Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

No i po białym puchu..... [FOTO]

"Jak dobrze być śnieżynką" Joanny Andrzejewskiej nalepszym zdjęciem zimowej edycji konkursu fotograficznego serwisu internetowego www.gminaprzygodzice.info. Drugie miejsce zajęła fotografia kościoła parafialnego w Chynowej autorstwa Magdaleny Juszczak, a na ostatnim stopniu podium stanęła Gabrysia Sroka z fotografią "Zimowy szlak na stawie". Dziś, pierwszego dnia wiosny, odbyło się wręczenie nagród w naszym zimowym konkursie. Oto relacja z tego wydarzenia. 


Także dziś, na kilka godzin przed rozdaniem nagród, odbyło się posiedzenie jurorów konkursu fotograficznego. Wójt Krzysztof Rasiak, Dyr. GZEAS Barbara Duczmal, radny Rady Gminy Przygodzice i pomysłodawca konkursu Robert Kaczmarek oraz Tomasz Wojciechowski, administrator strony www.gminaprzygodzice.info, wybrali 14 najlepszych fotografii. Po jednej z kompletu każdego z uczestników konkursu. Jury zdecydowało się przyznać trzy nagrody główne - miejsca 1-3 oraz nagrody wyróżnienia od miejsca 4 do 14, bez podawania konkretnych lokat. 

obrady jury

Najwięcej problemów jury miało z 2. i 3. miejscem. Na koniec podliczania wyszło nam dokładnie tyle samo punktów. Zdecydował lepszy, naszym zdaniem, zestaw trzech zdjęć nadesłanych na konkurs. Bezkonkurencyjny okazał się obraz Joasi Andrzejewskiej zatytułowany "Jak dobrze być śnieżynką". 

I miejsce
Joanna Andrzejewska, Przygodzice
"Jak dobrze być śnieżynką"
II miejsce
Magdalena Juszczak, Chynowa
Kościół w Chynowej
III miejsce
Gabriela Sroka, Przygodzice
"Zimowy szlak na stawie"

Pozostałe 11 osób biorących udział w konkursie załsuguje na wielkie słowa uznania. Zdjęcia były dobre i lepsze. Wiele z nich nadawałoby się na podium, ale musieliśmy wybrać naszym zdaniem najlepsze. Bez wyróżniania kogokolwiek. Wszyscy zasługujecie na nagrodę. Zdjęcia wyróżnione w kolejności nadsyłania zgłoszeń .

Ilona Pilarska, Chynowa
Sławomir Nowak, Chynowa
Katarzyna Walczak, Przygodzice
Martyna Włodarczyk, Przygodzice
Weronika Spychalska, Antonin
"Ślady w puchu"
Natalia Gruchot, Dębnica
Klaudia Spychalska, Antonin
"Zimowa oaza spokoju"

Kaja Janoś, Przygodzice
Jesienna zima
Gracjan Kopras, Topola Wielka
"Przedszkole pod białym drzewem"
Natalia Rataj, Topola Osiedle
"Zimne nóżki"
Wyróżnienie specjalne jury za tytuł fotografii !!!
Kinga Biegańska, Janków Przygodzki
"Tunel bez ścian i przeszkód"

W tej edycji zdecydowanie jakość zastąpiła ilość zdjęć, z czego się bardzo cieszymy. Nie zrażajcie się do naszych ocen, one mają Was motywować. Nie teraz, to innym razem. Pamiętajcie czekajcie na dobre ujęcie, a i Wy zostaniecie laureatami naszego konkursu.

Najlepsi młodzi fotograficy w gminie według konkursu www.gminaprzygodzice.info 

Wielkie podziękowania za zaangażowanie: 

SPONSORZY:

AGRO-SPA CHYNOWA - Grzegorz i Aneta Matłokowie
SKŁAD GÓRSKI  - Marcin Zydorowicz (HiMountain, ul. Gimjazjalna Ostrów)
Gminny Ośrodek Kultury w Przygodzicach
Gmina Przygodzice

Oprawa techniczna Adam Barczak - wielkie dzięki !!! 

Zobaczymy się wiosną :) 
Tomek & Robert

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy

fot. Tomasz Wojtasik, PAP, Głos Naszej Gminy
Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie