Najnowszy post

Kulturalne podsumowania roku 2020 w gminie Przygodzice. Wywiad z Robertem Karczmarkiem dyrektorem GOK

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wiele branż nie może normalnie funkcjonować. W mediach najwięcej mówi się o podmiotach działających w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Mniej i tak trochę po macoszemu mówi się o szeroko rozumianej kulturze. Tymczasem wiele instytucji kultury od dłuższego czasu jest zamkniętych, niektóre przeniosły swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Jak w tych trudnych warunkach radzi sobie Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach? O problemach, z jakimi borykał się GOK w 2020 roku, o podjętych środkach zaradczych oraz o wyzwaniach jakie postawił sobie w 2021 roku z jego dyrektorem Robertem Kaczmarkiem rozmawiał Grzegorz Kowalski.

Trochę kultury w Dolinie Baryczy [FOTO+WIDEO]

W sumie aż 3 wielkie imprezy odbyły się dziś przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Po pierwsze III Przegląd Kulturalny Doliny Baryczy, w ramach którego odbyła się Estrada Folkloru Ziemi Kaliskiej. To przede wszystkim prezentacje najciekawszych ludowych zespołów z terenu przepięknej doliny rzeki Barycz. Przegląd połączony był z Piknikiem Rybnym, który wspólnie z tą kulturalną imprezą zapoczątkował tegoroczną edycję Dni Karpia. Można było spróbować właśnie wyśmienitego karpia, ale także innych potraw rybnych. Niestety szybko się skończyly.... Tak szybko nie skończyły się natomiast występy artystów podczas dzisiejszej imprezy. Przygodzice gościły bowiem dudziarzy z całej Europy, a to za sprawą III zlotu miłośników tych niezwykłych instrumentów. Z grupą dudziarzy z Wielkiej Brytanii zagrał gościnnie wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak. Ale o tym i o szczegółach tej imprezy wkrótce. Tymczasem przedstawiamy krótką fotorelację z imprezy autorstwa Tomka Wojciechowskiego. Polecamy także klipy wideo. 


W ramach III Przeglądu Kulturalnego i Estrady Folkloru na scenie przy Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach wystąpili:


1. Zespół Pieśni i Tańca PRZYGODZICE z Przygodzic gr. młodsza
2. Zespół Śpiewaczy BARYCZANKI z Przygodzic
3. Kapela BOĆKI z Przygodzic
4. Kapela Ludowa FURMANY z Gorzyc Wielkich
5. Zespół Pieśni i Tańca GORZYCZANIE z Gorzyc Wielkich
6. Zespół Śpiewaczy ŁĄKOCANIE z Łąkocin
7. Zespół Pieśni i Tańca GORZYCZANIE z Gorzyc Wielkich
8. Artur Witczak z Ostrowa Wielkopolskiego, dudziarz wielkopolski
9. Zespół Pieśni i Tańca PRZYGODZICE gr. średnia
10. Zespół z KOCINY
11. Zespół "PRZYJACIELE"
12. Grupa Wokalna Ewy Borowicz przy Zespole Szkół w Czarnymlesie

Oto filmiki z występów dudziarzy z całego świata. 
A to już unikalny filmik, na którym wójt gminy Krzysztof Rasiak gra na akordeonie utwór "Leila", znanym nam Polakom, z repertuaru zespołu "No to co".Fotorelacja. Zdjęcia autorstwa Tomasza Wojceichowskiego.

III Przegląd Kulturalny i Piknik rybny w Przygodzicach dofinansowano z Programu "Działaj Lokalnie VII" Polsko Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Filantropii w Polsce oraz Lokalnej Organizacji Grantowej Stowarzyszenie "Partnerstwo dla Doliny Baryczy"

Komentarze

  1. Wydaje mi się że śpiewały również dziewczęta z Zespołu Szkół w Czarnymlesie...

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie