Najnowszy post

Leśnicy uratowali bielika

Nadleśnictwo Antonin opublikowało właśnie na swoim facebooku film, na którym leśnik wypuszcza bielika na wolność. Zdezorientowany drapieżnik na początku nie wie jak się zachować, ale po chwili wraca do swojego domu - lasu. 3 ostatnie tygodnie spędził w Ośrodku Rehabilitacji Dzikich Zwierząt przy Nadleśnictwie Grodziec.

Polacy zainaugurowali Euro 2012! - relacja z meczu Polska-Grecja

Wczoraj po wielu latach przygotowań ruszyło Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. W meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie nasza reprezentacja zmierzyła się z Grecją. Po ciekawym i pełnym wydarzeń meczu Polacy zremisowali 1:1. Nasi grupowi rywale Rosjanie i Czesi zagrali we Wrocławiu. Wynik - 4:1. Zmagania polskiej reprezentacji oglądała cała Polska. W momencie pierwszego gwizdka ulice opustoszały i wszyscy zasiedli przed telewizorami: czy to w domu, czy w specjalnych strefach kibicowania. Taką otwarto m.in. w barze "U Daniela" w Przygodzicach. Mecz otwarcia obserwowało tam kilkudziesięciu fanów polskiej reprezentacji. Poniżej krótka relacja z inauguracyjnego spotkania piłkarzy znad Wisły.

Pierwsza połowa należała zdecydowanie do podopiecznych trenera Franciszka Smudy. W 17. minucie meczu pięknę bramkę na prowadzenie strzelił Robert Lewandowski (główka po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego). Polacy grali jak dobry i zgrany zespół. W dodatku od 44. minuty mieli przewagę jednego zawodnika - czerwoną kartkę po drugim faulu otrzymał Papastathopoulos. Do szatni schodzili niezwykle zmotywowani.

Niestety druga połowa spotkania należała już do Greków. W 51. minucie padł wyrównujący gol. Strzelił Salpingidis. Na domiar złego w 68. minucie tego zawodnika w polu karnym fauluje nasz bramkarz Wojciech Szczęsny. Schodzi z boiska z czerwoną kartką. W bramce staje Przemysław Tytoń i broni karnego! (strzelał Karagounis). Do końca spotkania gole nie padły! Polska remisuje z Grecją 1:1. W innym meczu naszej grupy Rosja pokonuje pewnie Czechów 4:1.

W kolejnym spotkaniu z Rosją nie zagra Wojciech Szczęsny (za czerwoną kartkę). W wypowiedziach po meczu trener Franciszek Smuda mówi, że kilku zawodników nie wytrzymało presji pierwszego meczu, ale tłumaczy, że to młody zespół.

We wtorek spotkanie z Rosjanami, którzy po pewnej wygranej z Czechami są faworytami tej grupy. Od początku nimi byli. Mecz z Czechami w sobotę 16. czerwca.