Najnowszy post

Rekordowa temperatura w lutym. Tak ciepło nie było od 30 lat

25 lutego 2021 padł rekord temperatury w lutym, oczywiście od momentu notowania. Termometry w Makowie Podhalańskim pokazały aż 22,1 stopnia. Jest to najwyższa temperatura w historii lutowych pomiarów. Poprzednio ustanowiony rekord pochodzi z 25 lutego 1990 r. z tej samej stacji zlokalizowanej na południu Polski. W gminie Przygodzice także było wczoraj gorąco, ale czy padł rekord temperatury? Tego nie jestem w stanie powiedzieć, bo statystyk tutaj nikt nie prowadzi. Na pewno temperatura zbliżyła się do 20 stopni. 

Polacy zainaugurowali Euro 2012! - relacja z meczu Polska-Grecja

Wczoraj po wielu latach przygotowań ruszyło Euro 2012 w Polsce i na Ukrainie. W meczu otwarcia na Stadionie Narodowym w Warszawie nasza reprezentacja zmierzyła się z Grecją. Po ciekawym i pełnym wydarzeń meczu Polacy zremisowali 1:1. Nasi grupowi rywale Rosjanie i Czesi zagrali we Wrocławiu. Wynik - 4:1. Zmagania polskiej reprezentacji oglądała cała Polska. W momencie pierwszego gwizdka ulice opustoszały i wszyscy zasiedli przed telewizorami: czy to w domu, czy w specjalnych strefach kibicowania. Taką otwarto m.in. w barze "U Daniela" w Przygodzicach. Mecz otwarcia obserwowało tam kilkudziesięciu fanów polskiej reprezentacji. Poniżej krótka relacja z inauguracyjnego spotkania piłkarzy znad Wisły. 


Pierwsza połowa należała zdecydowanie do podopiecznych trenera Franciszka Smudy. W 17. minucie meczu pięknę bramkę na prowadzenie strzelił Robert Lewandowski (główka po podaniu Jakuba Błaszczykowskiego). Polacy grali jak dobry i zgrany zespół. W dodatku od 44. minuty mieli przewagę jednego zawodnika - czerwoną kartkę po drugim faulu otrzymał Papastathopoulos. Do szatni schodzili niezwykle zmotywowani. 

Niestety druga połowa spotkania należała już do Greków. W 51. minucie padł wyrównujący gol. Strzelił Salpingidis. Na domiar złego w 68. minucie tego zawodnika w polu karnym fauluje nasz bramkarz Wojciech Szczęsny. Schodzi z boiska z czerwoną kartką. W bramce staje Przemysław Tytoń i broni karnego! (strzelał Karagounis). Do końca spotkania gole nie padły! Polska remisuje z Grecją 1:1. W innym meczu naszej grupy Rosja pokonuje pewnie Czechów 4:1.

W kolejnym spotkaniu z Rosją nie zagra Wojciech Szczęsny (za czerwoną kartkę). W wypowiedziach po meczu trener Franciszek Smuda mówi, że kilku zawodników nie wytrzymało presji pierwszego meczu, ale tłumaczy, że to młody zespół. 

We wtorek spotkanie z Rosjanami, którzy po pewnej wygranej z Czechami są faworytami tej grupy. Od początku nimi byli. Mecz z Czechami w sobotę 16. czerwca. 


Komentarze

Archiwum BLOGA

Pokaż więcej

Jesteśmy też na Instagramie