Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Jak ma się rozwijać gmina Przygodzice do roku 2020? [LINK]

Na stronie Urzędy Gminy w Przygodzicach pojawiła się informacja wraz z odnośnikiem do dokumentu określającego najważniejsze kierunki rozwoju samorządu przez najbliższe 9 lat. Ze "Strategii Rozwoju Gminy Przygodzice do roku 2020", bo tak dokładnie ten dokument się nazywa, dowiemy się m.in. jaka jest liczba mieszkańców naszej gminy, iloma kilometrami dróg się poruszamy i jaki jest wskaźnik bezrobocia w gminie. Najważniejsze są jednak cele i zadania, jakie stoją przed samorządem do roku 2020. Dla zainteresowanych: polecamy zapoznać się z tym dokumentem pod ----> TYM linkiem. Swoje uwagi można zgłaszać do 10 sierpnia pod adresami poniżej. Zapraszamy również do interesującej dyskusji. 
prfinansowe@przygodzice.pl 

lub 

ugp@przygodzice.pl

Komentarze

 1. Tragiczny dokument. Wszyscy, którzy choć trochę zapoznali się z metodologią prowadzenia badań poznawczych (w ramach strategii marketingowych, lub zarządzania strategicznego) zauważą, iż rozdział 3 nadaje się do kosza. Grupa badawcza (n/N - populacja, nie jest grupą REPREZENTACYJNĄ!!!!!!) Walorami poprawności badania jest wyseparowanie grupy badawczej n= min 100 odzwierciedlajacą profil społeczeństwa ze względu na podziały takie jak płeć / wykształcenie / wiek)
  Co do lokalnych liderów opinii publicznej - namiastki przeprowadzenia badania metodą delficką, poważna nieścislość (Problem zwykle jest definiowany przez organizatorów badania, niekiedy eksperci proszeni są o zasugerowanie tematów. W kolejnym etapie przygotowywane są pytania ankietowe. Ich prawidłowe i dokładne przygotowanie warunkuje uzyskanie w miarę szybkiej i dokładnej prognozy. Liczba pytań powinna wynosić co najwyżej 25, a realizacja treści jednego pytania nie powinna mieć wpływu na pozostałe pytania. Bardzo często do ekspertów wysyłane są ankiety próbne, z wyników których formułuje się ostateczną ankietę. Eksperci, po otrzymaniu listy pytań, zwracają udzielone odpowiedzi, które następnie są analizowane. Jeśli organizatorzy stwierdzą zgodność opinii, prezentowane są finalne wyniki. W przeciwnym wypadku formułuje się nową ankietę wraz z wynikami poprzedniej. Gdy któryś z ekspertów udziela skrajnych odpowiedzi, żąda się wtedy wytłumaczenia i uzasadnienia stanowiska. Dzięki temu wyodrębnia się ekstremistów. Powtórzenie badania zmniejsza zakres rozbieżności opinii i doprowadza do uzgodnionej opinii większości ekspertów. - za wikipedią)
  Większość pytań doytczy analizy struktury pytanych, a nie problemów. (płeć, wiek, praca)
  Ponadto brak jakiejkolwiek analizy prognostycznej - czy ktoś kto to pisał wie co to jest indeks jednopodstawowy lub łańcuchowy, trendy, tendencje
  Reszta opracowania to wypisy z innych dostępnych dokumentów.
  Dla mnie strata czasu i pieniędzy...laurka tworzona systemem kopiuj wklej na podkładzie analizy produktu

  OdpowiedzUsuń
 2. Czytajcie uważnie. W kilku miejscach pojawia się "Czarnolas" zamiast "Czarnegolasu". Nie wiedziałem, że nasz słynny renesansowy poeta żył i tworzył tak blisko Nas :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Brak literatury w Startegii a większość tekstów przynajmniej przyrodniczych i turystycznych pochodzi z ostatnio wydanego Przewodnika autorstwa R. Kaczmarka i W. Blaźniaka

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie