Najnowszy post

Biedronka prawie gotowa

Przejeżdżając wczoraj wieczorem obok nowo budowanej Biedronki w Przygodzicach zauważyłem, że na frontowej ścianie budynku pojawił się już szyld sklepu. To wyraźny sygnał, że prace przy budowie marketu są na ukończeniu. Cala inwestycja ma się zakończyć jeszcze przed świętami i spoglądając na imponujące tempo prac będzie to możliwe. Czy będziecie robili w tym sklepie zakupy? A może jesteście wierni swoim ziomalom z małych punktów? Co sądzicie? 

Polacy zainaugurowali Euro 2012! - relacja z meczu Polska-Grecja

Wczoraj po wielu latach przygotowań ruszyło Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. W meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie nasza reprezentacja zmierzyła się z Grecją. Po ciekawym i pełnym wydarzeń meczu Polacy zremisowali 1:1. Nasi grupowi rywale Rosjanie i Czesi zagrali we Wrocławiu. Wynik - 4:1. Zmagania polskiej reprezentacji oglądała cała Polska. W momencie pierwszego gwizdka ulice opustoszały i wszyscy zasiedli przed telewizorami: czy to w domu, czy w specjalnych strefach kibicowania. Taką otwarto m.in. w barze "U Daniela" w Przygodzicach. Mecz otwarcia obserwowało tam kilkudziesięciu fanów polskiej reprezentacji. Poniżej krótka relacja z inauguracyjnego spotkania piłkarzy znad Wisły. 


Pierwsza połowa należała zdecydowanie do podopiecznych trenera Franciszka Smudy. W 17. minucie meczu pięknę bramkę na prowadzenie strzelił Robert Lewandowski (główka po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego). Polacy grali jak dobry i zgrany zespół. W dodatku od 44. minuty mieli przewagę jednego zawodnika - czerwoną kartkę po drugim faulu otrzymał Papastathopoulos. Do szatni schodzili niezwykle zmotywowani. 

Niestety druga połowa spotkania należała już do Greków. W 51. minucie padł wyrównujący gol. Strzelił Salpingidis. Na domiar złego w 68. minucie tego zawodnika w polu karnym fauluje nasz bramkarz Wojciech Szczęsny. Schodzi z boiska z czerwoną kartką. W bramce staje Przemysław Tytoń i broni karnego! (strzelał Karagounis). Do końca spotkania gole nie padły! Polska remisuje z Grecją 1:1. W innym meczu naszej grupy Rosja pokonuje pewnie Czechów 4:1.

W kolejnym spotkaniu z Rosją nie zagra Wojciech Szczęsny (za czerwoną kartkę). W wypowiedziach po meczu trener Franciszek Smuda mówi, że kilku zawodników nie wytrzymało presji pierwszego meczu, ale tłumaczy, że to młody zespół. 

We wtorek spotkanie z Rosjanami, którzy po pewnej wygranej z Czechami są faworytami tej grupy. Od początku nimi byli. Mecz z Czechami w sobotę 16. czerwca. 


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie