Najnowszy post

Nowe zasady grupy "Przygodzicki bazarek" na Facebooku

Szanowni uczestnicy Grupy, sporo nas tutaj 💪🏻 ale z przykrością muszę przyznać, że zrobił się tutaj mały bałagan. To oczywiście moja wina, więc od nowego roku 2024 mam chęć stworzenia tutaj miejsca, gdzie klient indywidualny będzie mógł skutecznie sprzedać coś niepotrzebnego ze swojego domu, a przedsiębiorca będzie miał okazję sprzedać swój towar lub zareklamować swoją usługę.

Janków Przygodzki o punkt przed Przygodzicami. Turniej Wsi 2012 zakończony [FOTO]

Kręcioła, przenoszenie wody, bieg w workach, rzut chomątem, bieg w gumofilcach, bicie piany z 5 jaj, toczenie balotów oraz łowienie ryb na "Gliniance" - wszyskie te konkurencje musieli pokonać reprezentanci sołectw z terenu całej Gminy, by wyłoniono najskuteczniejszą i najlepszą grupę mieszkańców. Okazało się, że w gminnym turnieju wsi tym razem zwyciężył Janków Przygodzki, o punkt wyprzedzając Przygodzice, o kilka natomiast zawsze groźną Dębnicę. W 8. Turnieju Wsi wystartowało 13 z 14 sołectw gminy. Dobra zabawa, pokazy twórczości artystycznej, zumba oraz stoiska z wyrobami Kół Gospodyń Wiejskich. To wszystko czekało wczoraj przy sali OSP w Chynowej.  Oto fotorelacja. Poniżej też link do "Wydarzeń" TV Proart, która także była na tej imprezie. 


Pierwszę konkurencję 8. edycji Turnieju Wsi rozegrano już dzień wcześniej na "Gliniance" w Przygodzicach. W zawodach wędkarskich o Puchar Wytwórni Cukierków "Karmelek" wystartowało 12 sołectw. Przygodziczki oraz Smardów nie wydelegowały nikogo, któ mógłby zdobyć cenne punkty do klasyfikacji końcowej. Szkoda, szansa zawsze była. W tej konkurencji zwyciężył Piotr Waloch z Przygodzic, który na swoim koncie miał 2,160 kg ryb. Drugi był Sławomir Kusiński z Jankowa Przygodzkiego z siatką ważącą 1,425 kg i największą rybą (karp - 0.414kg), trzeci Hetmanów reprezentowany przez Władysława Szczypkowskiego. 
Dzień poźniej, w niedzelę 24 czerwca, przy sali OSP w Chynowej rozegrano 8. edycję turnieju wsi. Przed tą imprezą były obawy, czy wszyscy pomieszczą się na małym terenie, ale organizatorzy sprostali i większych utrudnień nie było. Rozegrano następujące konkurecje. 

- kręcioła ( wygrana Przygodziczek)
- przenoszenie wody (wygrana Chynowej)
- bieg w workach (wygrana Przygodzic)
- rzut chomątem (wygrana Jankowa Przygodzkiego)
- bicie piany z 5 jaj (wygrana Przygodzic)
- toczenie balotów (wygrana Dębnicy)
- łowienie ryb (wygrana Przygodzic)

Pomimo faktu, że Przygodzice wygrały 3 z 7 konkurencji, to Janków Przygodzki okazał się najlepszy. Wygrał jednym punktem. Trzecia była Dębnica. Zwycięzca otrzymał puchar przewodni i prawo organizacji imprezy w przyszłym roku. 


tekst i foto: Tomasz Wojciechowski


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie