Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

"Tu i tam" niezawodnym zwycięzcą. Konkurs "Fauna i Flora..." rozstrzygnięty [FOTO]

To właśnie wczorajszego wieczoru, mimo chłodnych powiewów lata, w sali sesyjnej Gminnego Ośrodka Kultury w Przygodzicach panował skwar. Emocje wytworzone rozstrzygnięciem letniej edycji konkursu fotograficznego „FAUNA I FLORA GMINY PRZYGODZICE” powodowały, że wysoka temperatura oblewała nie tylko uczestników konkursu, ale i członków jury oraz gościa specjalnego - Jarosława Grabarka , który pokazując nam swoje wyśmienite fotografie, uchylił rąbka tajemnicy o technice HDR. Relacja Martyny Włodarczyk i Gabrysi Sroki. 
Na początek solidna dawka fantastycznych fotografii koncertowych autorstwa Jarka Grabarka i komentarz samego autora, któremu udało się zrobić kilka unikatowych fotek artystom jazzowym. Jego prace zdobią teraz niejeden folder, okładkę czy festiwalowy plakat. Fotografią zajmuje się od 20 lat. Jak sam mówi: nie lubi czyhać na pająki, owady oraz inne elementy flory czy fauny. Woli polować na ciekawą sytuację podczas koncertu, ciekawe ujęcie butów pianisty, grymas saksofonisty, fajny kadr gdzieś w uliczkach miejskich. Jego drugą pasją jest ostatnio fotografowanie w technice HDR (High Dynamic Range). Także o tym opowiedział na wczorajszym spotkaniu podsumowującym konkurs zatytułowany "Fauna i Flora Gminy Przygodzice". A oto jak Jarek utrwalił Gorzelnię w Przygodzicach właśnie w technice HDR

fot. Jarosław Grabarek

fot. Jarosław Grabarek

fot. Jarosław Grabarek

fot. Jarosław Grabarek

Cztery pary obiektywnych oczu (Krzysztof Rasiak, Barbara Duczmal, Robert Kaczmarek orazTomasz Wojciechowski) już 7 lipca spośród ponad 60 nadesłanych prac wyłoniły finałową 18. Jury pozytywnie oceniło wszystkie fotografie, dlatego każdy z uczestników otrzymał dyplom oraz przewodnik po obszarach "Natura 2000". Oto nazwiska osób, które tą edycję zakończyły tuż poza podium i osobami wyróżnionymi. Gratulujemy !!!!!


Klaudia Organista
Michał Modzelewski
Ilona Pilarska
Magdalena Juszczak
Miłosz Kaczmarek
Natalia Rataj
Weronika Spychalska
Kaja Janoś
Sławomir Nowak
Klaudia Spychalska
Paulina Gruchot
Julia Golec


Jak na rywalizację przystało, musiały pojawić się fotki wyróżniające się. Tym razem szczególną uwagę przykuły następujące prace:

Zuzanna Garbaciak - Małe, a piękne
Joanna Andrzejewska - W pajęczej sieci


Wiola Adamska za niesamowite ujęcie kota otrzymała wyróżnienie specjalne w kategorii „Fauna domowa”. 


Wiola Adamska - Kot


Oczywiście w każdej rywalizacji są miejsca na zwycięzców. Zdjęcie Natalii Gruchot zdobyło wystarczając ilość punktów, by znaleźć się na podium – zajmując miejsce 3. 


Natalia Gruchot - Szpak

Martyna Włodarczyk z swoimi biedronkami, które powiększają Przygodzice stanęła na miejscu 2. Autorka zdjęcia otrzymała także pochwałę za genialny wręcz tytuł fotografii. 

Martyna Włodarczyk - Powiększamy Przygodzice :)

Niezawodna Gabrysia Sroka wygrała letnią odsłonę konkursu dzięki fantastycznemu ujęciu łabędzi -„Tu i tam” . 

Gabriela Sroka - Tu i tam.....

Poziom wykonywanych fotografii z edycji na edycję wzrasta. Wszyscy zgodnie zauważamy to w pracach, które zostały nadesłane. Tymczasem z aparatami w dłoniach i wodzą fantazji na nowe fotki czekamy na kolejną edycję, która prawdopodobnie już we wrześniu. Uczestnikom i zwycięzcom „ Fauny i flory” jeszcze raz gratulujemy ;)

Nagrody w postaci pucharu, książek, koszulek oraz powiększonych fotografii ufundowali:

Wójt Gminy Przygodzice - Krzysztof Rasiak
Marcin Zydorowicz - Sklep Górski w Ostrowie Wielkopolskim
Jarosław Grabarek - www.enstudio.eu
Robert Kaczmarek - radny Rady Gminy Przygodzice
Tekst: Martyna Włodarczyk & Tomasz Wojciechowski
Fotografie: Gabriela Sroka & Jarosław Grabarek

Kolejna edycja poświęcona będzie architekturze w gminie Przygodzice. Czuwajcie! 

Komentarze

  1. Kiedy można odebrać dyplomy?

    OdpowiedzUsuń
  2. Dyplomy i nagrody są do odbioru w Gminnym Ośrodku Kultury. W tej edycji nagradzamy wszystkich uczestników. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie