Najnowszy post

Rekordowa temperatura w lutym. Tak ciepło nie było od 30 lat

25 lutego 2021 padł rekord temperatury w lutym, oczywiście od momentu notowania. Termometry w Makowie Podhalańskim pokazały aż 22,1 stopnia. Jest to najwyższa temperatura w historii lutowych pomiarów. Poprzednio ustanowiony rekord pochodzi z 25 lutego 1990 r. z tej samej stacji zlokalizowanej na południu Polski. W gminie Przygodzice także było wczoraj gorąco, ale czy padł rekord temperatury? Tego nie jestem w stanie powiedzieć, bo statystyk tutaj nikt nie prowadzi. Na pewno temperatura zbliżyła się do 20 stopni. 

Wielkie kłęby dymu w Przygodzicach. Paliła się hurtownia papiernicza [FOTO+WIDEO]

13 zastępów straży pożarnej walczyło dziś z ogniem w hurtowni papierniczej na ulicy Mertki w Przygodzicach. Do pożaru doszło około godziny 18:00. Strażaków na miejsce wezwał mieszkaniec sąsiedniej posesji. Okazało sie, że pożar szybko się rozprzestrzenił. Spłonął magazyn hurtowni, gdzie składowano i segregowano odpady i tworzya sztuczne. Ogień dotknął także pobliski budynek, warto dodać świeżo pobudowany. Z tego, co udało nam się dowiedzieć karetka pogotowia zabrała do szpitala jedną osobę - kobieta prawdopodobnie zasłabła. Druga poszkodowana w tym pożarze osoba to strażak, który ma poparzoną nogę. W akcji ratowniczo-gaśniczej brali udział ochotnicy z Przygodzic (2 zastępy), Czarnegolasu, Debnicy, Jankowa Przygodzkiego, Tarchałów Wielkich, Gorzyc oraz Sieroszewic. Ponado cysterna z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz 4 inne zastępy. W wodę zaopatrywano się na "Góreczniku", bo ta z hydrantów nie wystarczała. Akcja skończyła się dopiero w sobotę około godziny 9 rano. Poniżej obszerna fotorelacja z tego miejsca. Zdjęcia dostaliśmy od naszych czytelników! Dziękujemy! 


Zdjęcia nadesłał do nas na skrzynkę przygodziceblogspot@gmail.com Bartek Szczypkowski. 


fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski
A to kolejne fotografie, tym razem autorstwa Miłosza Musieła.


fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł
Tę fotkę zrobiła Gabrysia Sroka z Przygodzic. Pokazuje ona jak ogromnych rozmiarów był ten pożar. To ujęcie z GOK-u. 


fot. Gabrysia Sroka


fot. Gabrysia Sroka

fot. Gabrysia Sroka


Pożar było widać z daleka. Nakręciliśmy dwa filmiki, które pokazują rozmiary tego zdarzenia. Zdjęcia robione podczas podróży do Przygodzic drogą powiatową od strony ul. Kamiennej. 


Tutaj już zdecydowanie bliższa perspektywa - droga powiatowa w Wysocku Małym i Przygodzicach. A to już nasze zdjęcia a właściwie printscreeny z kamery. 
Obszerny filmik na stronie TV Proart:

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie