Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Oni zaśpiewali najlepiej! Znamy finalistów "Złotego Mikrofonika"[FOTO+WIDEO]

Wysoki poziom, pełna widownia i wokalna uczta - słowem wszystko to, co podsumować można jednym zdaniem: "Złoty Mikrofonik 2012". 11 maja 2012 roku odbyła się uroczysta gala, na ktorej wyłoniono najlepszych wokalistów z powiatu ostrowskiego. Tak, tak - powiatu - bo ta edycja miała znacznie szerszy zasięg, niż pierwsza. Zwyciężyla Monika Kaczmarek, na drugim miejscu uplasowała się Michalina Strzelińska, trzecia była natomiast Diana Szczypkowska. Nagrodę specjalną wójta zdobyła Marzena Kulferst, natomiast wyróżnienie sponsora nagrody (karnet Agro-Spa Chynowa) powędrowało do Julity Madajki. Wygrali tak naprawdę wszyscy, bo poziom rywalizacji był niezwykle wysoki. Poniżej obszerna relacja wraz z fotografiami. Wkrótce także pojawi się filmik z tego wydarzenia. 


11 maja 2012 roku dokładnie o godzinie 16:15 rozpoczęła się w Gminnym Ośrodku Kultury uroczysta gala finałowa konkursu piosenki dziecięcej i młodzieżowej. 15 wokalistów, którzy najpierw przeszli przez eliminacyjne sito, zaprezentowali swoje muzyczne umiejętności. Już przed wielką galą było wiadomo, że zainteresowanie tym konkursem przerosło najśmielsze oczekiwania organizatorów. Obliczyliśmy, że na stronę www.gminaprzygodzice.info po tę informację sięgano .... uwaga .... w sumie ponad 3 tysiące razy. Dużo, prawda? To świadczy jedynie o tym, że takie imprezy są w gminie i powiecie potrzebne. Zainteresowanie było widać także 11 maja na sali Gminnego Ośrodka Kultury, która już na początku zapełniła się uczestnikami, rodzicami, przyjaciółmi oraz mieszkańcami Przygodzic i nie tylko. Wśród zaproszonych na uroczystą galę gości znaleźli się m.in.: Wójt Gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak, dyr. GZEAS - Barbara Duczmal, dyrektorzy oraz pracownicy szkół z terenu gminy Przygodzice, dyr. GOK w Przygodzicach - Zenon Walczak, Grzegorz Matłoka - właściciel Agro-Spa w Chynowej oraz sponsor nagrody specjalnej, rodzice, rodzina, przyjaciele, fani wykonawców. Zaproszono także gwiazdę specjalną - laureatkę "Szansy na sukces" Maję Gawłowską. Jednym słowem cała sala :)Zaraz po powitaniu zaproszonych gości przedstawiono jurorów:

Roberta Kaczmarka (przewodniczącego i pomysłodawcę) – radny Rady Gminy Przygodzice, Przewodniczący Komisji Oświaty, Kultury fizycznej i sportu.

Ewę Borowicz – eksperta muzycznego (Studio Wokalne Art-Musica przy Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim).

Paulinę Łuczak – wokalistkę kapeli ludowej „Boćki”

Jacka Kasznickiego – eksperta muzycznego (Studio Wokalne Art-Musica przy Młodzieżowym Domu Kultury w Ostrowie Wielkopolskim).

Jury w pełnym składzie.


Chwilę potem wystąpił wójt gminy Przygodzice Krzysztof Rasiak, który podziękował za organizację tego konkursu. Powiedział również, że nie będzie mógł oglądać wszystkich występów, bo wzywają go inne obowiązki. Nadmienił jednak, że przygotował nagrodę specjalną wójta Gminy Przygodzice wraz z nagrodą pieniężną. 

Statuetki "Złotego mikrofonika"

Zaraz po włodarzu głos zabrał przewodniczący jury Robert Kaczmarek. Podziękował za tak liczbe przybycie na galę finałową, zachęcał do dopingownia, mówił o idei konkursu i wyraził nadzieję, że to nie ostatnia tego typu inicjatywa. 

Rodzice, znajomi, bracia, siostry. Całe rodziny zasiadły na widowni.

Komisja Artystyczna (Jury) powołana przez Organizatorów Konkursu miała za zadanie wyłonić zdobywcę GRAND PRIX „ZŁOTY MIKROFONIK” oraz laureatów i wyróżnionych w II etapie Konkursu (finale) na podstawie zgromadzonych punktów za: 

a) dobór repertuaru (tekstu i muzyki) dostosowany do wieku i możliwości wykonawczych uczestników, 

b) umiejętności wokalne, 

c) wartości wychowawcze, 

d) ogólny wyraz artystyczny i zaangażowanie: ruch sceniczny, oddanie klimatu piosenki, 

e) autorski tekst prezentowanej piosenki.

Na scenie wystąpiło 15 finalistów: 13 wokalistek i 2 odważnych wokalistów. Każdy z nich zaprezentował wybrany utwór. Po występie jury oceniało to wykonanie. 

Paulina Fikus "Chcę byś był"

Weronika Gabryś "Drzewo"

Weronika wybrała niezwykle trudny utwór, za co docenili ją jurorzy.

Monika Kaczmarek "Mille Bracia" - tłumaczenie z włoskiego "Tysiąc rąk".

Martyna Kryszczak "Śmieszna piosenka"

Marzena Kulferst "Bring my to life"

Maja Kupczyk "Kto się czubi..."

Aleksandra Libera "It's Oh, So Quiet"

Julita Madajka "The Climb"

Patrycja Mrowca "To nic, że to sen"

Szymon Muszyński "Płacze moje serce"

Bartosz Pawłowski "Mały odkrywca"

Michalina Strzelińska "You light up my life"

Diana Szczypkowska "Z duszą na ramieniu"

Wiktoria Zdunek "Piosenka drewnianych lalek"

Natalia Zmyślona "Śmieszna piosenka"
Natalia miała nawet swój fanklub :)

Po wszystkich 15 wykonaniach na scenia pojawiła się gwiazda specjalna popołudnia - Maja Gawłowska - laureatka poplarnego programu "Szansa na sukces". Maja uraczyła publiczność trzema utworami, jeden z nich zaśpiewała podczas programu w telewizyjnej "Dwójce'. 
Później nastąpiła 15-minutowa przerwa w konkursie. Obradowało jury, którego zadaniem było wyłonienie zdobywcy 1. miejsca i statuetki Grand Prix oraz pozostałych nagród. Wybór nie należał do łatwych, zwłaszcza że poziom rywalizacji był wyrównany. Decydowały niuanse.

Burzliwe obrady jury.


Ostateczny werdykt jurorów brzmiał następująco:


1. miejsce i statuetka "Grand Prix - Złoty mikrofonik" 
Monika Kaczmarek

2. miejsce
Michalina Strzelińska

3. miejsce
Diana Szczypkowska

wyróżnienie specjalne wójta gminy Przygodzice i nagroda pieniężna
Marzena Kulferst

nagroda sponsora - Agro Spa Chynowa
Julita Madajka

wyróżnienia

Fikus Paulina; („Chcę byś był”);
Gabryś Weronika; („Drzewo”);
Kryszczak Martyna; („Śmieszna piosenka”);
Kupczyk Maja; („Kto się czubi…”);
Libera Aleksandra; („It’s, Oh, So Quiet”);
Mrowca Patrycja; („To nic, że to sen”)
Muszyński Szymon; („Płacze moje serce”);
Pawłowski Bartosz; („Mały odkrywca”);
Zdunek Wiktoria; („Piosenka drewnianych lalek”);
Zmyślona Natalia; („Śmieszna piosenka”); 

Przewodniczący jury odczytuje werdytk.

Wspólne zdjęcie "Złoty Mikrofonik" 2012.

Po wręczeniu nagród trzy finalistki zaśpiewały jeszcze raz utwory, którymi utorowały sobie drogę do wygranej w tegorocznej edycji "Złotego mikrofonika". 

Laureatka pierwszego miejsca wraz z jury.


Specjalne podziękowania należą się przede wszystkim:- pracownikom GOK-u i Paulinie Łuczak za dekorację sceny i sali,
- Panu Jackowi Kasznickiemu i Leszkowi Łuczakowi za przygotowanie sprzętu,    nagłośnienia,
- Robertowi Kaczmarkowi za przygotowanie organizacyjne i merytoryczne konkursu. 
- Markowi Radziszewskiemu za obsługę medialną imprezy. Konkurs Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej organizowany jest przez portal www.gminaprzygodzice.info, we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury w Przygodzicach, Gminą Przygodzice i Zespołem Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół.


Galę poprowadził Tomasz Wojciechowski.
Tekst oraz zdjęcia: Tomasz Wojciechowski
przygodziceblogspot@gmail.com

Szersza fotorelacja poniżej:

Komentarze

 1. Wysłałem emaile z prośbą dla laureatek i proszę o szybki kontakt. Jeszcze raz bardzo wszystkim dziękuję za pomoc w organizacji i wsparcie oraz zapraszam za rok! Cała grupa 46 uczestników była super...:))

  OdpowiedzUsuń
 2. Wykonanie niektórych wokalistów i wokalistek przerosło nasze oczekiwania. Inni zaśpiewali niestety gorzej, niż podczas eliminacji. Jury miało nad czym się zastanawiać. Wyrok był chyba sprawiedliwy, zwłaszcza że nie było osób przegranych.

  Dziękujemy, że byliście na sali i dopingowaliście swoich faworytów.
  Daliście czadu! :)

  Pozdrawiamy
  redakcja serwisu www.gminaprzygodzice.info

  OdpowiedzUsuń
 3. DZIWNE, ZE PIERWSZE 2 MIEJSCA ZAJĘŁY DZIEWCZYNY, KTÓRE UCZĘSZCZAJĄ NA ZAJĘCIA WOKALNE DO STUDIA PANI EWY BOROWICZ I PANA JACKA ... NA PRAWDĘ NIC MNIE NIE ZDZIWIŁ WERDYKT .

  OdpowiedzUsuń
 4. Mam pytanie, czy była by możliwość w przyszłych konkursach, z organizować takie coś by widzowie tez mogli głosować kto ma wygrać, bo dla wielu wynik tego konkursu wydaje się być niesprawiedliwy.

  OdpowiedzUsuń
 5. Oglądam te zdjęcia i cieszę się, że młodzież ma " ładne głosy"! Jedno tylko mnie dziwi- choć jestem już "starej daty"- nie ma polskich piosenek, tylko wszystko- angielskie, włoskie, nie wiem jakie jeszcze? Jak można -(choćby z ciekawości) uczestniczyć w tych eliminacjach, jeśli nie zna się języka? Niby - POLSKA, a NIE- POLSKA!!
  Organizatorom-dzięki.

  OdpowiedzUsuń
 6. Do "człowieka starej daty" - ponieważ uczestnicy mogli wybrać DOWOLNY utwór. Nie trzeba koniecznie śpiewać polskich piosenek. Ale jak kto woli.

  OdpowiedzUsuń
 7. Ten komentarz został usunięty przez autora.

  OdpowiedzUsuń
 8. Podczas oceny JURY nie brano pod uwagę, kto u kogo trenuje. Czterch członków JURY głosowało indywidualnie a w ocenie ostatecznej liczyła się suma wszystkich punktów. Obiecuję, że w kolejnej edycji będzie nagroda publiczności (jedna z kategorii). JURY nie miało też wpływu na to jaki utwór wybierze uczestnik i w jakim języku, ponieważ nie liczył się w ocenie język, tylko sposób wykonania utworu i inne parametry zawarte w regulaminie. Dziękuję jeszcze raz wszystkim rodzicom i opiekunom za telefony z gratulacjami:)) To motywuje do dalszych działań. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam do udziału w kolejnej edycji .

  OdpowiedzUsuń
 9. Złoty Mikrofonik w ostrow24.tv: http://www.ostrow24.tv/film/6048-zloty-mikrofonik-2012.html

  OdpowiedzUsuń
 10. Dlaczego w filmiku nie ma fragmentów występów wszystkich uczestników?

  OdpowiedzUsuń
 11. bardzo ładnie to Pan ubrał w słowa Panie Robercie ale widzę, ze nie tylko ja nie zgadzam się z werdyketm

  OdpowiedzUsuń
 12. A kto według Was powinien wygrać?

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie