Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Mistrzyni Świata z Przygodzic! Kasia Pawłowska ma złoto!

Katarzyna Pawłowska - kolarka torowa i szosowa z Przygodzic została Mistrzynią Świata na torze w odbywających się właśnie Mistrzostwach Świata w australijskim Melbourne. Kasia była bezkonkurencyjna w "scratchu", czyli wyścigu na dystansie 10 kilometrów. To wielki sukces naszej krajanki poprzedzony wieloma latami ciężkiej pracy! Serdecznie gratulujemy Kasi tego wielkiego osiągnięcia! Zobaczcie jak nasza Mistrzyni "objeżdża" całą czołówkę! Gratulujemy! (źródło filmiku: www.eurosport.pl)

To był prawdziwy horror. Z zapartym tchem obserwowaliśmy zmagania naszej reprezentantki. Na początku nic nie zapowiadało takich emocji. Zwłaszcza, że polskiej reprezentacji nie sprzyjało ostatnio szczęście. Polki zostały wyelminowane z biegu na dochodzenie, a Kasia zajęła 8 miejsce w wyścigu na 25 kilometrów. W dzisiejszym "scratchu" (na 10 kilometrów) cały czas trzymała się w czołówce (peletonie), ale nie wychylała się przed szereg. Do momentu....

Przebudzenie nastąpiło praktycznie podczas ostatniego okrążenia. wtedy Kasia wystrzeliła jak z procy i.... zdobyła złoty medal! Warto dodać historyczny, bo jest to pierwszy złoty medal polskiej kolarki w historii polskiego kolarstwa!!! Ostatni medal polska reprezentacja zdobyła....dawno, dawno temu. Tym większy sukces przygodziczanki.

Oto końcówka wyścigu, która zdecydowała o wygranej Kasi Pawłowskiej. Wielkie gratulacje! Gratulujemy również rodzicom! Niestety spędzą święta bez swojej utalentowanej córki, ale i tak będą wyjątkowe. Dlaczego? Przeczytacie o tym na stronie www.przygodzice.pl w artykule Tomasza Wojtasika.

http://przygodzice.pl/asp/pl_start.asp?typ=13&sub=0&menu=6&artykul=1103&akcja=artykul
Nasza redakcja już dwukrotnie odwiedzała Kasię Pawłowską w jej domu. Za każdym razem skromnie mówiła, że jej marzeniem jest przywieźć medal z Mistrzostw Świata. Niestety, na Igryska do Londynu się nie zakwalifikowała, ale ten sukces w Melbourne jest największym w jej dotychczasowej karierze!

Oto linki do poprzednich informacji o Kasi:

Nawet w przerwie nie próżnuje. Kasia Pawłowska na moment w domu [FOTO]

Z miłości do dwóch kółek [FOTO+WIDEO]

Rewelacyjny występ Kasi Pawłowskiej w Kolubmii [LINK]

Kasia Pawłowska druga na Pucharze Świata w kolumbijskim Cali [LINK]

Statuetki dla aktywnych. Lokalne "Oskary" rozdane po raz 8. [FOTO]

I mała galeria zdjęć :)

Pierwsza wizyta u Kasi w domu 


Druga wizyta u naszej Mistrzyni! 
Kasia odbiera wyróżenienie i stypendium od wójta Krzysztofa Rasiaka.
fot. Tomasz Wojtasik (PAP/Głos Naszej Gminy)

fot. Tomasz Wojtasik (PAP/Głos Naszej Gminy)

fot. Tomasz Wojtasik (PAP/Głos Naszej Gminy)

fot. Tomasz Wojtasik (PAP/Głos Naszej Gminy)Komentarze

 1. Pudło MŚ - scratch kobiet:
  1. Katarzyna Pawłowska (Polska) !!! Grtulacje
  2. Melissa Hoskins (Australia)
  3. Kelly Druyts (Belgia)

  OdpowiedzUsuń
 2. Spokojnie, wiem że to olbrzymi sukces Kasi, mam VIDEO...będzie na portalu!

  OdpowiedzUsuń
 3. Masakra! To chyba pierwszy medal kobiecy i to złoty na Mistrzostwach Swiata w kolarstwie torowym (a mezczyzn chyba byl z cwierc wieku temu ;). Jedyne czego szkoda to tego, ze scratch nie jest konkurencja olimpijska. To jest mega sukces. Najwazniejsze dzisiaj wydarzenie sportowe na swiecie transmitowane m.in. przez Eurosport. Kasia niech zacznie sie przygotowywac do Balow Sportowcow, ciaglych wywiadow itd. Szczere gratulacje! Tym bardziej, ze kolarstow (choc akurat bardziej preferuje szosowe) to dyscyplina, ktora jest mi bardzo bliska

  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń
 4. Kasiu to nie tylko największa świąteczna niespodzianka ale pewne jest, że jesteś teraz na oczach całego Świata. Jesteśmy dumni, że mamy taką dziewczynę!

  OdpowiedzUsuń
 5. Rozkoszujmy się tym wyścigiem: http://mundialowo.blox.pl/2012/04/video-Zloty-medal-Katarzyny-Pawlowskiej.html

  OdpowiedzUsuń
 6. Jeszcze jedno mi sie rzucilo w oczy. Trzecia dzisiaj byla Kelly Druyts, ktora jako jedyna wyprzedzila Kasie w PS w kolumbijskim Cali ;)

  Grzegorz

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie