Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

"Małe Noble" dla najzdolniejszych uczniów [FOTO]

1. edycja stypendiów wójta gminy Przygodzice Krzysztofa Rasiaka już za nami. Wczoraj w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbyło się uroczyste wręczenie dyplomów wraz z potwierdzeniem, że 36 uczniów zasłużyło na miano "najzdolniejszych w gminie Przygodzice". 33 z nich nagrodzono stypendiami naukowymi, natomiast 3 sportowymi. 18 uczniów szkół podstawowych otrzymało po 300 złotych. Portfele 18 gimnazjalistów wzbogaciły się natomiast o 350 złotych. Stypendia w tej postaci rozdano po raz pierwszy, ale nie ostatni. Poniżej relacja z tego wydarzenia. 


Uroczystość rozdania stypendiów poprowadziła Barbara Duczmal dyr. GZEAS w Gminie Przygodzice. Wśród zaproszonych gości znaleźli się: radni Rady Gminy Przygodzice, skarbnik gminny - Alicja Marek, sekretarz - Dariusz Kryś, dyrektorzy szkół z terenu całej gminy oraz Ci, dla których ta uroczystość była - najzdolniejsi uczniowie w gminie, a było ich 36. ”Prawdziwie wielkim jest ten człowiek, który chce się czegoś nauczyć” - te słowa papieża Jana Pawła II wybrzmiały na początku. Otrzymane wyróżnienia w postaci stypendiów nie były jednak za nic. Bez pracy nie ma kołaczy - jak mówią. Aby móc uzyskać to stypendium trzeba było spełnić określone uchwałą Rady Gminy następujące kryteria: 

uzyskać wzorową ocenę zachowania w poprzednim półroczu oraz spełnić przynajmniej jedno z poniższych kryteriów:

1) uzyskać średnią ocen co najmniej:

a) w szkole podstawowej - 5.2;
b) w gimnazjum - 5.1;

2) w danym roku szkolnym, być finalistą kuratoryjnego konkursu interdyscyplinarnego lub przedmiotowego, na szczeblu wojewódzkim;

3) w danym roku szkolnym wykazać się (udokumentowanymi) wybitnymi osiągnięciami w jednej z dziedzin nauki lub sztuki przynajmniej na szczeblu wojewódzkim;

4) zająć miejsce medalowe w zawodach sportowych na szczeblu co najmniej wojewódzkim;

5) otrzymać ze sprawdzianu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w szkole podstawowej bądź z jednej części egzaminu przeprowadzanego w ostatnim roku nauki w gimnazjum maksymalną liczbę punktów;


Stypendia wójta gminy Krzysztofa Rasiaka otrzymało w sumie 36 uczniów. 33 za wybitne osiągnięcia naukowe, 3 za osiągnięcia sportowe. Oto oni ----> lista po kliknięciu na zdjęcie poniżej. 
Podczas uroczystej gali wystąpiła grupa teatralna "Łzy Feniksa" z Dębnicy oraz wokalistki z gminy Przygodzice - podopieczne Ewy Borowicz.

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy! 

Komentarze

 1. dlaczego jedni otrzymali 300zł, inni zaś 350zł ?

  OdpowiedzUsuń
 2. Proszę przeczytać uważnie całego newsa, może z jego treści pójdą właściwe wnioski.

  "18 uczniów szkół podstawowych otrzymało po 300 złotych. Portfele 18 gimnazjalistów wzbogaciły się natomiast o 350 złotych. "

  Pozdrawiam
  admin

  OdpowiedzUsuń
 3. nie sprawiedliwe.. co ma w ogóle zachowanie do osiągnięcia jakiegoś wysokiego miejsca w sporcie ? 2 dziewczyny nie dostały, bo nie miały zachowania wzorowego tylko bardzo dobre , a najbardziej na to zasłużyły. szkoda słów.

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie