Najnowszy post

Kulturalne podsumowania roku 2020 w gminie Przygodzice. Wywiad z Robertem Karczmarkiem dyrektorem GOK

Z powodu obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa wiele branż nie może normalnie funkcjonować. W mediach najwięcej mówi się o podmiotach działających w branży gastronomicznej i hotelarskiej. Mniej i tak trochę po macoszemu mówi się o szeroko rozumianej kulturze. Tymczasem wiele instytucji kultury od dłuższego czasu jest zamkniętych, niektóre przeniosły swoją działalność do przestrzeni wirtualnej. Jak w tych trudnych warunkach radzi sobie Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach? O problemach, z jakimi borykał się GOK w 2020 roku, o podjętych środkach zaradczych oraz o wyzwaniach jakie postawił sobie w 2021 roku z jego dyrektorem Robertem Kaczmarkiem rozmawiał Grzegorz Kowalski.

Asfalt na ulicy Długiej w Przygodzicach jeszcze w tym roku! [FOTO]

Początkowo (w planie inwestycyjnym gminy Przygodzice na rok 2011) przebudowy tej drogi nie było. Pisaliśmy o tym w artykule: Inwestycyjny boom w gminie Przygodzice bez Przygodzic? (27.02.2011). Artykuł ukazał się po spotkaniu mieszkańców Przygodzic z nowo wybranym wójtem gminy Krzysztofem Rasiakiem, który uciął wówczas spekulacje na temat budowy tej drogi. Ale na asfalt na ulicy Długiej pieniądze się jednak znalazły i to jeszcze w tym roku. Ekipa budowlana rozpoczęła prace kilka tygodni temu. Teraz robotnicy montują kanalizację deszczową, później będzie podbudowa, krawęźniki no i na końcu asfalt. Prace mają się zakończyć, podobnie jak te przy "schetynówce" w Jankowie Przygodzkim, wraz z końcem listopada. Ulica Długa w Przygodzicach to ostatnia ulica na tak zwanym osiedlu "Biniewskim", która nie była jeszcze wyasfaltowana. Miejmy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów budowlańcom. Poniżej krótka fotorelacja z pierwszego etapu budowy. 


Według ekipy budowlanej najwięcej problemów było na końcu ulicy z powodu dużej wilgotności podłoża.


Robota pali się w rękach :)

Robotnicy niosą rurę kanalizacyjną. 

Kanalizacja deszczowa na odcinku ulicy Długiej jest już prawie gotowa. 

Mieszkańcy tej ulicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Dojazd do ich posesji jest zamknięty. Ale najpierw musi być gorzej, by później mogło być lepiej. 

Połowa ulicy Długiej w stronę Wąskiej. 

Ulica Długa w stronę Mostowej. 

Komentarze

  1. Warto dodać ze normalnej szerokości (4m) a nie to co za poprzednika na ulicy krótkiej- 3m ścieżka rowerowa...

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaraz, zaraz czy to aby nie na tej ulicy mieszka aktualny Wojt? A kto nakazal sporzedzenie projektu ulice Dlugiej, czy to aby nie "poprzednik"?To oczywista ironia do komentarza piszacego post wyzej (bo mam dosyc tych ciaglych uszczypliwosci w jedna i druga strone). Poprzednie ulice, wraz z poboczamu byly wezsze. Po drugie powstawalo ich wiecej! Po trzecie czekamy na kolejne. Kiedy zostana zbudowane. Pytanie czwarte co z osiedlem Przyroda. Nadal ma byc tam pobojowisko po roztopach?

    OdpowiedzUsuń
  3. Do informacji poprzednika. WÓJT nie mieszka na tej ulicy. Szukanie drugiego dna jest już troszkę nudne..Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie