Najnowszy post

Podstawówka w Przygodzicach z przypadkiem COVID-19

15 października dyrektor szkoły podstawowej w Przygodzicach otrzymała informację o tym, że jedna z pracownic została zarażona COVID-19. Momentalnie wdrożono procedurę izolacji dzieci oraz nauczycieli, którzy mieli styczność z chorą. Od dziś, tj. 16 października 5 klas (nie 6, jak informowałem wczoraj na facebooku) szkoły podstawowej zostanie na jakiś czas w domach. Będzie się uczyć zdalnie, co oczywiście nie jest kwarantanną w sensie prawnym, ale pewną formą izolacji. 
Uczniowie zostają zatem profilaktycznie w domu. Podobnie jest z nauczycielami, którzy mieli bezpośredni kontakt z zarażoną nauczycielką. Oni też będą pracować zdalnie. 
Najważniejsza kwestia: KWARANTANNA
Dziś lub jutro rodzice dzieci oraz nauczyciele, którzy mieli kontakt bezpośredni z zarażoną COVID-em nauczycielką powinni otrzymać od sanepidu informację o potrzebie izolacji na kwarantannie. To sanepid decyduje o tym.
Chaos informacyjny
Od wczoraj otrzymuję lawinę pytań i informacji, a w internecie rozgorzała dyskusja o spo…

Polacy zainaugurowali Euro 2012! - relacja z meczu Polska-Grecja

Wczoraj po wielu latach przygotowań ruszyło Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. W meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie nasza reprezentacja zmierzyła się z Grecją. Po ciekawym i pełnym wydarzeń meczu Polacy zremisowali 1:1. Nasi grupowi rywale Rosjanie i Czesi zagrali we Wrocławiu. Wynik - 4:1. Zmagania polskiej reprezentacji oglądała cała Polska. W momencie pierwszego gwizdka ulice opustoszały i wszyscy zasiedli przed telewizorami: czy to w domu, czy w specjalnych strefach kibicowania. Taką otwarto m.in. w barze "U Daniela" w Przygodzicach. Mecz otwarcia obserwowało tam kilkudziesięciu fanów polskiej reprezentacji. Poniżej krótka relacja z inauguracyjnego spotkania piłkarzy znad Wisły. 


Pierwsza połowa należała zdecydowanie do podopiecznych trenera Franciszka Smudy. W 17. minucie meczu pięknę bramkę na prowadzenie strzelił Robert Lewandowski (główka po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego). Polacy grali jak dobry i zgrany zespół. W dodatku od 44. minuty mieli przewagę jednego zawodnika - czerwoną kartkę po drugim faulu otrzymał Papastathopoulos. Do szatni schodzili niezwykle zmotywowani. 

Niestety druga połowa spotkania należała już do Greków. W 51. minucie padł wyrównujący gol. Strzelił Salpingidis. Na domiar złego w 68. minucie tego zawodnika w polu karnym fauluje nasz bramkarz Wojciech Szczęsny. Schodzi z boiska z czerwoną kartką. W bramce staje Przemysław Tytoń i broni karnego! (strzelał Karagounis). Do końca spotkania gole nie padły! Polska remisuje z Grecją 1:1. W innym meczu naszej grupy Rosja pokonuje pewnie Czechów 4:1.

W kolejnym spotkaniu z Rosją nie zagra Wojciech Szczęsny (za czerwoną kartkę). W wypowiedziach po meczu trener Franciszek Smuda mówi, że kilku zawodników nie wytrzymało presji pierwszego meczu, ale tłumaczy, że to młody zespół. 

We wtorek spotkanie z Rosjanami, którzy po pewnej wygranej z Czechami są faworytami tej grupy. Od początku nimi byli. Mecz z Czechami w sobotę 16. czerwca. 


Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie