Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Trochę kultury w Dolinie Baryczy [FOTO+WIDEO]

W sumie aż 3 wielkie imprezy odbyły się dziś przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Po pierwsze III Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy, w ramach którego odbyła się Estrada Folkloru Ziemi Kaliskiej. To przede wszystkim prezentacje najciekawszych ludowych zespołów z terenu przepięknej doliny rzeki Barycz. Przegląd połączony był z Piknikiem Rybnym, który wspólnie z tą kulturalną imprezą zapoczątkował tegoroczną edycję Dni Karpia. Można było spróbować właśnie wyśmienitego karpia, ale także innych potraw rybnych. Niestety szybko się skończyly.... Tak szybko nie skończyły się natomiast występy artystów podczas dzisiejszej imprezy. Przygodzice gościły bowiem dudziarzy z całej Europy, a to za sprawą III zlotu miłośników tych niezwykłych instrumentów. Z grupą dudziarzy z Wielkiej Brytanii zagrał gościnnie wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak. Ale o tym i o szczegółach tej imprezy wkrótce. Tymczasem przedstawiamy krótką fotorelację z imprezy autorstwa Tomka Wojciechowskiego. Polecamy także klipy wideo. 


W ramach III Przeglądu Kulturalnego i Estrady Folkloru na scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach wystąpili:


1. Zespół Pieśni i Tańca PRZYGODZICE z Przygodzic gr. młodsza
2. Zespół Śpiewaczy BARYCZANKI z Przygodzic
3. Kapela BOĆKI z Przygodzic
4. Kapela Ludowa FURMANY z Gorzyc Wielkich
5. Zespół Pieśni i Tańca GORZYCZANIE z Gorzyc Wielkich
6. Zespół Śpiewaczy ŁĄKOCANIE z Łąkocin
7. Zespół Pieśni i Tańca GORZYCZANIE z Gorzyc Wielkich
8. Artur Witczak z Ostrowa Wielkopolskiego, dudziarz wielkopolski
9. Zespół Pieśni i Tańca PRZYGODZICE gr. średnia
10. Zespół z KOCINY
11. Zespół "PRZYJACIELE"
12. Grupa Wokalna Ewy Borowicz przy Zespole Szkół w Czarnymlesie

Oto filmiki z występów dudziarzy z całego świata. 
A to już unikalny filmik, na którym wójt gminy Krzysztof Rasiak gra na akordeonie utwór "Leila", znanym nam Polakom, z repertuaru zespołu "No to co".Fotorelacja. Zdjęcia autorstwa Tomasza Wojceichowskiego.

III Przegląd Kulturalny i Piknik rybny w Przygodzicach dofinansowano z Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"

Komentarze

  1. Wydaje mi się że śpiewały również dziewczęta z Zespołu Szkół w Czarnymlesie...

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie