Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Budowa nowego gazociągu w gminie Przygodzice

W grudniu 2012 roku w Chacie Regionalnej, w Przygodzicach miało miejsce spotkanie przedstawicieli Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ System S.A z Poznania z tymi przedstawicielami sołectw z Gminy Przygodzice, przez które ma przebiegać planowany, nowy gazociąg.Celem spotkania było przekazanie mieszkańcom wymienionych miejscowości za pośrednictwem sołtysów informacji o uwarunkowaniach prawnych i warunkach budowy gazociągu wysokiego ciśnienia DN 700 Gustorzyn- Odolanów ETAP II, a także warunkach przyznania odszkodowania za powstałe szkody wynikłe z powstałej inwestycji.

W Gminie Przygodzice nowy gazociąg DN 700 będzie umieszczony strefie ochronnej trzech istniejących gazociągów tj. gazociągu kopalnianego DN 80 z 1998 roku należącego do przedsiębiorstwa Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa S.A Oddział w Zielonej Górze ; gazociągu wysokiego ciśnienia DN400 z 1971 roku i gazociągu wysokiego ciśnienia DN 500 z 1977r. należących do Operatora Gazociągów Przesyłowych Gaz-System S.A.

Planowany termin budowy nowego gazociągu to okres VII/13-X/13. Na dzień dzisiejszy Inwestor prowadzi uzgodnienia w właścicielami działek w sprawie rozpoczęcia budowy na ich działkach oraz planowanych odszkodowaniach na terenie Powiatu Tureckiego.

W Gminie Przygodzice gazociąg będzie przebiegał przez 88 działek w Jankowie Przygodzkim, 26 działek w Przygodzicach, 88 działek w Topoli Wielkiej i 25 działek w Wysocku Małym.

Podczas spotkania przedstawiciele Operatora Gazociągów Przesyłowych GAZ SYSTEM S.A. z Poznania poinformowali sołtysów o możliwości otrzymania odszkodowania za gazociągi już istniejące , a więc DN 400 i DN 500. Wartość takiego odszkodowania może być dużym zastrzykiem finansowym dla właścicieli z niektórych wymienionych działek. Wartość takiego odszkodowania zależy od wielu czynników, jak np. położenie działki, możliwość komunikacji z drogą publiczną, czy utracona możliwość wybudowania budynku mieszkalnego. Możliwość otrzymania odszkodowania za urządzenia przesyłowe (gazociągu, słupy wysokiego napięcia) powstała w polskim prawie w roku 2008.

Zainteresowanych odszkodowaniem zapraszam na najbliższe zebranie wiejskie w Jankowie Przygodzkim. Termin zebrania zostanie wkrótce podany.

                                                                                                             Z pozdrowieniem Tomasz Sobczak

Komentarze

 1. Zespół CLPodszkodowania skupia specjalistów z różnych dziedzin, począwszy od rzeczoznawców specjalizujących się w wycenie odszkodowań związanych z realizacją inwestycji infrastrukturalnych,
  a skończywszy na prawnikach mających ogromne doświadczenie w prowadzeniu tego rodzaju spraw
  w całym kraju.
  Jeśli chcesz mieć pewność uzyskania należytego odszkodowania, skontaktuj się z nami! Każdy dzień zwłoki zmniejsza Twoje szanse na otrzymanie należnej rekompensaty. Zapewniamy całkowicie bezpłatną wstępną analizę prawną, nie pobieramy żadnych opłat „z góry”, wynagrodzenie wypłacane jest dopiero po uzyskaniu odszkodowania przez właściciela i jest proporcjonalne do jego wysokości, dzięki temu możecie mieć Państwo pewność, iż dołożymy wszelkich starań by uzyskane przez Was odszkodowanie było możliwie jak najwyższe!

  www.clpodszodowania.pl
  biuro@clpodszkodowania.pl
  +48 605 260 148

  OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz


Zanim coś skomentujesz przeczytaj uważnie, co mamy Ci do powiedzenia:

1) Komentarze naszych czytelników są ich własną opinią, za którą administratorzy jak i moderatorzy serwisu
www.gminaprzygodzice.info
(www.gminaprzygodzice.blogspot.com) NIE ODPOWIADAJĄ!

2) Wpisując komentarz musisz mieć świadomość, że za niego odpowiadasz!

3) Wszelkie groźby słowne oraz nadużycia będą egzekwowane prawnie!

4) Używanie wulgaryzmów zabronione!

5. Jeśli zamieścisz komentarz akceptujesz regulamin komentowania, zamieszczony powyżej.

Jesteśmy też na Instagramie