Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Rozstrzygnięcie jesiennego konkursu fotograficznego. Jury podjęło dezycję!

Dziś po godzinie 17:00 w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach spotkało się jury jesiennej edycji konkursu fotograficznego "Gmina Przygodzice w jesiennej scenerii - walory turystyczne gminy". 4 jurorów spośród wszystkich nadesłanych prac, a było ich nieco ponad 80, wybrało 19 fotografii (po jednej z kompletu każdego uczestnika), które wzięły udział w finałowym ocenianiu. Zdjęciom przyglądali się: Krzysztof Rasiak - wójt gminy Przygodzice, Barbara Duczmal - dyrektor Gminnego Zespołu Administracyjno-Ekonomicznego Szkół, Robert Kaczmarek - radny Rady Gminy Przygodzice oraz Tomasz Wojciechowski - jeden z administratorów serwisu www.gminaprzygodzice.info.  Konkurs przeznaczony jest dla fotografów-amatorów. 


Do finałowego oceniania zakwalifikowały się następuje prace - kolejność uczestników jest taka sama, jak w przypadku zaprezentowanych zdjęć w albumie PICASA i nie ma wpływu ani znaczenia dla ostatecznej oceny. Kryteria podane są poniżej. 

"Lustrzana jesień" Joanny Szczypkowskiej

"Jesienna droga" Katarzyny Walczak

bez tytułu, Agnieszka Dobras

"Leśna woń" Martyny Włodarczyk

"Rowerem jesienią przez las" Kai Janoś

"Chopin w jesiennych kolorach" Joanny Andrzejewskiej

"Most w pustce" Weroniki Spychalskiej

"Wodny raj" Ilony Pilarskiej

"Szperek jesienią" Magdaleny Juszczak

"Nasze łabędzie" Sławomira Nowaka

"Złoty dywan" Zuzanny Garbaciak

"Staw Wydymacz" Alicji Bednarczyk

"Łódź nad brzegiem" Sandy Hejdysz

bez nazwy, Natalii Gruchot

"Droga w nieznane" Pauliny Gruchot

"I jak tu nie kochać jesieni" Klaudia Spychalska

"Jesienna melancholia" Natalii Rataj

"Piętno człowieka" Gabrieli Sroki

"Nasz świat" Kaludii Organisty

W ocenie finałowej kierowaliśmy się trzema kryteriami:

- nawiązanie do tematu (z tym było różnie!) 
- kompozycja zdjęcia
- subiektywna ocena pracy

Skala ocen wahała się od 0-5 punktów za każde kryterium.Maksymalna punktacja to 4 x 15 = 60 punktów. Oto wyniki:

I miejsce - 56 punktów
II miejsce - 49 punktów
III miejsce - 46 punktów

Niestety więcej nie możemy Wam powiedzieć :) Zapraszamy na oficjalne podsumowanie konkursu, które odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach już w najbliższą środę 14 grudnia o godzinie 17:00. Zarezerwujcie sobie tę godzinę. Wtedy ogłosimy oficjalne wyniki, rozdamy też nagrody - dodamy tylko, że atrakcyjne :)

Do zobaczenia w środę! 

Organizatorzy konkursu:

- www.gminaprzygodzice.info

Współorganizatorzy: 

- Gmina Przygodzice na czele z wójtem Krzystofem Rasiakiem oraz dyr. GZEAS - Barbarą Duczmal. 
- Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach.
- Skład górski HIMOUNTAIN, ulica Gimnazjalna 20 - Ostrów Wielkopolski - Marcin Zydorowicz. 
- Agro-SPA Chynowa - Grzegorz Matłoka. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie