Najnowszy post

Zielone światło dla budowy dalszego odcinka S11 w kierunku Kępna

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad uzyskała właśnie ważną decyzję, która otwiera drogę do budowy kolejnego odcinka S11. Chodzi o ekspresówkę w kierunku Kępna, która zupełnie zmieni charakter Antonina. Wieś nie będzie już miejscowością przy drodze krajowej, co może znacznie zmienić życie jej mieszkańców na lepsze. Czy pozycja turystyczna Antonina jest wypracowana na tyle, aby utrzymał status miejscowości idealnej do wypoczynku? 

Spotkanie z Mistrzami [WIDEO+FOTO]

Niecodzienną okazję mieli dziś uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Przygodzicach. W skromnych progach Zespołu Szkół pojawili się Mistrzyni Świata w kolarstwie Katarzyna Pawlowska oraz brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Adam Kowalski. Mistrzowie opowiadali o swojej pasji do sportu oraz odpowiadali na pytania młodszych kolegów. Warto dodać, że oboje są absolwentami zarówno Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum w Przygodzicach. Tu się szkoli mistrzów chciałoby się powiedzieć....:) Poniżej relacja TV Proart ze spotkania !!!!Sylwetka sportowa Katarzyny Pawłowskiej z Przygodzic"


Kasia Pawłowska z Przygodzic swoją przygodę z kolarstwem rozpoczeła w Antoninie. W tamtejszym klubie "Szperek" pod bacznym okiem trenera Bogusława Janiaka stawiała pierwsze kolarskie kroki. Jak sama mówi: nie miała tam zbyt wielu sukcesów, ale 6 letni pobyt w tym lokalnym klubie pozwolił jej stale się rozwijać. 
Przygodę ze "Szperkiem" zakończyła 4 lata temu (w 2007 roku). Od tego momentu ściga się dla "Jedynki Limaru" z Kórnika. Jej trenerem jest Robert Taciak. Dzięki pobytowi w półprofesjonalnym klubie kolarskim ma szansę na rozwój, a tam gdzie jest możliwość rozwoju, tam często pojawiają się efekty i sukcesy. Tak jest też w przypadku Kasi.Kolarka szosowa i torowa z Przygodzic jest 4-krotną medalistką Mistrzostw Europy i te sukcesy są dla niej najważniejsze. 9-krotnie nosiła już koszulkę mistrza Polski (4-krotnie na szosie i 5-krotnie na torze). W czerwcu odbyły się Mistrzostwa Polski w Złotoryji, skąd wróciła aż z 9-cioma medalami. 2 z nich są koloru złotego, natomiast pozostałe 7 srebrnego.

Największym sukcesem Kasi Pawłowskiej jest jednak zdobyte niedawno Mistrzostwo Świata w scratchu (skreczu) na 10km (Melbourne, Australia). O tym, czy ten złoty medal był w zasięgu Kasi przed zawodami oraz o pasji do kolarstwa Mistrzyni opowiadała dziś uczniom SP oraz Gimnazjum w Przygodzicach. 


Sylwetka sportowa Adama Kowalskiego: Adam Kowalski- urodzony 15 maja 1991r., rodowity Przygodziczanin. Absolwent Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Przygodzicach, a następnie I Liceum w Ostrowie Wielkopolskim, obecnie student Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego w 2007 roku. Wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, wielokrotny medalista Mistrzostw Wielkopolski w Lekkiej Atletyce, zdobywca brązowego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4x100m w barwach KS AZS AWF Wrocław. Uczestnik meczu międzypaństwowego: Wielkopolska-Hiszpania-Włochy, w którym uzyskał drugi wynik zawodów w biegu na 100m. 

Rekordy życiowe:
Skok w dal    - 6,97m 2009r.
60m               -7,05s. 2010r.
100m             -10,95s. 2008r. 
200m             -22,68s. 2011r.
300m               -36,86s. 2010r.

Rekord życiowy na 100m uzyskany w 2008 roku był trzecim czasem w Polsce w ówczesnej kategorii wiekowej Adama.

Kasi i Adam rozdawali także autografy :)


Spotkanie poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Paweł Tomaszewski oraz Patrycja Sołtysiak.

Wydarzenia TV Proart 20.04.2012 Tekst oraz zdjęcia: Tomasz Wojciechowski

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie