscowości. Damian upadł na krawężnik. Stracił przytomność. Trzech mężczyzn w wieku 17, 19 i 20 lat uciekło z miejsca pobicia. Przyjechała Policja. Reanimowała Damiana. Ratowanie życia kontynuowali także lekarze z ostrowskiego SOR-u. Niestety bezskutecznie. Damian zmarł dziś po godzinie 1 w nocy. To wielka tragedia dla całej rodziny i społeczności Topoli Wielkiej. Młody mężczyzna był spokojny, nie szukał awantur. 3 sprawców pobicia jest już za kratkami. Wszyscy mamy nadzieję, że słono za tę tragedię zapłacą. 

Spoczywaj w pokoju.
Znajomi Damiana

Komentarze

 1. Jedno krótkie pytanie-można dowiedzieć się jak nazywał się ten chłopiec z Topoli Wielkiej-Damian?? Straszne!

  OdpowiedzUsuń
 2. Niestety nie możemy podać takich informacji. Łamią one polskie prawo.

  To wielka tragedia...

  OdpowiedzUsuń
 3. Tragedia. Wyrazy współczucia dla całej rodziny. A zwyrodnialcy powinni do końca życia siedzieć za kratkami. Jeszcze raz współczuje:(

  OdpowiedzUsuń
 4. więcej szacunku dla rówieśników i toleranci a oprawcy miejsce to obszar zamknięty czyli busz lub bezludna wyspa

  OdpowiedzUsuń
 5. Ciekawe jaki wyrok zapadnie w tej sprawie...

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie