Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Asfalt na ulicy Długiej w Przygodzicach jeszcze w tym roku! [FOTO]

Początkowo (w planie inwestycyjnym gminy Przygodzice na rok 2011) przebudowy tej drogi nie było. Pisaliśmy o tym w artykule: Inwestycyjny boom w gminie Przygodzice bez Przygodzic? (27.02.2011). Artykuł ukazał się po spotkaniu mieszkańców Przygodzic z nowo wybranym wójtem gminy Krzysztofem Rasiakiem, który uciął wówczas spekulacje na temat budowy tej drogi. Ale na asfalt na ulicy Długiej pieniądze się jednak znalazły i to jeszcze w tym roku. Ekipa budowlana rozpoczęła prace kilka tygodni temu. Teraz robotnicy montują kanalizację deszczową, później będzie podbudowa, krawęźniki no i na końcu asfalt. Prace mają się zakończyć, podobnie jak te przy "schetynówce" w Jankowie Przygodzkim, wraz z końcem listopada. Ulica Długa w Przygodzicach to ostatnia ulica na tak zwanym osiedlu "Biniewskim", która nie była jeszcze wyasfaltowana. Miejmy nadzieję, że pogoda nie pokrzyżuje planów budowlańcom. Poniżej krótka fotorelacja z pierwszego etapu budowy. 


Według ekipy budowlanej najwięcej problemów było na końcu ulicy z powodu dużej wilgotności podłoża.


Robota pali się w rękach :)

Robotnicy niosą rurę kanalizacyjną. 

Kanalizacja deszczowa na odcinku ulicy Długiej jest już prawie gotowa. 

Mieszkańcy tej ulicy będą musieli uzbroić się w cierpliwość. Dojazd do ich posesji jest zamknięty. Ale najpierw musi być gorzej, by później mogło być lepiej. 

Połowa ulicy Długiej w stronę Wąskiej. 

Ulica Długa w stronę Mostowej. 

Komentarze

  1. Warto dodać ze normalnej szerokości (4m) a nie to co za poprzednika na ulicy krótkiej- 3m ścieżka rowerowa...

    OdpowiedzUsuń
  2. Zaraz, zaraz czy to aby nie na tej ulicy mieszka aktualny Wojt? A kto nakazal sporzedzenie projektu ulice Dlugiej, czy to aby nie "poprzednik"?To oczywista ironia do komentarza piszacego post wyzej (bo mam dosyc tych ciaglych uszczypliwosci w jedna i druga strone). Poprzednie ulice, wraz z poboczamu byly wezsze. Po drugie powstawalo ich wiecej! Po trzecie czekamy na kolejne. Kiedy zostana zbudowane. Pytanie czwarte co z osiedlem Przyroda. Nadal ma byc tam pobojowisko po roztopach?

    OdpowiedzUsuń
  3. Do informacji poprzednika. WÓJT nie mieszka na tej ulicy. Szukanie drugiego dna jest już troszkę nudne..Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie