Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Nowe władze sportowe w Przygodzicach

6 stycznia w Gminnym Ośrodku Kultury odbyło się Zebranie Rady Gminnej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Przygodzicach. Głównym punktem spotkania było dokonanie zmian w Radzie. Nowo wybranym Przewodniczącym został Robert Kaczmarek, jego zastępcami Jan Surma i Paweł Szóstak a sekretarzem Zenon Walczak. W sumie Rada składa się z 12 osób, reprezentujących organizacje z całej gminy. Gratulujemy!

Obecny skład Rady Gminnej Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe w Przygodzicach:1. Robert Kaczmarek - Przewodniczący
2. Jan Surma - Wiceprzewodniczący
3. Paweł Szóstak - Wiceprzewodniczący
4. Zenon Walczak - Sekretarz
5. Ryszard Nykiel - Członek
6. Paweł Kędziak - Członek
7. Kazimierz Grzegorowski - Członek
8. Robert Jędrusiak - Członek
9. Aleksander Kosatka - Członek
10. Mirosław Szwedowski - Członek
11. Jacek Wieleba – Członek
12. Tadeusz Włódarczyk - Członek

Komentarze

 1. Gratulacje ! Z tym,że czym tak naprawdę sie zajmuje powyższa instytucja? To taki PZPN w regionalnym wydaniu? Może się mylę?

  OdpowiedzUsuń
 2. Rada Gminna Zrzeszenia Ludowe Zespoły Sportowe prowadzi szeroką działalność. Poniżej przedstawię najważniejsze działania:

  - upowszechnianie i rozwijanie rekreacji ruchowej, sportu i turystyki oraz innych form aktywnego wypoczynku, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci, młodzieży i niepełnosprawnych, jak również tworzenie warunków w tym zakresie,
  - współudział w dbałość o zdrowie, rozwój fizyczny i duchowy młodzieży,
  - czynny udział w kulturalnym, gospodarczym i społecznym rozwoju życia kraju,
  - uczestniczenie w ochronie przyrody, krajobrazu, zabytków kultury i naturalnego środowiska człowieka,
  - prowadzenie działalności w zakresie sportu i rekreacji ruchowej,
  - wspieranie działalności uczniowskich klubów sportowych,
  - szkolenie i doskonalenie kadr trenersko-instruktorskich.

  OdpowiedzUsuń
 3. tylko że taka rada powinna składać się z młodzieży by iść z postępem ... a nie z niektórych członków powyżej ... bo dla nich do dzisiaj niektóre zasady dyscyplin sportowych są interpretowane w stary a nawet bardzo stary sposób :) pozdrawiam i gratulacje dla przewodniczącego ..

  OdpowiedzUsuń
 4. Dziękuje i do tego będziemy zmierzać...

  OdpowiedzUsuń
 5. Robert lepiej napisz czym się zajmujecie a nie czym powinniście się zajmować.

  OdpowiedzUsuń
 6. Rada zajmuje się realizacją zajęć sportowo-rekreacyjnych oraz kulturalnych na terenie całej gminy. Prowadzi wiele przedsięwzięć przy współpracy z LZS-ami. Organizuje lub współorganizuje większość zajęć sportowo-rekreacyjnych, np. Sportowa Akademia Zdrowia, Orlik-Liga, zajęcia z osobami niepełnosprawnymi, turnieje, zawody i rozgrywki. Opracowuje i realizuje wnioski współfinansowane ze środków krajowych.

  OdpowiedzUsuń

Publikowanie komentarza


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie