Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Zębcowska w Jankowie będzie asfaltowa! Jeszcze w tym roku [WIDEO]

Dobra informacja dla mieszkańców Jankowa Przygodzkiego, ale nie tylko. Przy pomocy środków z Narodowego Programu Przebudowy Dróg Lokalnych gmina Przygodzice ma zamiar wyremontować ulicę Zębcowską właśnie w Jankowie. Do tej inwestycji samorząd przymierzał się już w tamtym roku - niestety nie udało się pozyskać środków z tzw. "schetynówek". Ulica Zębcowska to droga nazywana "strategiczną". Po pierwsze łączy bezpośrednio dwa sąsiadujące ze sobą samorządy - gminę Przygodzice i Miasto Ostrów Wielkopolski. Po drugie stanowi kolejną "odnogę" komunikacyjnej ramy miasta. Jeśli zostanie tam położony asfalt droga będzie stanowić "małą" obwodnicę Przygodzic, w razie gdyby w tej miejscowości na drodze krajowej nr "11" doszło do jakiegoś poważnego zdarzenia drogowego. Wczoraj w Wydarzeniach TV Proart ukazała się informacja na temat planów przebudowy ulicy Zębcowskiej. Wypowiadają się w nim mieszkańcy oraz wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak oraz wiceprzewodniczący rady gminy Przygodzice Krystian Piasecki. Poniżej link do wideo. 


Komentarze

 1. Wiceprzewodniczacego Rady Pana Piaseckiego to chyba pogielo z tym rondem/rondelkiem na krzyzowce. Sygnalizacja swietlna? Bez jaj - i co kierowcy maja na tej pustej ulicy laskawie stac, bo zapali sie czerwone swiatlo. Nawet jak czesc kierowcow zrezygnuje z krajowki to i tak nie bedzie to trasa nie wiadomo jak oblegana. Moze jeszcze wpadnie na pomysl aby zrobic spowalniacze na zebcowskiej;>?

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę liczyć się ze słowami! Pamiętajcie, że teraz nie moderujemy komentarzy i automatycznie trafiają one na bloga. Mogą za to grozić konsekwencje, nawet prawne.

  Pozdrawiam
  admin

  OdpowiedzUsuń
 3. Prosze tutaj nie grozic konsekwencjami prawnymi, bo w komentarzu nie napisalem niczego niezgodnego z prawem. Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo dobrze, że ul. Zębcowska do Ostrowa zostanie wyremontowana i założony zostanie asfalt, oraz ścieżka rowerowa! Droga ta ma łączyć Ostrów, przez Janków- Dębnicę, Czarnylas -aż do Ostrzeszowa!! I dobrze! Tylko-1 małe pytanko: co będzie działo się na ul. Wodnej w Jankowie Przyg., która nie dość, że jest wąska, nie posiada chodnika, jest duży ruch ciągników i innego sprzętu rolniczego- GDZIE podzieją się DZIECI- których na tej ul. jest coraz więcej, jak dostaną się do szkoły, czy na przystanek autobusowy- zmuszone będą do chodzenia ROWEM??? Zresztą -reszta ludzi -także! Myśli się tylko o osobach zmotoryzowanych, szybko-i krótko!!-a pozostali???

  OdpowiedzUsuń
 5. projekt o dofinansowanie ul. Zębcowskiej został złożony w ubiegłym roku został on zaakceptowany dlatego jest możliwość realizacji , prawda jest taka ze zawdzieczamy to byłemu wójtowi P. Kazimierczakowi , który mówił pod koniec ubiegłego roku ze relizacja na pewno nastąpi tego projektu w 2011r , bez wzgledu kto zostanie wójtem

  ps.

  oczywiscie ze jest to znakomita informacja , wykonanie tej drogi to super sprawa , ale mówmy prawde , " Rasiak biegał za czym i dokąd"

  OdpowiedzUsuń
 6. Po pierwsze do Zębcowska "wyleciała" z poprzedniego budżetu. Nieważne kto kiedy rozpoczął inwestycje. To tak jak PO i PIS się kłócą . Nie o to chodzi.
  Pozdrawiam Andy

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie