Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

"Piętno człowieka" zwyciężyło w konkursie fotograficznym [FOTO]

Gabriela Sroka z fotografią zatytułowaną "Piętno człowieka" świętowała dziś wygraną w II. edycji konkursu fotograficznego "Gmina Przygodzice w jesiennej scenerii - walory turystyczne gminy Przygodzice". Na podium stanęli także Joanna Andrzejewska za zdjęcie "Chopin w jesiennych kolorach"  oraz Alicja Bendarczyk za fotografię "Staw Wydymacz". Przed rozdaniem nagród o pracy fotoreportera opowiedzieli: Krzysztof Maciejewski - redaktor naczelny tygodnika "Nasz rynek" oraz Tomasz Wojtasik - dziennikarz i fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej. Organizatorem konkursu był serwis www.gminaprzygodzice.info. Wspierali nas: Gmina Przygodzice, Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach oraz prywatni sponsorzy: "Skład Górski" oraz "AGRO-SPA". Poniżej lista nagrodzonych! 

Podium konkursu. Nagrody: Puchary ufundowane przez wójta gminy Przygodzice, dyrektora Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach Zenona Walczaka, chusty wielofunkcyjne ufundowane przez właściciela "Składu górskiego" oraz (za pierwsze dwa miejsca) karnety na dowolną usługę w "AGRO-SPA" w Chynowej. Oto najlepsze prace. 

I miejsce - Gabriela Sroka, "Piętno człowieka"

II miejsce - Joanna Andrzejewska, "Chopin w jesiennych kolorach'

III miejsce - Alicja Bednarczyk, "Staw 'Wydymacz'"

Miejsca 4-5. Nagrody: chusty wielofunkcyjne + gadżety z emblematami gminy Przygodzice. IV miejsce - Natalia Rataj "Jesienne melancholia"


V miejsce - Martyna Włodarczyk, "Leśna woń"
VI miejsce - Zuzanna Garbaciak, "Złoty dywan"


VII miejsce - Katarzyna Walczak, "Jesienna droga"

VIII miejsce - Natalia Gruchot, bez nazwy

IX - Klaudia Spychalska, "I jak tu nie kochać jesieni"

X miejsce - Joanna Szczypkowska, "Lustrzana jesień" 
Podziękowania za udział w konkursie dla:Agnieszki Dobras

Ilony Pilarskiej

Kai Janoś

Magdaleny Juszczak

Pauliny Gruchot

Sandry Hejdysz

Sławomira Nowaka

Weroniki Spychalskiej


Przed rozdaniem nagród w konkursie o swojej pracy, kruczkach fotoreporterskich oraz podstawach fotografii opowiadali zaproszeni goście: Krzysztof Maciejewski, redaktor naczelny tygodnika bezpłatnego "Nasz rynek" oraz Tomasz Wojtasik - dziennikarz i fotoreporter Polskiej Agencji Prasowej. 

Krzysztof Maciejewski zaprezentował pakiet swoich fotografii, pokazując także zdjęcia, które zawierały pewne błędy. Szeroko opowiadał o pracy fotoreportera. Tomasz Wojtasik pokazał zaś kilka ciekawych fotoreportażów z gminy Przygodzice. Pojawiły się tam zdjęcia z sianokosów, żniw czy rajdu 4x4 w Chynowej i Przygodziczkach. To była ciekawa lekcja fotografii, z nieco innej strony niż poprzednio.

Zwycięzcy konkursu, sponsorzy, organizatorzy oraz zaproszeni goście w jednej fotografii (zdjęcie Tomasz Wojtasik)


O najnowszej dosłonie naszego konkursu przeczytamy w najnowszym wydaniu "Głosu Naszej Gminy" :). Zobaczycie tam ciekawą mini-sesję fotograficzną zwyciężczyni - Gabrysi Sroki wraz z rodziną.....
....a to mała odsłona tej sesji.


Organizatorzy II edycji konkursu fotograficznego pragną podziękować wszystkim osobom zaangażowanym w tę inicjatywę. Dziękujemy wójtowi gminy Przygodzice Krzysztofowi Rasiakowi oraz dyr. Gminnego Zespołu Ekonomiczno-Administracyjnego Szkół w Przygodzicach Barbarze Duczmal. Dzięki dla zaproszonych gości: Krzysia Maciejewskiego i Tomka Wojtasika. Wielkie dzięki za wsparcie dla Marcina Zydorowicza ("Skład Górski", ul. Gimnazjalna 22, Ostrów Wielkopolski) oraz Grzegorza Matłoki ("AGRO-Spa, Chynowa 50, Przygodzice). Za pomocną dłoń - Adam Barczak - wielkie dzięki. Do zobaczenia wkrótce. 


Wasi admini :) 
Tomek & Robert

Komentarze

 1. W imieniu organizatorów jeszcze raz dziękuje za wspaniałą atmosferę na wczorajszym podsumowaniu konkursu...Zaglądajcie na portal bo będą kolejne konkursy....Powodzenia:))

  OdpowiedzUsuń
 2. czy wyróżnione osoby mają się zgłosić po jakieś dyplomy ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Nieodebrane dyplomy znajdują się w Gminnym Ośrodku Kultury

  OdpowiedzUsuń
 4. Czy dyplomy mozna odebrać po świętach ?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie