Najnowszy post

Banery Ryszarda Czarneckiego z Kaczyńskim straszą w całej gminie. "Rozwieszono je bezprawnie"

Wiecie co najbardziej mnie denerwuje? Nie to, że Obatel się rozwiesił, bo ma do tego prawo, ale to jak, gdzie i w jakiej liczbie materiałów wyborczych to zrobili jego ludzie. Banery z Czarneckim i Kaczyńskim straszą już na grubo ponad miesiąc przed wyborami do Europarlamentu. Okazuje się, że przynajmniej w pasie drogowym należącym do dróg wojewódzkich zgody na rozwieszenie nie ma - podaje Robert Wnuk, przewodniczący rady gminy Przygodzice. Wybory do Parlamentu Europejskiego 9 czerwca.   

Kasia obroniła mistrzowski tytuł !

fot. UCI
Zostać Mistrzem Świata to niebywały wyczyn. Obrona tytułu wydaje się wręcz niemożliwa. Polskim torowcom dotychczas nigdy w historii się to nie udawało. Mało tego. W przeszłości tylko nasi nieliczni kolarze - Janusz Kierzkowski (1 km); Benedykt Kocot, Janusz Kotliński (tandem), Lech Piasecki (5 km) – mieli taką szansę. Do dziś. Katarzyna Pawłowska, która w ubiegłym roku w Melbourne została Mistrzynią Świata w wyścigu scratch, dzisiaj na torze kolarskim w Mińsku na Białorusi obroniła tytuł w tej konkurencji. Przeciwniczkom nie dała żadnych szans. Jak zgodnie powtarzają fachowcy, w tym m.in. dyrektor sportowy Polskiego Związku Kolarstwa Andrzej Piątek, kolarka rodem z Przygodzic zdeklasowała rywalki kontrolując wyścig od startu do mety. Finiszując miała kilkunastometrową przewagę nad drugą w ostatecznej klasyfikacji Meksykanką Sofią Arreolą. Trzecia z olbrzymią stratą uplasowała się Rosjanka Jewgienia Romaniuta.
Cały wyścig w konkurencji scratch do zobaczenia na kanale YT UCI - Światowej Unii Kolarskiej.Dzisiejszy występ Kasia zaczęła od uważnego śledzenia tego co robią rywalki. Kiedy na 12 rund przed metą zaatakowała Irlandka Caroline Ryan Pawłowska ruszyła w pościg. Chwilę później do Polski i Irlandki dołączyła Meksykanka Arreola. Szaleńczego tempa nie wytrzymała Ryan, która przeceniwszy swoje możliwości poniosła najwyższą cenę – została wchłonięta przez peleton. Katarzyna Pawłowska zaatakowała na dwóch końcowych rundach. Meksykanka nie była w stanie odeprzeć ataku i na metę Kasia dojechała z olbrzymią przewagą.


Polscy kolarze torowi w dotychczasowej historii zdobyli szesnaście medali w Mistrzostwach Świata, z czego pięć złotych. Dwa z tego najcenniejszego kruszcu są własnością Katarzyny Pawłowskiej. I są to jedyne medale zdobyte przez polskie kolarki, bo w tej dyscyplinie do ery Kasi Polki się po prostu nie liczyły. Dzisiejsze „złoto” skutkuje tym, że Przygodziczanka jako jedyny reprezentant Polski może się szczycić nie tylko, jak już wcześniej zaznaczyłem, obroną mistrzowskiego tytułu, ale również posiadaniem dwóch najcenniejszych krążków.


Gratulując Kasi złotego medalu zachęcamy wszystkich mieszkańców naszej gminy do oddawania swojego głosu w plebiscycie Gazety Ostrowskiej na wydarzenie sportowe roku 2012. Spośród trójki nominowanych można oddać głos na „Mistrzostwo Świata w Kolarstwie Katarzyny Pawłowskiej”. Zagłosować można na  oryginalnym kuponie wyciętym z Gazety Ostrowskiej - dostarczając go (osobiście lub listownie) do siedziby Gazety - bądź wysyłając SMS o treściVSR.2 na numer 7268 (koszt 2,46 zł). Chociaż tak możemy wszyscy podziękować Kasi za promocję naszej miejscowości i sportowe emocje, które nam dostarczyła.


Wyścig, w którym Kasia obronił tytuł mistrzowski można zobaczyć chociażby tutaj:
http://www.youtube.com/watch?v=pQn_2jmQ1-M&feature=player_embedded#!

A tutaj Kasia słucha Mazurka Dąbrowskiego :)

https://www.youtube.com/watch?v=Zb6o0mMygFk&list=UUloqTh1nPpW13LCntQglS-Q&index=9


Komentarze

Jesteśmy też na Instagramie