Najnowszy post

XXIII Targi rolno-ogrodnicze w Przygodzicach [ZAPOWIEDŹ]

28 kwietnia w Przygodzicach ruszają 23. Targi rolno-ogrodnicze. Będzie to okazja do zakupu artykułów szkółkarskich, sadowniczych i ogrodniczych, a także maszyn i urządzeń do produkcji rolno-ogrodniczej, sprzętu i wyposażenia gospodarstw i ogrodów. Od lat kiermasz promuje rodzimych producentów z różnych branż, a także instytucje i organizacje rolnicze, wreszcie lokalne grupy, które podejmują inicjatywy w społecznościach wiejskich.

Finałowa "15" wyłoniona! Znamy najlepszych wokalistów w powiecie [FOTO]

Dziś w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach odbył się drugi dzień eliminacji w ramach nowej edycji konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej o Grand Prix "Złoty Mikrofonik". Na scenie pojawili się uczestnicy z całego powiatu ostrowskiego. Występy młodych wokalistów oceniało jury złożone z czterech członków: Roberta Kaczmarka (przewodniczącego), Ewy Borowicz, Pauliny Łuczak oraz Jacka Kasznickiego. Podczas dwóch dni eliminacji zaskoczyła organizatorów przede wszystkim bardzo duża frekwencja - cieszymy się, że tak wielu rodziców, nauczycieli i opiekunów dopingowało swoje pociechy podczas ich występów na scenie. Po bardzo ciężkich i trudnych obradach jury wyłoniono finałową 15-tkę spośród 45 uczestników, która zaprezentuje się na gali 11 maja w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach, gdzie czekają wszystkich nie lada atrakcje. Fotografie Gabriela Sroka. Finałowa 15-tka (alfabetycznie i wybrane przez jury utwory):

1. Fikus Paulina; („Chcę byś był”);
2. Gabryś Weronika; („Drzewo”);
3. Kaczmarek Monika; („Mille Bracia”);
4. Kryszczak Martyna; („Śmieszna piosenka”);
5. Kulferst Marzena; („Bring my to life”);
6. Kupczyk Maja; („Kto się czubi…”);
7. Libera Aleksandra; („It’s, Oh, So Quiet”);
8. Madajka Julita; („The Climb”);
9. Mrowca Patrycja; („To nic, że to sen”)
10. Muszyński Szymon; („Płacze moje serce”);
11. Pawłowski Bartosz; („Mały odkrywca”);
12. Strzelińska Michalina; („You light up my life”);
13. Szczypkowska Diana; („Z duszą na ramieniu”);
14. Zdunek Wiktoria; („Piosenka drewnianych lalek”);
15. Zmyślona Natalia; („Śmieszna piosenka”);


Komisja Artystyczna (Jury) powołana przez Organizatorów Konkursu wyłania zdobywcę GRAND PRIX „ZŁOTY MIKROFONIK” oraz laureatów i wyróżnionych w II etapie Konkursu (finale) na podstawie zgromadzonych punktów za: 

a) dobór repertuaru (tekstu i muzyki) dostosowany do wieku i możliwości wykonawczych uczestników, 
b) umiejętności wokalne, 
c) wartości wychowawcze,
d) ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie: ruch sceniczny, oddanie klimatu piosenki, 
e) autorski tekst prezentowanej piosenki. 

Posiedzenie Komisji Artystycznej (Jury) odbywa się w dniu finałowego Konkursu – 11.05.2012 r. po wysłuchaniu piosenek w wykonaniu wszystkich zakwalifikowanych uczestników. Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród oraz wyróżnień odbędzie się 11.05.2012 r. w Gminnym Ośrodku Kultury w Przygodzicach. Na galę finałową zapraszamy rodziny, klasy i znajomych wszystkich uczestników oraz zainteresowanych mieszkańców, tak aby zapełnić całą salę w GOK-u i dopingować ulubionych rówieśników. Przypominamy, że podczas gali finałowej gościnnie zaprezentuje się jedna z laureatek znakomitego programu „Szansa na Sukces” emitowanego w TVP2. 


Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowany jest przez portal www.gminaprzygodzice.info, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przygodzicach, Gminą Przygodzice i Zespołem Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół.


Oto fotorelacja autorstwa Gabrieli Sroki z drugiego dnia eliminacji.
Komentarze

 1. Dlaczego zabrakło piątego członka jury ?
  Jest Robert, jest koleżanka, a nie ma kolegi 4-5 letniego? Co to za jury?

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego zabrakło piątego członka jury ?
  Jest Robert, jest koleżanka, a nie ma kolegi 4-5 letniego ? Co to za jury ?

  OdpowiedzUsuń
 3. Od I edycji Konkursu Jury jest 4 osobowe i proszę szanowny Panie nie wtrącać tutaj wątków rodzinnych. Organizacja takiego Konkursu to wielkie zaangażowanie kilku osób i bezinteresowna pomoc specjalistów w tej branży więc proszę to uszanować!

  OdpowiedzUsuń
 4. Oj oj, ktoś Roberta wyraźne nie lubi..

  OdpowiedzUsuń
 5. Wiecie jak zginie szara komórka tego, kto podpisuje się "Dino"?

  Samotnie!

  OdpowiedzUsuń
 6. Jury nie powinno być rodzinne, zwłaszcza pseudorodzinne. Pytanie czy wybitny redaktor Tomek to rozumie?
  Co do żartu o szarej komórce - gratuluję suchara.

  OdpowiedzUsuń
 7. Jury nie powinno być rodzinne, zwłaszcza pseudorodzinne. Pytanie czy wybitny redaktor Tomek to rozumie?
  Co do żartu o szarej komórce - gratuluję suchara.

  OdpowiedzUsuń
 8. Wiesz, Dino - jak dla mnie nie ma sensu, żeby się rozpisywać, bo administracja nieprzychylne komentarze i tak skasuje - gdybym sam tego na oczy nie zobaczył, to bym nie uwierzył.
  Tak się chwalili, że tutaj nie ma miejsca na takie rzeczy, ale jak widać prawda boli... :)

  OdpowiedzUsuń
 9. A może by tak zostawić pole komentarzy dla tych, którzy są zainteresowani wydarzeniem, a nie urządzać tutaj sobie zbędne dyskusje!

  OdpowiedzUsuń
 10. Chcę zapytać, o której godzinie rozpocznie się piątkowy finał ? :)

  OdpowiedzUsuń
 11. Dziwne jest dla mnie,że pani Borowicz wystawia swoje uczennice i sama jest w jury ?

  OdpowiedzUsuń
 12. Piątkowy finał rozpoczyna się o godz. 16.00 w GOK-u, zapraszamy finałową 15-tkę z dużym wsparciem rodzin, klas i znajomych. Pani Borowicz nie wystawia swoich podopiecznych, ponieważ zgłoszenia wpływają indywidualnie (patrz regulamin). Do zobaczenia w piątek:)

  OdpowiedzUsuń
 13. Ciekawie :) Czy wokaliści zaprezentują powyższe utwory drugi raz?

  OdpowiedzUsuń
 14. interesuje mnie kto jest autorem dekoracji i nagłośnienia, bo podczas konkursu miało się wrażenie, że to konkurs odbywający się w szopce, a nie "GOK-u" w Przygodzicach

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie