Najnowszy post

Odyseja Antonińska 2024 [PROGRAM]

Przed Wami program godziny tegorocznej, czwartej "Odysei Antonińskiej" 2024. Organizator zastrzega sobie prawo do zmiany programu oraz przesunięcia godzin prelekcji.

Janków Przygodzki o punkt przed Przygodzicami. Turniej Wsi 2012 zakończony [FOTO]

Kręcioła, przenoszenie wody, bieg w workach, rzut chomątem, bieg w gumofilcach, bicie piany z 5 jaj, toczenie balotów oraz łowienie ryb na "Gliniance" - wszyskie te konkurencje musieli pokonać reprezentanci sołectw z terenu całej Gminy, by wyłoniono najskuteczniejszą i najlepszą grupę mieszkańców. Okazało się, że w gminnym turnieju wsi tym razem zwyciężył Janków Przygodzki, o punkt wyprzedzając Przygodzice, o kilka natomiast zawsze groźną Dębnicę. W 8. Turnieju Wsi wystartowało 13 z 14 sołectw gminy. Dobra zabawa, pokazy twórczości artystycznej, zumba oraz stoiska z wyrobami Kół Gospodyń Wiejskich. To wszystko czekało wczoraj przy sali OSP w Chynowej.  Oto fotorelacja. Poniżej też link do "Wydarzeń" TV Proart, która także była na tej imprezie. 


Pierwszę konkurencję 8. edycji Turnieju Wsi rozegrano już dzień wcześniej na "Gliniance" w Przygodzicach. W zawodach wędkarskich o Puchar Wytwórni Cukierków "Karmelek" wystartowało 12 sołectw. Przygodziczki oraz Smardów nie wydelegowały nikogo, któ mógłby zdobyć cenne punkty do klasyfikacji końcowej. Szkoda, szansa zawsze była. W tej konkurencji zwyciężył Piotr Waloch z Przygodzic, który na swoim koncie miał 2,160 kg ryb. Drugi był Sławomir Kusiński z Jankowa Przygodzkiego z siatką ważącą 1,425 kg i największą rybą (karp - 0.414kg), trzeci Hetmanów reprezentowany przez Władysława Szczypkowskiego. 
Dzień poźniej, w niedzelę 24 czerwca, przy sali OSP w Chynowej rozegrano 8. edycję turnieju wsi. Przed tą imprezą były obawy, czy wszyscy pomieszczą się na małym terenie, ale organizatorzy sprostali i większych utrudnień nie było. Rozegrano następujące konkurecje. 

- kręcioła ( wygrana Przygodziczek)
- przenoszenie wody (wygrana Chynowej)
- bieg w workach (wygrana Przygodzic)
- rzut chomątem (wygrana Jankowa Przygodzkiego)
- bicie piany z 5 jaj (wygrana Przygodzic)
- toczenie balotów (wygrana Dębnicy)
- łowienie ryb (wygrana Przygodzic)

Pomimo faktu, że Przygodzice wygrały 3 z 7 konkurencji, to Janków Przygodzki okazał się najlepszy. Wygrał jednym punktem. Trzecia była Dębnica. Zwycięzca otrzymał puchar przewodni i prawo organizacji imprezy w przyszłym roku. 


tekst i foto: Tomasz Wojciechowski


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie