Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Spotkanie z Mistrzami [WIDEO+FOTO]

Niecodzienną okazję mieli dziś uczniowie Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Przygodzicach. W skromnych progach Zespołu Szkół pojawili się Mistrzyni Świata w kolarstwie Katarzyna Pawlowska oraz brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce Adam Kowalski. Mistrzowie opowiadali o swojej pasji do sportu oraz odpowiadali na pytania młodszych kolegów. Warto dodać, że oboje są absolwentami zarówno Szkoły Podstawowej, jak i Gimnazjum w Przygodzicach. Tu się szkoli mistrzów chciałoby się powiedzieć....:) Poniżej relacja TV Proart ze spotkania !!!!Sylwetka sportowa Katarzyny Pawłowskiej z Przygodzic"


Kasia Pawłowska z Przygodzic swoją przygodę z kolarstwem rozpoczeła w Antoninie. W tamtejszym klubie "Szperek" pod bacznym okiem trenera Bogusława Janiaka stawiała pierwsze kolarskie kroki. Jak sama mówi: nie miała tam zbyt wielu sukcesów, ale 6 letni pobyt w tym lokalnym klubie pozwolił jej stale się rozwijać. 
Przygodę ze "Szperkiem" zakończyła 4 lata temu (w 2007 roku). Od tego momentu ściga się dla "Jedynki Limaru" z Kórnika. Jej trenerem jest Robert Taciak. Dzięki pobytowi w półprofesjonalnym klubie kolarskim ma szansę na rozwój, a tam gdzie jest możliwość rozwoju, tam często pojawiają się efekty i sukcesy. Tak jest też w przypadku Kasi.Kolarka szosowa i torowa z Przygodzic jest 4-krotną medalistką Mistrzostw Europy i te sukcesy są dla niej najważniejsze. 9-krotnie nosiła już koszulkę mistrza Polski (4-krotnie na szosie i 5-krotnie na torze). W czerwcu odbyły się Mistrzostwa Polski w Złotoryji, skąd wróciła aż z 9-cioma medalami. 2 z nich są koloru złotego, natomiast pozostałe 7 srebrnego.

Największym sukcesem Kasi Pawłowskiej jest jednak zdobyte niedawno Mistrzostwo Świata w scratchu (skreczu) na 10km (Melbourne, Australia). O tym, czy ten złoty medal był w zasięgu Kasi przed zawodami oraz o pasji do kolarstwa Mistrzyni opowiadała dziś uczniom SP oraz Gimnazjum w Przygodzicach. 


Sylwetka sportowa Adama Kowalskiego: Adam Kowalski- urodzony 15 maja 1991r., rodowity Przygodziczanin. Absolwent Szkoły Podstawowej oraz Gimnazjum w Przygodzicach, a następnie I Liceum w Ostrowie Wielkopolskim, obecnie student Politechniki Wrocławskiej na Wydziale Budownictwa Lądowego i Wodnego. Laureat Wojewódzkiego Konkursu Fizycznego w 2007 roku. Wielokrotny uczestnik Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, wielokrotny medalista Mistrzostw Wielkopolski w Lekkiej Atletyce, zdobywca brązowego medalu Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce w sztafecie 4x100m w barwach KS AZS AWF Wrocław. Uczestnik meczu międzypaństwowego: Wielkopolska-Hiszpania-Włochy, w którym uzyskał drugi wynik zawodów w biegu na 100m. 

Rekordy życiowe:
Skok w dal    - 6,97m 2009r.
60m               -7,05s. 2010r.
100m             -10,95s. 2008r. 
200m             -22,68s. 2011r.
300m               -36,86s. 2010r.

Rekord życiowy na 100m uzyskany w 2008 roku był trzecim czasem w Polsce w ówczesnej kategorii wiekowej Adama.

Kasi i Adam rozdawali także autografy :)


Spotkanie poprowadzili nauczyciele wychowania fizycznego Paweł Tomaszewski oraz Patrycja Sołtysiak.

Wydarzenia TV Proart 20.04.2012 Tekst oraz zdjęcia: Tomasz Wojciechowski

Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie