Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Wielofunkcyjne boisko przy ZSP CKU gotowe! [FOTO+WIDEO]

www.powiat-ostrowski.pl
5 w 1 - tak najlepiej można określić nowe boisko wielofunkcyjne przy Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych Centrum Kształcenia Ustawicznego w Przygodzicach. Otwarty w ubiegły piątek obiekt pozwala na: grę w piłkę nożną, tenisa, piłkę ręczną, ćwiczenie sprawnościowe oraz uprawianie lekkiej atletyki. Boisko miało początkowo kosztować ponad 3 miliony złotych, jednak te plany zweryfikowano po wyborach samorządowych w 2010 roku. W sumie inwestycja pochłonęła około 2 milionów zlotych. Gmina Przygodzice dołożyła ze swojego budżetu 150 tysięcy złotych, co miało być gwarantem tego, że mieszkańcy będą mogli korzystać z obiektu, tak jak uczniowie ZSP CKU. Czy tak będzie? Poniżej krótka refleksja na temat nowego boiska oraz relacja TV Proart z otwarcia obiektu. 
Wokół boiska było wiele kontrowersji. Od samego początku. Najpierw poprzednia rada zdecydowała się je wybudować za około 3 miliony złotych. Miało to być pełnowymiarowe boisko do piłki nożnej i bieżnia. Jednym słowem boisko z prawdziwego zdarzenia. W Przygodzicach nie ma drużyny piłkarskiej, ale korzenie Ludowego Zespołu Sportowego "Barycz" sięgają aż 1948 roku. Rzadko która drużyna, oprócz ostrowskich, może poszczycić się taką historią. Po wyborach samorządowych 2010 nowa rada powiatu zdecydowała się zmienić plany i przekształcić boisko w obiekt, który będzie spełniał wele funkcji.  (Więcej na ten temat pod tym linkiem ---> Zmiana planów - Boisko przy ZSP CKU w Przygodzicach (Wydarzenia TV Proart 21.03.2011).


Działacze i sympatycy LZS "Barycz" nazwali te plany "pluciem w twarz". Według władz powiatu ostrowskiego pełnowymiarowe boisko leżałoby w odległości zaledwie kilkuset metrów od nowo wybudowanego "Orlika" przy GOK-u. Z naszych informacji wynika, że wielokrotnie próbowali wpłynąć na samorząd, by ten powrócił do swoich pierwotnych planów. Nic z tego, a najlepszym dowodem na to jest wyżej przedstawione otwarcie obiektu. (Dla odmiany podajemy inny link do artykułu z Głosu Wielkopolskiego pt.: Budowali w Przygodzicach boisko....)

www.powiat-ostrowski.pl


www.powiat-ostrowski.pl

www.powiat-ostrowski.pl
To prawda: w Przygodzicach nie ma drużyny piłkarskiej. Kiedyś była i z mniej lub większym powodzeniem grywała w rozgrywkach Kaliskiej Klasy Okręgowej. Dziś są pewne plany, by zmontować ekipę i wskrzesić drużynę Baryczy, której pozostanie ćwiczenie jedynie na "Orliku". 

Komentarze

 1. Ale niewypał nowych władz, po co drugi ORLIK? po co bieżnia 100m? pierwotny plan miał jakiś sens, wystarczyło go zweryfikować i zapewne zmieścić się w tych samych kosztach co poszło na ten bezsensowny kompleks w miejscu pierwotnie przeznaczonym na boisko pełnowymiarowe wraz z bieżnią dookoła. Dumni włodarze powiatu i gminy się szczycą tym że było taniej, a że jest bez sensu to już mniej istotne. To tak jak chcieć kupić sobie buty, ale zamiast kupić te co pasują kupić o 2 rozmiary za małe - bo jest taniej.

  OdpowiedzUsuń
 2. rasiak gdzie to boisko pełnowymiarowe , wez sie do pracy !!! zacznij mówic prawde !!! gratuluje asysteta !!! na pewno na ciebie juz nie zagłosuje !!!

  OdpowiedzUsuń
 3. Po pierwsze ORTOGRAFIA !!!
  Po drugie to Powiat zmienił plany , ponieważ on jest właścicielem terenu.Też mi szkoda ,że nie ma pełnowymiarowego boiska. Nic już się nie zmieni.
  Nie wiem , kto to jest ASYSTET?? nie znam takiej funkcji.
  Ogólnie rzecz biorąc miłego dnia życzę.
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 4. tragedia!duzo mniejszym kosztem,mozna bylo osiagnac duzo lepszy efekt!wystarczylo zostawic boisko tam gdzie bylo,wymienic murawe,bieznie i obiekty lekkoatletyczne na nowe,postawic oswietlenie i nieduze ladnie zaprojektowane kryte trybuny.nieuzywany zielony pas miedzy boiskiem a droga wykorzystac na korty tenisowe/boisko wielofunkcyjne(wykorzystac wybetonowany plac do nauki jazdy)pod nowa nawierzchnie)! boisko do koszykowki tez juz jest! wystarczylo wymienic nawierzchnie i kosze/przeksztalcic w nowoczesne boisko wielofunkcyjne, a nie wydawac setek tysiecy na rownanie terenu i super ploty,ktore odgrodza mieszkancow od calego projektu i zabija caly klimat stadionu i okolicy,ktory nam sluzyl przez ostatnie dziesiatki lat,zamiat zachecic dzieciaki i osoby starsze do aktywnego spedzania czasu! teraz mamy drogie,zle zaplanowane i super ogrodzone obiekty w zle wybranych miejscach!(tu pozdrowienia dla tych,ktorzy zdecydowali sie umiescic Orlika tuz pzy glownej trasie,zamiast w zielonym i cichym miejscu przy podstawowce dla naszych dzieci!)
  szkoda,bo mielismy szanse,zeby stworzyc cos fajnego i praktycznego w naszej pieknej okolicy,a skonczylo sie na bezmyslnym wydaniu milionow zlotych i pseudo dumie,tych,ktorzy za tymi bublami stoja!

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie