Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Znamy najlepsze wokalistki z gminy Przygodzice! Finał konkursu o Grand Prix "Złotego Mikrofonu" za nami [FOTO]

Na ten dzień czekaliśmy wszyscy, a już na pewno 6 finalistek konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej o Grand Prix "Złotego Mikrofonu". Dziś odbył się finał tej imprezy. Jury usłyszało 6 przepięknych wykonań, 6 wokalistek o głosie na bardzo wysokim poziomie. Ostatecznie jurorzy zdecydowali się przyznać dwie nagrody główne. Grand Prix "Złoty Mikrofon" otrzymały: Natalia Kopras (Przygodzice) oraz Diana Szczypkowska (Czarnylas). Nagrodę specjalną wójta Gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka otrzymała Julita Madajka (Przygodzice). Wszystkie pozostałe wokalistki: Laura Marciniak (Czarnylas), Paulina Fikus (Czarnylas) oraz Jagoda Koryciak (Czarnylas) otrzymały wyróżnienia. Poniżej szczegóły oraz fotorelacja z finału. 

26 sierpnia 2011. Na ten dzień czekało wielu. W sali Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach o 18:30 rozpoczął się wielki finał konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej o Grand Prix "Złotego Mikrofonu". Na początku prowadzący imprezę - jeden z administratorów strony internetowej www.gminaprzygodzice.info, Tomasz Wojciechowski przywitał jury, które oceniało tego dnia wykonania wokalistek. W jury zasiedli:


- Robert Kaczmarek - radny Rady Gminy Przygodzice i jednocześnie pomysłodawca konkursu, przewodniczący jury.
- Ewa Borowicz - ekspert muzyczny (Studio Wokalne Art-Musica przy Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim).
- Paulina Łuczak - dobrze wszystkim znana wokalistka Kapeli "Boćki" oraz kolejny ekspert muzyczny. 
- Jacek Kasznicki - ekspert muzyczny, (Studio Art-Musica przy MDK w Ostrowie Wielkopolskim). 

Jury oraz widownia finału. 

Następnie przywitano zaproszonych gości:

- Wójta Gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka, który wsparł konkurs piosenki materialnie - ufundował puchar za nagrodę specjalną. 
- dyr. GZEAS Barbarę Duczmal.
- dyr. Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach - Zenona Walczaka.
- radnego Rady Gminy Przygodzice Bogusława Lipińskiego.
- Grzegorza Matłokę - właściciela AGRO-SPA w Chynowej - fundatora dwóch karnetów na zabiegi pielęgnacyjne. 
- Wojciecha Sperlinga, który ufundował 6 wejściówek na 2. edycję "Summer Dance Party" w Przygodzicach.


Zaproszenie goście od lewej: Krzysztof Rasiak, Grzegorz Matłoka, Barbara Duczmal, Bogdan Lipiński oraz Zenon Walczak.


Bardzo się cieszymy, że występy wokalistek oglądała kilkudziesięcioosobowa grupka przyjaciół oraz rodziców wokalistek. 

Na sali podczas finału było kilkadziesiąt osób.


Po chwili na scenie pojawiły się już nasze "gwiazdy". W takiej kolejności, jak podajemy, wykonały poszczególne utwory:


1. Natalia Kopras - "Radość najpiękniejszych lat".2. Jagoda Koryciak - "Uchylone drzwi".3. Diana Szczypkowska - "Magiczne ognie".


4. Paulina Fikus - "Ada to nie wypada".5. Julita Madajka - "Hallelujah".


6. Laura Marciniak - "Drzwi do kariery".Jury konkursowe oceniało wykonania po każdym występie. Właściwie we wszystkich przypadkach opinie były pochlebne. Wiele wokalistek na pewno nie zmarnowało czasu, który organizatorzy dali im na przygotowanie się do finałowego występu. Po wszystkich 6 wykonaniach jury obradowało w 5-cioosobowym składzie. Wybór był tak trudny, że jurorzy poprosili o zdanie także wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka. Oto wyniki finału konkursu o Grand Prix "Złotego Mikrofonu" 2011:


Koniec obrad jury konkursowego. 

Przewodniczący jury Robert Kaczmarek ogłasza wyniki. 


Nagroda główna: 
(statuetka Grand Prix "Złoty Mikrofon", dyplom, karnet do AGRO-SPA, zaproszenie na "Summer Dance Party 2")

Natalia Kopras (Przygodzice)
Diana Szczypkowska (Czarnylas)

Nagroda specjalna:
(puchar Wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka, dyplom, zaproszenie na "Summer Dance Party 2")Julita Madajka (Przygodzice)

wyrożnienia:
(statuetka, dyplom, zaproszenie na "Summer Dance Party 2")Laura Marciniak (Czarnylas)
Paulina Fikus (Czarnylas)
Jagoda Koryciak (Czarnylas)

Serdecznie gratulujemy wszystkim finalistkom! 
No i na tym koniec. Mamy nadzieję, że to nie ostatnia tego typu impreza. Są już zapewnienia wójta gminy Przygodzice, że włodarz będzie wspierać naszą inicjatywę w przyszłości. Chcielibyśmy podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tej imprezy. Dzięki Adamowi Barczakowi za pomoc techniczną. Do zobaczenia wkrótce! 

Uczestnicy finału na jednym zdjęciu :)

Wójt Gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak chwali finalistki. 


Komentarze

  1. wejściówki na imprezę ? a co ze wstępem od 17 lat?

    OdpowiedzUsuń
  2. Słyszałam Natalię Kopras na żywo... ma dziewczyna talent i wspaniały głos. Powodzenia Natalio, trzymam kciuki za dalszą wspaniałą karierę ;-)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie