Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Powrót do przeszłości, czyli złote lata osiemdziesiąte [FOTO]

Kartka żywnościowa, dzięki której można było zamówić dania z menu rodem z lat 80., w głośnikach Bad Boys Blue, C.C. Catch czy italo disco oraz obowiązkowe przebranie nawiązujące do mody sprzed dziesięcioleci. Tak bawiono się w miniony piątek 30 listopada w przygodzickiej restauracji „Trzecieliny”. Choć imprezę pod hasłem „Złote lata 80.” rozpromował wynalazek XXI wieku - facebook, to zdaniem uczestników tego wydarzenia „zapachniało prawdziwym PRL-em”. Organizatorami imprezy innej, niż wszystkie byli Andrzeje: Pichet z Przygodzic oraz Urbaniak z Czarnegolasu – oboje w tamtych latach byli DJ-ami.

W latach 80. i 90. serwowali uczestnikom potańcówek i dyskotek porcję najgorętszych przebojów, dwa miesiące temu wpadli na pomysł wskrzeszenia tej idei. Mowa o Andrzeju Pichecie (Przygodzice) i Andrzeju Urbaniaku (Czarnylas), którzy postanowili przenieść się w czasie i zorganizować imprezę pt.: „Złote lata 80-te”. Skorzystali z dobrodziejstw dzisiejszej technologii – wydarzenie rozpromowali poprzez portal społecznościowy facebook. Na odzew ex-dyskdżokejów odpowiedziała rzesza chętnych powrotu do starych, dobrych imprez. Skoro lata 80., to nie mogło zabraknąć akcentów rodem z tamtych czasów. 

- Był oczywiście słynny skecz Laskowika i Smolenia „ Z tyłu sklepu”. Większość gości zaprezentowało się w strojach epoki , gdzie królowały kicz i plastik. Zabawa tylko przy hitach lat 80-ych , czyli Bad Boys Blue, C.C.Catch, Jurij Szatunow i italo disco. Wielkim aplauzem stał się przygotowany przez DJ mix starych polskich kawałków, takich jak Kombi, Republika, Sztywny Pal Azji czy Maanam. Po za tym swoje umiejętności zaprezentowała para taneczna ze szkoły tańca „Escudo” Wiktoria Kurek i Jakub Zieleziński pozyskując przy okazji wielu sympatyków – mówi Andrzej Pichet, organizator imprezy. 

Nie zabrakło słynnych kartek żywnościowych, za które można było dostać wyroby rodem z minionej epoki: kaszankę czy obowiązkową pięćdziesiątkę wódki wraz ze śledzikiem. Z głośników płynęła muzyka z płyt analogowych, tak jak to miało miejsce 30 (i mniej) lat temu. 

- Wielu gości już awizowało się na następną imprezę , tym razem pod nazwą „Cudowne lata 90-e”, która zapowiadana jest na luty oraz „Magia lat 60-ych” , która już zaklepała sobie miejsce w andrzejkowy wieczór przyszłego roku – dodaje organizator wydarzenia. 

Można? Można!

Oto wzór kartki żywnościowej.


tekst: Tomasz Wojciechowski, Andrzej Pichet
zdjęcia: ze zbiorów organizatorów imprezy

Komentarze

  1. było mega, świetna atmosfera i super zabawa!!! Gosia

    OdpowiedzUsuń
  2. Super ,że odczucia gości bawiących sie na takiej imprezie daja powera do dalszych działań. Było extra.

    OdpowiedzUsuń
  3. Było rewelacyjnie;P

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie