Najnowszy post

Piotr Kryszczak - kandydat do rady powiatu ostrowskiego

Wybory samorządowe 2024 już za 31 dni. Głosowanie na radnego w powiecie ostrowskim to być może dla Was mniej ważna opcja, ale wiele od tego zależy. Przedstawiam Wam sylwetkę kandydata na radnego, na którego moim zdaniem warto zagłosować, bo znam Go i wiem jak jest skuteczny w działaniu.

Polacy zainaugurowali Euro 2012! - relacja z meczu Polska-Grecja

Wczoraj po wielu latach przygotowań ruszyło Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. W meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie nasza reprezentacja zmierzyła się z Grecją. Po ciekawym i pełnym wydarzeń meczu Polacy zremisowali 1:1. Nasi grupowi rywale Rosjanie i Czesi zagrali we Wrocławiu. Wynik - 4:1. Zmagania polskiej reprezentacji oglądała cała Polska. W momencie pierwszego gwizdka ulice opustoszały i wszyscy zasiedli przed telewizorami: czy to w domu, czy w specjalnych strefach kibicowania. Taką otwarto m.in. w barze "U Daniela" w Przygodzicach. Mecz otwarcia obserwowało tam kilkudziesięciu fanów polskiej reprezentacji. Poniżej krótka relacja z inauguracyjnego spotkania piłkarzy znad Wisły.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do podopiecznych trenera Franciszka Smudy. W 17. minucie meczu pięknę bramkę na prowadzenie strzelił Robert Lewandowski (główka po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego). Polacy grali jak dobry i zgrany zespół. W dodatku od 44. minuty mieli przewagę jednego zawodnika - czerwoną kartkę po drugim faulu otrzymał Papastathopoulos. Do szatni schodzili niezwykle zmotywowani.

Niestety druga połowa spotkania należała już do Greków. W 51. minucie padł wyrównujący gol. Strzelił Salpingidis. Na domiar złego w 68. minucie tego zawodnika w polu karnym fauluje nasz bramkarz Wojciech Szczęsny. Schodzi z boiska z czerwoną kartką. W bramce staje Przemysław Tytoń i broni karnego! (strzelał Karagounis). Do końca spotkania gole nie padły! Polska remisuje z Grecją 1:1. W innym meczu naszej grupy Rosja pokonuje pewnie Czechów 4:1.

W kolejnym spotkaniu z Rosją nie zagra Wojciech Szczęsny (za czerwoną kartkę). W wypowiedziach po meczu trener Franciszek Smuda mówi, że kilku zawodników nie wytrzymało presji pierwszego meczu, ale tłumaczy, że to młody zespół.

We wtorek spotkanie z Rosjanami, którzy po pewnej wygranej z Czechami są faworytami tej grupy. Od początku nimi byli. Mecz z Czechami w sobotę 16. czerwca.