Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Z miłości do dwóch kółek [FOTO+WIDEO]

Kolejny wywiad do reportażu z cyklu "Ludzie z pasją" został przeprowadzony podczas jazdy na rowerze. Rowerze, którego spokojnie możnaby zamienić na niejeden średniej klasy samochód. Jego właścicielka - Kasia Pawłowska z Przygodzic objechała nim już pół ziemi. Niedawno wróciła z Mistrzostw Polski, gdzie jej łupem padło aż 9 medali. Ma na swoim koncie również sukcesy międzynarodowe. Zaciekawiła Was ta postać? Chcecie wiedzieć ile czasu spędza poza domem na treningach i przygotowaniach? Zachęcamy do lektury. Przy okazji możecie podpatrzeć pokaźną kolekcję medali i pucharów kolarki w materiale telewizyjnym.
Kasia Pawłowska z Przygodzic swoją przygodę z kolarstwem rozpoczeła w Antoninie. W tamtejszym klubie "Szperek" pod bacznym okiem trenera Bogusława Janiaka stawiała pierwsze kolarskie kroki. Jak sama mówi: nie miała tam zbyt wielu sukcesów, ale 6 letni pobyt w tym lokalnym klubie pozwolił jej stale się rozwijać. 

Pokaźna kolekcji trofeów Kasi liczy z pewnością kilkadziesiąt sztuk. Może nawet więcej. Przygodę ze "Szperkiem" zakończyła 4 lata temu (w 2007 roku). Od tego momentu ściga się dla "Jedynki Limaru" z Kórnika. Jej trenerem jest Robert Taciak. Dzięki pobytowi w półprofesjonalnym klubie kolarskim ma szansę na rozwój, a tam gdzie jest możliwość rozwoju, tam często pojawiają się efekty i sukcesy. Tak jest też w przypadku Kasi.

Powoli na półkach Kasi zaczyna brakować miejsca na puchary. 


Kolarka szosowa i torowa z Przygodzic jest 4-krotną medalistką Mistrzostw Europy i te sukcesy są dla niej najważniejsze. 9-krotnie nosiła już koszulkę mistrza Polski (4-krotnie na szosie i 5-krotnie na torze). W czerwcu odbyły się Mistrzostwa Polski w Złotoryji, skąd wróciła aż z 9-cioma medalami. 2 z nich są koloru złotego, natomiast pozostałe 7 srebrnego.

Pakiet medali, które Kasia przywiozła z Mistrzostw Polski w Złotoryji. 

Prawda, że prezentują się okazale?


- Zostałam Mistrzem Polski w wyścigu punktowym oraz w drużynie na dystansie 3000 metrów - wyznaje Kasia. - Pozostałe srebrne medale zdobyłam w klasie "Omnium", indywidualnie na dystansie 3000 metrów, w elicie i U-23 na 500 metrów, w sprincie drużynowym oraz keirinie. 


Koszulka mistrza Polski. Katarzyna Pawłowska została zakwalifikowana do grupy kolarek przygotowujących się do Igrzysk Olimpijskich w Londynie. Aby tam pojechać jej drużyna musi zdobywać punkty na imprezach rozrzuconych po całym globie. W przyszłym miesiącu zbliżają się Mistrzostwa Świata, potem polskie kolarki czeka kilka pucharów świata. Na igrzyska kwalifikuje się 6 europejskich drużyn. Teraz Polki są na 8. miejscu, ale mają nadzieję, że dobra dyspozycja w tym sezonie kwalifikacyjnym (trwa on dwa lata) da im upragniony awans do grona najlepszych zawodniczek świata.

Kasia z medalami Mistrzostw Polski. 


Tymczasem Kasia ostro trenuje. Kolarstwo to całe jej życie. W domu bywa sporadycznie. Treningi, wyjazdy, zgrupowania oraz zawody to 11 miesięcy z jej życia. Kolarka twierdzi jednak, że warto. Kasi życzymy sukcesów i trzymamy kciuki za każdy mały punkcik potrzebny do olimpijskiej kwalifikacji.

Kolejne trofea kolarki. 

Kasia + rower = dwa nierozłączne elementy. 


Rozmowa + zdjęcia autorstwa Tomka Wojciechowskiego. 

Komentarze

  1. super "kolalka". Powodzenia Kasiu :) Tomek dobly mateliał !

    OdpowiedzUsuń
  2. Tomek Wojciechowski24 września 2011 18:44

    Dzięki :)
    To zaszczyt słyszeć to z Twoich ust :)

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie