Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Podsumowanie konkursu "Gmina Przygodzice w wiosennej scenerii"

Wczoraj w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach odbyło się uroczyste podsumowanie pierwszego konkursu fotograficznego organizowanego przez serwis www.gminaprzygodzice.info pt. "Gmina Przygodzice w wiosennej scenerii". Podczas spotkania pokazaliśmy wszystkie zdjęcia nadesłane na ten konkurs, omówiliśmy także ich wady oraz zalety. Co najważniejsze otrzymaliście od nas nagrody oraz dyplomy a swoje najlepsze zdjęcia pokazali fotograficy - Jerzy Bartuzi, Wacław Ubrankiewicz oraz Robert Kaczmarek. Mamy nadzieję, że tym konkursem zmotywowaliśmy Was do "pstrykania" fotek. Poniżej zdjęcia z podsumowania oraz informacja, gdzie można odebrać dyplomy oraz nagrody. Dziękujemy! 
Na początku powitaliśmy zaproszonych gości. Wśród nich byli: Krzysztof Rasiak - wójt gminy Przygodzice, Bogusław Lipiński - radny Rady Gminy Przygodzice, Robert Kaczmarek - radny Rady Gminy Przygodzice oraz pomysłodawca konkursu, Zenon Walczak - dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach oraz Grzegorz Kowalski - jeden z administratorów strony www.gminaprzygodzice.info. Spotkanie prowadził Tomasz Wojciechowski - kolejny administrator strony www.gminaprzygodzice.info. 


Po chwili przystąpiliśmy do podsumowanie konkursu. Zaprezentowaliśmy najlepsze prace wraz z omówieniem poszczególnych zdjęć. Każdy z uczestników i nagrodzonych miał okazje skonfrontować swoją wiedzę na temat fotografii z oceną jury. Wiemy, że nie jesteśmy profesjonalistami, ale to był konkurs dla amatorów, więc oceniali go także fotograficy-amatorzy. Jeśli ktoś usłyszał słowa krytyki to na pewno może być spokojny, że nie było to złośliwe. Po prostu chcieliśmy Wam pokazać, że fotografią można się bawić a z zabawy czasem wychodzą świetne fotki. Musimy przyznać, że zdjęcia nadesłane na konkurs były na wysokim poziomie, dlatego jeszcze raz gratulujemy. 

Nagrody - bo na to pewnie czekaliście najbardziej - zostały rozdane. Za pierwsze miejsce puchar Wójta Krzysztofa Rasiaka, statyw, książka i pendrive. Drugie miejsce pendrive i książka-poradnik fotograficzny. Trzecie miejsce etui do aparatu i pendrive. Niestety podczas zamawiania nagród doszło do pewnego nieporozumienia - otóż zamówiliśmy pendrive'y 4gb a otrzymaliśmy 2-gigowe. Niestety zamówienia nie było już można skorygować, więc przepraszamy, ale to nie nasza wina :)

Jedną z ciekawszych części wczorajszego spotkania były 3 krótkie prezentacje. Po pierwsze Gmina Przygodzice w wiosennej scenerii okiem Jerzego Bartuzi. Pierwszy prelegent na początku zaznaczył, że przygotował fotografie, które pokazują wiosnę inaczej. Zdjęcia przesłane na nasz konkurs to głównie owady i kwiaty - Jerzy Bartuzi pokazał krajobrazy, faunę oraz florę w wiosennej szacie. 

Wacław Urbankiewicz zaprezentował swoje fotografie i opowiedział głównie o przyrodzie Doliny Baryczy. Pokazał m.in. zdjęcia rzadkich gatunków ptaków oraz malownicze krajobrazy przygodzickich stawów. 

Robert Kaczmarek podpowiedział jak powinno się robić zdjęcia, by odpowiednio wyeksponować przedmiot. Zaprezentował też kilka fotografii rodem z Doliny Baryczy. 


Nie nam tutaj oceniać jak to spotkanie wyszło. Jesteśmy szczęśliwi, że przyszło na nie tyle osób. My także nauczyliśmy się wiele.

Oto prezentacja wszystkich zdjęć nadesłanych na konkurs "Gmina Przygodzice w wiosennej scenerii".Skąd pieniędze na nagrody? W tym roku zostaliśmy laureatami konkursu "Opowiedz" organizowanego przez program "Działaj Lokalnie". Dostaliśmy za to 500 zł. Postanowiliśmy, że nie wezmiemy tych pieniędzy do siebie a wydamy na cele edukacyjne dla młodzieży. 
Nakoniec jeszcze serdeczne podziękowania dla pana Zenona Walczaka, który tak mile nas wczoraj ugościł. Wielkie słowa uznania dla Adama Barczaka za pomoc w przygotowaniu dyplomów oraz prezentacji. 


UWAGA !!!

informacja dla osób, których nie było na wczorajszym spotkaniu. Nagrody można odebrać w Gminnym Ośrodku Kultury, po uprzednim spoktaktowaniu się z nami pod tym adresem mailowym

przygodziceblogspot@gmail.com

Wszystko wskazuje na to, że będą kolejne edycji konkursu fotograficznego. Mamy nadzieję, że weźmiecie w nich udział. Proszę czasem zaglądnąć na naszą stronę, tam znajdziecie wszelkie informacje na ten temat. 

Gratulujemy i dziękujemy! Komentarze

  1. Super sprawa ten konkurs i ciekawe podsumowanie. Czekamy na następne. Gratuluje

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie