Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

100 placów zabaw na 100 lat nivea

Minęły już ponad dwa miesiące od kiedy każdy z mieszkańców Polski może oddać głos na plac zabaw, który zostanie wybudowany w ramach konkursu „100 placów zabaw na 100 lat NIVEA”. Takich sto nowoczesnych placów zabaw spełniających wymogi bezpieczeństwa będzie służyło przez wiele lat najmłodszym mieszkańcom i ich opiekunom. Redakcja serwisu http://www.gminaprzygodzice.info/ zachęca wszystkich mieszkańców gminy do oddawania głosu na plac zlokalizowany w Ludwikowie. Dlaczego na niego? O tym piszemy poniżej.


Urząd Gminy Przygodzice zgłosił do konkursu 7 lokalizacji na terenie naszej gminy (informacja na ten temat opublikowana została na stronie http://www.przygodzice.pl/ w połowie czerwca). Znajdują się one w następujących miejscowościach:
- Bogufałów (przy sali wiejskiej)
- Czarnylas (przy budynku biblioteki publicznej)
- Dębnica (przy sali wiejskiej)
 - Ludwików ul. Szkolna 13 (przy schronisku młodzieżowym)
- Przygodzice ul. Nowe Osiedle 27 (na rogu Nowego Osiedla i ul. Kochanowskiego)
- Przygodziczki (przy Szkole Podstawowej)
- Topola-Osiedle ul. Dworcowa 34 (przy sali wiejskiej)

Zwycięskie lokalizacje zostaną wyłonione w czasie głosowania internautów, które potrwa do  31 października. Konkurs przebiega czteroetapowo. Pierwszy, podczas którego wybrano już 25 placów (uzyskały one największą liczbę głosów), już się zakończył. Wśród zwycięzców nie ma żadnego placu z naszej gminy (jest za to z Ostrowa Wielkopolskiego – miasto zachęca mieszkańców do brania udziału w konkursie m.in. bilbordami, które pojawiły się na ostrowskich ulicach). Teraz trwa bój o pozostałe 75 miejsc spotkań i integracji dzieci. Drugi etap trwać będzie do końca sierpnia, trzeci do końca września, czwarty do końca października. Podobnie jak to miało miejsce podczas pierwszego etapu każdy kolejny wyłoni 25 zwycięzców. Ilość głosów uzyskana w każdym etapie zaliczana jest do kolejnego. Z oczywistych powodów laureaci poszczególnych etapów nie biorą już w nich udziału.

Na stronie www.nivea.pl można znaleźć bieżący ranking, aktualizowany co godzinę. Znajduje się w nim 300 placów, które przewodzą w danym momencie w stawce. Z lokalizacji, zgłoszonych przez Urząd Gminy Przygodzice w okolicy 160 miejsca znajduje się Ludwików. Pozostałych miejsc z naszej gminy nie ma w rankingu, co w praktyce oznacza niewielką (przybliżoną do zera) szansę na to, że zostanie tam wybudowany plac zabaw. Ludwików miał dzisiaj przedpołudniem 11 tysięcy głosów. Do 25 lokaty traci sporo – aż 30 tysięcy głosów, czyli prawie trzy razy więcej niż uzyskał. Wynika z tego, że nie ma praktycznie szans, aby zostać laureatem drugiego etapu. Do 75 pozycji traci ponad 16 tysięcy. Zważywszy na to, że konkurs trwa jeszcze blisko trzy miesiące oraz ze względu na fakt, że poza informacją umieszczoną na stronie ww.przygodzice.pl nie poczynione zostały żadne akcje promocyjne, istnieje realna szansa, aby przy zaangażowaniu mieszkańców naszej gminy (i nie tylko) budowa placu w Ludwikowie doczekała realizacji.

W związku z tym, co napisaliśmy powyżej redakcja serwisu www.gminaprzygodzice.info zachęca wszystkich mieszkańców gminy do oddawania głosu na plac zlokalizowany w Ludwikowie. Aby to uczynić trzeba wejść na stronę http://www.100latnivea.pl/glosowanie (albo przez www.nivea.pl, gdzie znajduje się również link do powyższej strony), zarejestrować się (jednorazowo), zalogować (login i hasło podane podczas rejestracji), wybrać lokalizację (wybrać gminę Przygodzice i plac Ludwików) i zagłosować. Pamiętajmy, aby przy rejestracji podać prawdziwe dane. Na podany przez nas e-mail przyjdzie natychmiast wiadomość zwrotna w celu aktywowania wybranego przez nas loginu, a na podany przez nas podczas rejestracji numer telefonu komórkowego wysłany zostanie sms z unikalnym kodem (w ciągu dwóch godzin od rejestracji, ważny 48 godzin), który podczas pierwszej próby głosowania (przed zlokalizowaniem placu) należy wpisać w odpowiednie pole. Głosować można codziennie (po upływie 24 godzin), do czego gorąco zachęcamy. Namawiajmy także mieszkańców z innych miejscowości do wzięcia udziału w konkursie. Umieszczajmy informacje na różnorakich portalach lokalnych czy społecznościowych.

Z dziennikarskiego obowiązku informujemy, że teren do budowy placu przygotowuje gmina, resztę sponsoruje NIVEA (przykładowo na plac w Ostrowie Wielkopolskim koło Koziego Borku Nivea przeznaczy 150 tysięcy złotych).

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie