Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Antonińskie "Lido" - odsłona druga [FOTO+WIDEO]

Rekreacyjno-turystyczne centrum gminy Przygodzice - wszystko wskazuje na to, że już za kilka lat będzie nim ośrodek wypoczynkowy "Lido" w Antoninie. Po ostatniej sesji rady zaprezentowano wizualizację drugiego etapu przebudowy tego miejsca. Za 2-3 lata ma tam powstać promenada, przypominająca o czasach radziwiłłowskich, budynek dla ratownika oraz magazyn sprzętu wodnego, plac zabaw dla najmłodszych, boisko wielofunkcyjne ze sztuczną nawierzchnią oraz zadaszona wiata na imprezy okolicznościowe. Oprócz tego kawiarenka-lodziarnia i cała infrastruktura rekreacyjno-turystyczna. Nie dajecie wiary? Zobaczcie sami. Jeśli te plany zostaną zrealizowane, to Antonin faktycznie stanie się znów popularny. Poniżej fotografie oraz relacja TV Proart. 


Pierwszy etap przebudowy antonińskiego "Lido" realizowany będzie dopiero od września tego roku. Oczywiście dopiero wtedy, gdy gmina otrzyma potrzebne na ten cel pieniądze. Wniosek jest już rozpatrywany. Oby się udało... Więcej na temat pierwszego etapu przebudowy "Lido" znajdziecie na naszej stronie pod ---> TYM linkiem. 

Wójt Krzysztof Rasiak pokazał zebranym w sali sesyjnej jak będzie wyglądać
drugi etap przebudowy "Lido".

Na spotkaniu po ostatniej sesji rady gminy 20 marca 2012 poznaliśmy kolejne szczegóły odnośnie etapu I przebudowy "Lido". Zakłada on kompletne oczyszczenie zbiornika "Szperek" włącznie z gruntownym oczyszczeniem "Kanału niedźwiedzkiego". Tamtędy wpływa woda do stawu. Konieczna jest także weryfikacja granic "Szperka", po to by w przyszłości wokół stawu prowadziła ścieżka rowerowo-piesza. Przy okazji wójt gminy Krzysztof Rasiak wyjawił, że Wielkopolski Zarząd Dróg Wojewódzkich w Poznaniu przymierza się do wybudowania chodnika przy drodze W-447 aż do przejazdu w Antoninie. Pierwszy etap ma kosztować 1 600 000 złotych, 85% środków kwalifikowanych ma pochodzić z dofinansowania. 

Radni z zainteresowaniem przyglądali się projektom.
Kilka słów na temat programu "Ryby", do którego aplikuje gmina Przygodzice przedstawił Piotr Kryszczak z Wydziału Inwestycji Urzędu Gminy Przygodzice. Okazuje się, że II etap może kosztować około 2 500 000 złotych. Półtora miliona złotych samorząd może odzyskać w ramach 85% (środków kwalifikowanych) dofinansowania z programu "Ryby". 

Piotr Kryszczak opowiada o programie "Ryby"

Drugi etap przebudowy ośrodka wypoczynkowego "Lido" ma przede wszystkim uatrakcyjnić ten obiekt. Aby najlepiej przedstawić plany samorządu, pokażemy Wam zdjęcia z prezentacji pokazanej podczas spotkania wraz z opisem konkretnego miejsca/obiektu. 

Po pierwsze: pasaż spacerowy od strony restauracji i hotelu "Lido".
Ma nawiązywać stylem do pasażu z czasów radziwiłłowskich.

Pasaż widziany nocą

Nowy budynek, który ma obsługiwać plażę - zamiast istniejącego teraz baraku.
Tam ma się mieścić wypożyczalnia sprzętu wodnego oraz u góry - taras dla ratownika.

Plac zabaw dla dwóch grup wiekowych: dzieci młodszych i starszych. 

Lodziarnio-kawiarnia z ogródkiem.
Miejsce spotkań dla starszych wczasowiczów. 

Zadaszenie ma ochraniać przed deszczem
Wewnątrz ma natomiast być fontanna. 
Boisko wielofunkcyjne, takie jak w Chynowej, ale z powierzchnią poliuretanową.
Dlaczego już teraz mówi się o drugim etapie, skoro nie rozpoczęto jeszcze pierwszego? Ano dlatego, że już teraz gmina musi złożyć potrzebny wniosek o dofinansowanie. Będzie trudno, bo konkurencja jest spora, ale nie jest to niemożliwe.A oto galeria z całego przeobrażenia ośrodka "Lido". Tam znajdziecie jeszcze więcej fotografii. 

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie