Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

"Komeda" w trójwymiarze. Kino 3D w Ostrowie [FOTO+WIDEO]

"Lepiej późno, niż wcale" - tak starania o technologię 3D w ostrowskim kinie "Komeda" podsumował w czwartek Jarosław Urbaniak - prezydent Ostrowa Wielkopolskiego. Właśnie 12 stycznia 2012 roku do jedynego kina w naszym powiecie zawitała technologia 3D. Pierwszy seans to muzyczny dokument "Pina" opowiadający o Pinie Bausch - wybitnej tancerce i choreografce niemieckiego pochodzenia. Redakcja serwisu www.gminaprzygodzice.info także była na premierze 3D w "Komedzie". Teraz i mieszkańcy gminy Przygodzice mogą oglądać filmy w technologii rodem z XXI wieku. Oto kilka naszych spostrzeżeń i fotografii. 


Kino cyfrowe, w tym także technologia 3D była wszędzie w okolicy. W Ostrzeszowie, Kaliszu, Jarocinie a nawet w Krotoszynie. Ostrów czekał długo, nawet za długo. 12 stycznia 2012 roku sala kina "Komeda" w Ostrowie zapełniła się po brzegi. był to pokaz premierowy, więc zaproszono na niego samych VIP-ów. Obejrzeli oni film "Pina" Wima Wendersa. Historia Piny Bausch - świetnej niemieckiej tancerki i choreografki z Wuppertalu. 

Technologia zastosowana przez ostrowskie kino "Komeda" to system "MasterImage". 
Okulary do oglądania filmów 3D są do użytku wielokrotnego. Można je wziąć ze sobą do domu i przynieść na kolejny seans. Całkiem to wygodne i higieniczne. My także mamy jedną taką parę okularów. 

O przygotowaniach do premiery kina 3D w Ostrowie mówi fragment tego filmu, który nakręciliśmy podczas premiery.
Pora teraz czekać na ciekawe produkcje w technologii 3D :)

www.kino-komeda.info


Komentarze

 1. Gorzej, ze repertuar filmowy jest nadal kiepski a i czesto grany z malym opoznieniem. Wielki blad, ze nie ma multipleksu w naszej nowej galerii. Dla kinomaniakow takich jak ja skutkuje to tym, ze ani nie ogladam filmow w Ostrowie (opcja pasaz grunwaldzjki we Wroclawiu lub Kalisz (tam tez super rozowo nie jest, ale o niebo lepiej niz u nas)ani nie dokunuje zadnych zakupow w nowej galerii). W ogole tam nie bywam

  OdpowiedzUsuń
 2. Jest i tak znacznie lepiej, niż było niedawno. Trzeba jednak przyznać, że Kalisz oferuje znacznie lepszą ofertę kinową, a wielkie ośrodki to już nie ma co porównywać.....

  Dzięki za głos w dyskusji, bardzo ważny.
  admin
  www.gminaprzygodzice.info

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie