Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Wielkie kłęby dymu w Przygodzicach. Paliła się hurtownia papiernicza [FOTO+WIDEO]

13 zastępów straży pożarnej walczyło dziś z ogniem w hurtowni papierniczej na ulicy Mertki w Przygodzicach. Do pożaru doszło około godziny 18:00. Strażaków na miejsce wezwał mieszkaniec sąsiedniej posesji. Okazało sie, że pożar szybko się rozprzestrzenił. Spłonął magazyn hurtowni, gdzie składowano i segregowano odpady i tworzya sztuczne. Ogień dotknął także pobliski budynek, warto dodać świeżo pobudowany. Z tego, co udało nam się dowiedzieć karetka pogotowia zabrała do szpitala jedną osobę - kobieta prawdopodobnie zasłabła. Druga poszkodowana w tym pożarze osoba to strażak, który ma poparzoną nogę. W akcji ratowniczo-gaśniczej brali udział ochotnicy z Przygodzic (2 zastępy), Czarnegolasu, Debnicy, Jankowa Przygodzkiego, Tarchałów Wielkich, Gorzyc oraz Sieroszewic. Ponado cysterna z Państwowej Straży Pożarnej z Ostrowa Wielkopolskiego oraz 4 inne zastępy. W wodę zaopatrywano się na "Góreczniku", bo ta z hydrantów nie wystarczała. Akcja skończyła się dopiero w sobotę około godziny 9 rano. Poniżej obszerna fotorelacja z tego miejsca. Zdjęcia dostaliśmy od naszych czytelników! Dziękujemy! 


Zdjęcia nadesłał do nas na skrzynkę przygodziceblogspot@gmail.com Bartek Szczypkowski. 


fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski

fot. B.Szczypkowski
A to kolejne fotografie, tym razem autorstwa Miłosza Musieła.


fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł

fot. Miłosz Musieł
Tę fotkę zrobiła Gabrysia Sroka z Przygodzic. Pokazuje ona jak ogromnych rozmiarów był ten pożar. To ujęcie z GOK-u. 


fot. Gabrysia Sroka


fot. Gabrysia Sroka

fot. Gabrysia Sroka


Pożar było widać z daleka. Nakręciliśmy dwa filmiki, które pokazują rozmiary tego zdarzenia. Zdjęcia robione podczas podróży do Przygodzic drogą powiatową od strony ul. Kamiennej. 


Tutaj już zdecydowanie bliższa perspektywa - droga powiatowa w Wysocku Małym i Przygodzicach. A to już nasze zdjęcia a właściwie printscreeny z kamery. 
Obszerny filmik na stronie TV Proart:

Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie