Najnowszy post

Pierwszy bocian w gnieździe już jest. Rozpoczynamy bociani sezon 2023

No to możemy oficjalnie otworzyć bociani sezon 2023! Wczoraj na monitorowanym gnieździe w Przygodzicach pojawił się pierwszy w tym sezonie bocian.  Wcześniej widziano go na łąkach przygodzickich, a potem pokazał się światu. Serwis bociany.przygodzice.pl przeżywa prawdziwe oblężenie.  Zdziwił się pewnie, bo zobaczył nowo wyremontowany budynek Urzędu Gminy. Wiosna! 

Gorzelnia znika z powierzchni ziemi [FOTO]

Trwają intensywne prace przy rozbiórce budynku po starej Gorzelni w Przygodzicach. Obiekt powoli zaczyna znikać z powierzchni ziemi. Ekipa budowlana rozebrała już najstarszą część Gorzelni. Pozostał jedynie strzelisty fragment budynku, ściana od strony krajowej "11" no i oczywiście komin.  Trochę szkoda, że ten obiekt znika z przygodzickiego krajobrazu. Wkomponował się w architekturę wsi. Budynek po starej gorzelni był zabytkowy. Powstał pod koniec XIX wieku i był częścią zabudowań dworskich.  Gorzelnię sprzedano pod koniec ubiegłego roku za 283 tys. zlotych. Na tym miejscu ma powstać supermarket "DINO". Nasz serwis śledzi znikanie starej gorzelni z powierzchni ziemi. Poniżej zobaczycie całą historię burzenia tego zabytkowego budynku w Przygodzicach. Mamy dla Was unikalne filmiki z momentu burzenia komina! Polecamy! Tylko u Nas! 
Tak gorzelnia wyglądała jeszcze przed rozbiórką. Zdjęcia zostały zrobione od 2005 do 2011 roku. 
W maju i czerwcu 2011 roku udało nam się wejść bezpośrednio do budynków starej gorzelni. 

Połowa września 2011 roku. Początek rozbiórki gorzelni. 28 wrzesień 2011. Gorzelnia już bez głównego budynku. 


01.10.2011
Moment finalny. Burzenie komina gorzelni. Na pierwszym filmu i zdjęciach komin kilka chwil przed wyburzeniem...

fot. Bogusław Lipiński

fot. Bogusław Lipiński

fot. Bogusław Lipiński

fot. Bogusław Lipiński

fot. Bogusław Lipiński

fot. Bogusław LipińskiNo i dzieje się....


autor filmików: Adam Barczak


autor filmiku: Bogusław Lipiński


A oto fotki, które zrobiliśmy już po wyburzeniu komina.
Komentarze

  1. Kto pozwolił na wyburzenie zabytkowych budynków w całości??? Czy z tego miejsca choć mało atrakcyjnego nie mogło powstać np. muzeum gorzelnictwa, albo np. miejsce degustacji?? Czy ktoś widział te piwnice, sklepienia?? Mogli by nawet i więcej zarobić na takim odnowionym miejscu władze powiatu niż na sprzedaży tych budynków, w szczególności że to należało do kompleksu dworku Przebendowskiego....Wstyd... Przygodzice już nie będą te same...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie